MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Zalane drogi. Poziom wody w rzekach rośnie

Wiadomości: Jelenia Góra - region
Niedziela, 2 czerwca 2013, 12:55
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 czerwca 2013, 7:45
Autor: mea
Fot. mea
Pogarsza się sytuacja na rzece Bóbr w Wojanowie–Bobrowie, gdzie już zalana jest droga. Nieprzejezdna jest też ul. Stawowa w Karpnikach. – Poziom wody w rzekach Bóbr i Łomnica wciąż rośnie – informuje Paweł Szczodrak, dyżurny Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

W Wojanowie poziom wody w rzece o godz. 11.00 przekroczył stan alarmowy o 80 cm, natomiast w Łomnicy o 16 cm. Pola przy Pałacu Łomnica są zalane.

– W Bobrowie widać, że woda podchodzi pod domostwa. W tym miejscu rzeka często wylewa – mówi Mieczysław Chojnowski z Bobrowa, który z niepokojem obserwował wzburzoną rzekę Bóbr, gdzie widać śmieci i duże konary drzew unoszone przez nurt.

Trudna sytuacja jest też w dalszej części Bobrowa, gdzie główna ulica jest zalana już w kilku miejscach. – Strażacy układają worki wzdłuż muru dzielącego rzekę Bóbr od ulicy, bo woda zdążyła zalać jej część i moje podwórze. Na razie worki pomogły, ale droga nadal jest nieprzejezdna – powiedział pan Tadeusz z Bobrowa.

W Karpnikach mieszkańcy również z przerażeniem obserwują potoki, gdyż niewiele brakuje by zalało ich domy. Ul. Stawowa jest już tam nieprzejezdna, gdyż woda przelewa się przez nią z potoku na pola.

W gminie Janowice Wielkich o godz. 11.00 wójt ogłosił alarm przeciwpowodziowy. Pod wodą jest droga w Trzcińsku i ul. Chłopska w Janowicach Wielkich. Przekroczony o 2 cm jest poziom alarmowy w rzece Kamienica w Starej Kamienicy, jednak woda już tam opada.

Zamknięte dla ruchu samochodowego jest przejście graniczne z Czechami na Przełęczy Okraj. Woda podmyła tam drogę.

Uspokaja się natomiast sytuacja w Cieplicach na rzece Kamiennej, gdzie woda opadła o 12 cm. – Rośnie wolno poziom wody w rzece Bóbr w Jeleniej Górze, jednak mamy już informację, że w Kamiennej Górze poziom wody opada, co wskazuje na to, że w Jeleniej Górze również powinien zacząć opadać. Jeśli do wieczora będą jedynie krótkie i drobne opady, na naszym terenie poziom wody powinien opaść znacznie – poinformował Piotr Tutak, podinspektor z Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Jeleniej Górze.

W gospodarstwie rolnym na ul. Wincentego Pola w Jeleniej Górze, gdzie rzeka często wylewa, zabezpieczono jej brzegi oraz dom ok. 100 workami z piaskiem i folią.

Strażacy mają wiele zgłoszeń. – Prowadzimy działania zabezpieczające w postaci układania worków z piaskiem przy domach i brzegach rzek oraz wypompowujemy wodę z zalanych piwnic m.in. w Trzcińsku, Dąbrowicy, Wojanowie, Bobrowie oraz Mysłakowicach – mówił dyżurny Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Przypominamy, że według prognozy Stacji Meteorologicznej w Jagniątkowie jeszcze, niestety, u nas popada. Deszcz przewidywany jest dzisiaj falami do końca dnia. Na jutro (3 czerwca) spodziewane są słabsze już opady lecz praktycznie przez cały dzień. Źródło: Centrum Kultury i Rozwoju Karkonoszy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Wakacje w Złotoryi

