MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Zamek Bolków latarnią na przyszłość

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Piątek, 20 czerwca 2008, 16:47
Aktualizacja: 16:48
Autor: Piotr Mikołajczak
Fot. Piotr Mikołajczak
Ruiny średniowiecznej fortecy stały się scenerią dla Lanterna Futuri Festiwal. To międzykulturowy i edukacyjny projekt spotkań młodzieży z Czech, Niemiec i Polski.

Lanterna Futuri (latarnia przyszłości) jest projektem edukacyjnym i artystycznym, w którym uczniowie i nauczyciele z pogra¬nicza Niemiec, Polski i Czech współpracują ze sobą od 2004r w formie warsztatów artystycznych.

Najważniejsze jest tutaj spotkanie uczniów i nauczycieli z regionu przygranicznego, którzy poznają się poprzez wspólną pracę nad tematem. Lanterna Futuri jest festiwalem mającym na celu rozwijać twórczo młodzież z trzech przygranicznych krajów.

W ramach tego projektu dla młodych ludzi rozwinięte zostały interkulturowe moduły eduka¬cyjne (warsztaty) w siedmiu medialnych zakresach: teatr, muzyka, film, dziennikarstwo, fotografia, sztuki plastyczne i design.
Zamek Bolków stał się miejsce prezentacji wyników przeprowadzonych warsztatów a także miejscem interaktywnych happeningów przeprowadzanych razem z publicznością. Bariery językowe w tym przypadku nie stanowiły żadnego problemu ponieważ uniwersalnym językiem stała się sztuka i muzyka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Projekt cmentarza gotowy

Stalowe rumaki w Karpaczu

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Komentarze (3) Dodaj komentarz

jgajewski 20-06-2008 17:37
Zamek Bolów, to średniowieczna ruina - ale dużo się tam dzieje dobrego w dziedzinie kultury. A pod Zamkiem Chojnik - jarmark odpustowy ...
piipi 20-06-2008 18:02
...~"Sztuka - jest silniejsza niz rozmowy dyplomatyczne,rozmaite pakty i polityczne utarczki". ..a to juz slowa A.Merkel.~Chcialabym tylko moje slowo tutaj dodac..CUDOWNIE,ze jestescie !!.~"Wesoly Diabelek",a ktorego na zdj.nr 1.odkrylam...fajnie mnie wystraszyl !!.
HankaOdRumcajsa 20-06-2008 22:16
... to ja proponuje jeszcze zwiedzić pobliskie Świny... Tam jest teś ślicznie...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Święty Benon w Muzeum Karkonoskim

Są dopłaty do lasów

Nie ma rady na wandali?

Samowola budowlana w KPN–ie wciąż straszy  

Porównaj ceny z Jelonką.com

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
643
Tak
19%
Nie
75%
Nie wiem
5%