Podgórna jest nadal zarośnięta

Komentarze (62) Dodaj komentarz

~ 2-06-2013 13:26
Bardzo jestem ciekaw czy teraz zagorzała przeciwniczka regulacji i oczyszczaniu rzeki wlaścicielka Palacu Łomnica zmieni zdanie .Czy też uzna ,że sprawa jej nie dotyczy bo jej nieruchomości nie są zagrożone zalaniem.
~cctv 2-06-2013 13:31
Razem z dużą wodą można zauważyć jak tony śmieci teraz bobrem płyną przez jelenią,chyba przy okazji wiochmeni urzadzili sobie akcje "podziel się śmieciami".
CKiRK 2-06-2013 13:38
Lepiej nie będzie, opady w przyszłym tygodniu ustąpią na terenie praktycznie całej Polski... oprócz regionu dawnego województwa jeleniogórskiego. Będzie padać, z przerwami ale będzie przez cały tydzień. W prognozy IMGW bym za bardzo nie wierzył, w połowie zeszłego tygodnia zapewniali że powódź nam nie grozi, dzisiaj rano się obudzili z letargu. Najbardziej zagrożona nie jest Jelenia Góra, lecz rejon Bogatyni i Zgorzelca. O dużym szczęściu mogą mówić mieszkańcy Kłodzka, jak widać intensywne opady przy tzw. blokadach atlantyckich nie powodują u nich stresu powodziowego. Zjawiska tego typu będą się w Karkonoszach nasilać z roku na rok. Martwi kompletny brak nowych projektów przeciwpowodziowych. cdn...
~JUSTA 2-06-2013 13:40
PANI na włościach czyli HHHRRRabina z Pałacu w Łomnicy bardzo cieszy się z powodi ,bo pozbędzie się za darmo gnojownika,który wywalony przy samej drodze ,EKOLOGICZNIE spływa do Bałtyku!!!!!!!Gratulacje dla ekologów siedzących u p K. w kieszeni.......czemu to teraz nie reagują???!!!!
CKiRK 2-06-2013 13:44
Centrum Kultury i Rozwoju Karkonoszy od jakiegoś czasu sugeruje projekt budowy podziemnego łącznika-kanału pomiędzy zbiornikiem przeciwpowodziowym Sobieszów (tama na oś. Orlim), a zbiornikiem przeciwpowodziowym w Cieplicach (tama w Parku Norweskim). Łącznik taki pozwalałbym w sposób automatyczny, bez żadnego systemu mechanicznego czy elektronicznego wyrównywać poziomy obydwu zbiorników podczas powodzi. Niemcy zrobili tutaj sporo po powodzi w 1927 roku, jednak o tym nie pomyśleli. Połączenie takie pozwoliłoby wodę z Kamiennej w przypadku np. oberwania chmury nad zachodnimi Karkonoszami rozdzielać równo pomiędzy te zbiorniki, i odwrotnie również.
~xxx 2-06-2013 13:48
Co to za zdjęcia, tam niema żadnej powodzi. Zapraszam do Trzcińska w okolice sklepu.
~mieszkanka 2-06-2013 13:49
W Janowicach sekretarz oglosil alarm powodziowy! z up. Wójta Gminy Sekretarz Gminy Miłosz Kamiński tak jest na stronie urzedu!
~wb 2-06-2013 14:02
W Kowarach rzeka podmyła budynek. Ludzie musieli się ewakuować.
CН.W.D.P. 2-06-2013 14:10
NAJWAŻNIEJSZE, ŻE COŚ SIĘ DZIEJE...
~ 2-06-2013 14:16
zdjęcie 21 nie aktualne o 13ej musialem przejechać ta ulica i miałem do połowy koła w wodzie
~MaS 2-06-2013 14:28
To jest właśnie efekt regulacji i zabierania rzekom terenów, gdzie mogłyby się rozlać poprzez betonowanie, asfaltowanie itp. Kilkanaście lat temu (w roku 1997 padało z podobną intensywnością, ale dłużej i co? Nie było w Wojanowie, Bobrowie i Trzcińcu podtopień po 10 czy 12 godzinach opadów. Proponuję wójtom betonować i asfaltować dalej, najlepiej wszystkie tereny zalewowe, a na pewno Bóbr zmieści się w takim wąskim korycie.
~Mieszkanka 2-06-2013 14:47
Ja mieszkam w Wojanowie i w 1997 roku wszyscy pływali. Jak nie wiesz to się nie wypowiadaj.
~do ~cctv 2-06-2013 14:47
Śmieci wracają do miastowych buraków z śmierdzącymi dupami,którzy wywożą sterty śmieci do okolicznych lasów.
~kola6 2-06-2013 14:51
pogłębianie ale systematycznie a nie raz od wielkigo dzwonu
~JUSTA 2-06-2013 14:51
do~`MaS ha Ha Ha 1997 nie było wody w Wojanowie?Jesteś chyba w zmowie z hrabiną z PwŁ takie bzdury pleciesz....no chyba,że nie pamiętasz???Przedszkolakom nie pokazywano drastycznych obrazków co by spać spokojnie mogły!!!!
~kastor 2-06-2013 15:00
Różne są sposoby regulacji, jak różne są rzeki i ich odcinki. Nie każdy powinien być regulowany, bo są rozmaite funkcje tych odcinków i bywa, że działania związane z regulacją nasilają ryzyko powodziowe zamiast je zmniejszać. Jak się przyśpiesza strumień wody na całej długości cieku,który w pobliżu nie ma naturalnego ujścia do zbiornika, to ryzyko gwałtownych "błyskawicznych" powodzi spycha się trochę niżej, w dolny odcinek rzeki, ale jednocześnie je zwiększa jak i skalę zniszczeń. Samo betonowanie brzegów i ostrogowanie potoków górskich bez polderów czy pośrednich zbiorników retencyjnych tylko kumuluje zagrożenie w pewnych punktach - zwykle w już zabudowanych dolinach, gdzie były dobre warunki dla budowy wsi i miasteczek. Umacnianie brzegów na oślep najmocniej wspiera firmy budowlane.
~MaS 2-06-2013 15:10
Nie powiedziałem, że Wojanów nie był zalany, proszę w moje usta nie wkładać czegoś, czego nie napisałem. Podtopienia zaczęły się w drugiej dobie opadów (padało ciągle 4 dni), czyli blisko 20 godzin później. I tyle chciałem powiedzieć. Proszę czytać ze zrozumieniem, tę umiejętność warto przyswoić.
~duża woda 2-06-2013 15:10
pozazdrościć tym gminą gdzie mają ludzi do pracy . maja worki i piach na czas taki jak ten,. że są przygotowani bo co roku powódź uczy . ale niektórzy są odporni na tę naukę.............
~Krzych 2-06-2013 15:18
Jeżeli regulacja Bobru w Wojanowie ma przynieść jakieś korzyści to powinno się wyregulować także odcinek poniżej wsi, aż za Jelenią Górę. Inaczej podczas wysokich stanów woda z Bobru będzie jeszcze bardziej rozlewać się po Wojanowie, a mieszkańcy będą tam mieli jezioro.
~mieszkaniecOkolicy 2-06-2013 15:22
Pani hrabina uważa inaczej - Bóbr nie wylewa przecież... https://www.facebook.com/photo.php?fbid=550767934954752&set=a.534971249867754.122708.262256977139184&type=1&theater
~MaS 2-06-2013 15:23
Do @JUSTA. Widzisz, ponad 48 wiosenek mam na karku i akurat w 1997 roku miałem okazję tyrać przy bezsensownie postawionych budynkach w dolinie Bobru, bo chciało się mieszkać nad rzeką, a gmina te działki sprzedała za takie pieniądze, nie mówiąc o tym, że może być powódź. Takie to polskie.
~pozbyć się 2-06-2013 15:34
i wszystkie klęski ustaną ..Donald Tusk jest dzisiaj na etapie późnego Midasa. Jego niesłychane wręcz zdolności robienia ludziom wody z mózgu doprowadziły do tego, że uwierzyli w kolejne cuda premiera. Długo widzieli złoto tam, gdzie nie było nawet gliny. Ani złotem, ani gliną Polacy się jednak nie najedzą. A głód coraz większy. Opowiadanie o kolejnych cudach po prostu nie działa. Wkrótce z siodła wysadzi go któraś ze zbuntowanych ekip w obozie władzy, bojąca się powrotu PiSu. Lud głodny rozszarpie głupiego króla na kawałki
~iza 2-06-2013 16:11
najwiecej do powiedzenia o podtopieniach,czy tez zagrozeniu powodzia maja ci,co ich sprawa absolutnie nie dotyczy..Siedza sobie przy kompie na IX p na Zabobrzu,,i szukaja ..komu by tu ..A "przrzeczakom" serdecznie wspolczuje...
~vik-i 2-06-2013 16:18
Pani hrabina uważa inaczej - Bóbr nie wylewa przecież.. A przy okazji jakąś godzinę temu woda porwała jej \"... interes\" pryzmę obornika i nieżle wyczyściło ściekowisko gnojowicy spod muru . A gdzie są spełnione warunki składowania obornika i gnojowicy .
~CKIRK 2-06-2013 16:20
Ech, jak Tommy M. z Jagniątkowa coś wymyśli, to nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać. Jaki jest sens wyrównywania poziomu zbiorników, zbierających wody mniej więcej z tej samej części gór? Po drugie: koszty. Weź sobie chłopcze sprawdź, ile kosztował tunel w Karpaczu, podziel koszt przez jego długość w metrach i pomnóż przez liczbę metrów dzielących oba zbiorniki. Zajmij się lepiej chłopcze kalibracją swojego termometru w Jagniątkowie zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Meteorologicznej, bo podejrzewam, że jeśli tego nie zrobisz, to w tym roku znowu będziesz notował rekordy ciepła wszechczasów. A jak tam wasz projekt kolejki linowej na Przełęcz Karkonoską? Umarł śmiercią naturalną jak SKM Zawiły?
~ 2-06-2013 17:18
taa i ekologiczny ogródek hrabiny zamienił się w basen ma co chciała ja jej nie żałuje
~vik-i 2-06-2013 17:18
cytat : 02-06-2013 13:31 | ~cctv | *.dialog.net.pl (78.10.*.*) Razem z dużą wodą można zauważyć jak tony śmieci teraz bobrem płyną przez jelenią,chyba przy okazji wiochmeni urzadzili sobie akcje "podziel się śmieciami".: A Ty co dołączyłeś do tej "akcji"? I wytykasz pływające śmieci z Twojego podwórka ? A może trzymasz stronę HHHHHHdrabiny z Łomnicy ?? Tylko dlaczego plakat hrabiny pt. STOP MORDOWANIU BOBRU , wczoraj w godzinach popołudniowych zniknął , czyżby przeczuwała że pozbędzie się tego "swojego gównianego interesu " , Na co liczyła że w nocy spłynie ? Pewnie zdziwko przeżyła że niedawno jej majątek poszedł z wodą :) No i kto tu truje i jest ekologiczny , Ciekawi mnie jak się z tego faktu wyłga .
~xcz 2-06-2013 17:40
Bobrem za Jelenią Górą płynie obecnie tyle samo wody, co Odrą na stacji w Ścinawie - po 247m3/s. Pilchowice wypuszczają połowę tego... oby mieli spory zapas. Tak, czy inaczej, mieszkańcom Wlenia nie zazdroszczę ;]
~przemek s 2-06-2013 18:01
ciekawe zdjecia z Trzcinska i Janowic Wielkich są tu: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=550427841665916&set=a.550427334999300.1073741894.110425215666183&type=1&theater
~ex 2-06-2013 18:05
Dlaczzego każde zdjęcie to osobna strona?
~xcz 2-06-2013 18:06
Aktualizacja... 274 m3/s, co oznacza, że gdyby nie Pilchowice, które pewnie to wyłapią (zmniejszyli już zrzut ze 124 do 111 m3/s), to przez chwilę Odra byłaby dopływem Bobru...
~ 2-06-2013 18:14
Na Kamiennej w Jeleniej Górze i na Kamienicy w Barcinku stany znowu rosną, czyli mamy już cofkę z Bobru do mniejszych dopływów. Można sobie kajakiem popłynąć Kamienną w odwrotnym kierunku, niż zwykle.
~Mieszkaniec 2-06-2013 18:18
Był ktoś na wałach w Cieplicach i Sobieszowie? Są jeziora za wałami? Do jakiej wysokości wałów jest woda? Proszę o szybkie info, z góry dziękuję za informację.
~ 2-06-2013 18:25
Ciekawe te foty z Janowic i Trzcińska ale mam wrażenie że widziałem dzisiaj wyższy stan wody w tym rejonie, szkoda tych ludzi jak widac całkiem nowe budynki stoją w tej zupie.
~xcz 2-06-2013 18:27
@02-06-2013 18:01 | ~przemek s Najlepsze są te nowe domy ;] Jeden to jeszcze w trakcie budowy.
~ 2-06-2013 18:28
I co na to wszyscy przeciwnicy regulacji Bobru, miłośnicy naturalnych rybek pływających w rzece? Przyroda szybko pokazała, kto miał rację
~xcz 2-06-2013 18:29
@02-06-2013 18:25 | ~ | Serio szkoda Ci kogoś, kto się buduje świadomie na terenie zalewowym? Mi szkoda tych, którzy będą zmuszeni dokładać się do wszelakich zapomóg i odszkodowań, wymuszonych przez krzykaczy w stylu "panie premierze jak żyć?" :/
~xcz 2-06-2013 18:31
@02-06-2013 18:28 Niby co przyroda pokazała? Że rzeka płynie swoim korytem? Co jest w tym zaskakującego?
~ 2-06-2013 18:39
Tak po ludzku to szkoda tych ludzi a na marginesie, to co robią urzędasy wydający zgody na zabudowę takich terenów jadą paluchem po mapie i do końca nie wiedzą gdzie jest działka. Moim zdaniem inwestor nie musi wiedziec, że tutaj jest przewidziany basen dla kaczek tylko czekamy na deszcz.
~do ~xcz 2-06-2013 18:42
Jakim "swoim korytem". Sprawdź sobie, jaką szerokość ma rzeka teraz, a jaką miała przed powodzią.
~xcz 2-06-2013 19:17
@18:42 Ok, wyraziłem się nieprecyzyjnie. Zostały zalane terasy zalewowe, którymi rzeka płynie przy wysokim stanie wody. Raport RZGW na dziś: http://wroclaw.rzgw.gov.pl/files_mce/Sytuacja_w_regionie/2013-06/komunikat_o_sytuacji_w_regionie_z_dn_02_06_2013.pdf W skrócie - Pilchowice mają taki zapas, że ho ho ;)
~Mieszkaniec 2-06-2013 19:19
Mam nadzieję, że Pałac tej Niemry odpłynie wraz z jej EKOSYSTEMEM. Stop mordowaniu rzeki???? Babo stop, tragedii ludzkiej. Mam nadzieję, ze Bóbr wypłuka Ci ten Pałac wraz twoimi Ekologami inspirowanymi Euro Ekowalutą. Precz z naszej ziemi.
~pikuś 2-06-2013 19:22
Rz.Kamienna znowu jakby trochę przybiera (w Cieplicach), ale - wbrew wpisowi z godz.18:14 - nadal płynie we właściwym kierunku.W piecu huczy ogień, w domku ciepło ... Normalka, 2 czerwca a,d,2013r.
~do CKiRK 2-06-2013 19:22
A pomyślałeś przed napisaniem tej głupoty, że zbiornik "Sobieszów" jest położony o około 10 m wyżej niż zbiornik "Cieplice"? Połączenie o którym piszesz powodowałoby, że woda z poziomu dna zbiornika "Sobieszów" przelewałaby się przez koronę "Cieplic". Zaś dla przerzucenia wody z "Cieplic" do "Sobieszowa" trzeba byłoby zastosować super-mega wydajne pompy, bo woda jest uparta i pod górę sama nie chce płynąć ;-P
~Ryś z Klanu 2-06-2013 19:32
Będzie dobrze!Sztab Kryzysowy w komplecie, zapasy kawy są, cukier też się znajdzie.Jak ktoś ma zapas krakersów i ponton, może by im podwiózł(podpłynął-nie wiem jak napisać)
~do 19:17 2-06-2013 19:42
Jakie terasy zalewowe? Zalane drogi i domy nazywasz terasami zalewowymi?
Piipi Jelonkowa 2-06-2013 19:45
..do - [~Mieszkaniec ] .. nie przejdzie ! .. bo ta Pani pochodzenia niemieckiego ma na imie Elzbieta,a .. z woda tylko odplywa niegrzeczna Marzanna !
~do autora 2-06-2013 20:03
.od kiedy to w JG mamy Komendę GŁÓWNĄ PSP... wstyd, niby "doswiadczony dziennikarz", choć słowo dziennikarz to chyba zbyt wiele... ;)
~Obserwator KG 2-06-2013 20:07
W Kamiennej i okolicy to dopiero się dzieje...a teraz ta woda spływa do JG.... https://www.facebook.com/media/set/?set=a.475503669197125.1073741887.104063206341175&type=3&uploaded=4
~lutek 2-06-2013 20:12
Wszystkie oczyszczalnie ścieków korzystając z okazji wywalają cały syf prosto do rzeki !!
~"reformy" 2-06-2013 20:23
W 1998 roku Solidarność pod wodza Mariana Krzklewskiego we współpracy z rządem Buzka zniszczyła stare województwa wprowadzaąc u nas województwo dolnosląskie. Tłumaczeń dla nas ciemniaków było wiele min że w wypadku klęs żywiołowych duże województwo bez problemu będzie radzilo sobie ze skutkami klęsk. Dowody mamy w postaci do tej pory nieodbudowanych mostów, braku pieniędzy na odbudowanie zniszczonych dróg i faktycznie pozostawienie samorzadów z problemami bez pomocy ze strony Wrocławia. Wrocław jak zawsze mysłi o swoim tyłku. Po jaką cholerę zmieniano granice województw?
~mieszkaniecJG 2-06-2013 20:32
Wojanów http://www.youtube.com/watch?v=nKvw9OJUY4s
~kali 2-06-2013 20:48
We wtorek słonko :)
~Ryś z Klanu 2-06-2013 20:53
Chyba w Rzymie! http://www.twojapogoda.pl/polska/dolnoslaskie/jelenia-gora/16dniowa
jurbassteck 2-06-2013 21:05
Stan na dzień 02.06.2013 okolice starej fabryki papieru i mostu zabobrzeńskiego http://jerzysowajr.weebly.com/podtopienia-okolic-zabobrza---jelenia-goacutera---02062013.html
~grodzkie 2-06-2013 21:12
ci z tego kółka grodzkiego strajkowali przeciwko melioracji rzek i co teraz się powinni stuknąć w czółko :)
~Schengen 2-06-2013 21:21
zomirafonku z 21:12 czy to tak trudno zakumać, że na taką wodę to bata ni ma ? Za krótki rozumek? trudno podejmować dyskusję z tymi, którym wydaje się, że wybetonowanie koryta zabezpieczy ich chałupki.... Dzieci wam podziękują za głupotę. Szkoda prądu na nauczanie mnożenia nieumiejących odejmować...
~pikuś 2-06-2013 21:34
Regulacja rzeki to nie betonowanie jej koryta! Ten filmik jest już znany wielu przeciwnikom "regulacji" w/g pani Kuster. Tak, rzeka MUSI mieć swoją naturalną przestrzeń i tylko jełop bez wyobraźni buduje dom w jej naturalnym terenie zalewowym. Umocnienie zakoli rzeki przed podmywaniem gruntu i ochrona "hydrotechniki", np. naczółków mostów przed wymywaniem, oraz pogłębienie przez dziesiątki lat zamulanego dna - to nie jest regulacja. To mało inwazyjne sposoby ochrony przed skutkami powodzi.
~pikuś 2-06-2013 21:35
Regulacja rzeki to nie betonowanie jej koryta! Ten filmik jest już znany wielu przeciwnikom "regulacji" w/g pani Kuster. Tak, rzeka MUSI mieć swoją naturalną przestrzeń i tylko jełop bez wyobraźni buduje dom w jej naturalnym terenie zalewowym. Umocnienie zakoli rzeki przed podmywaniem gruntu i ochrona "hydrotechniki", np. naczółków mostów przed wymywaniem, oraz pogłębienie przez dziesiątki lat zamulanego dna - to nie jest regulacja. To mało inwazyjne sposoby ochrony przed skutkami powodzi.
~zdziwiony 2-06-2013 22:08
Pani Hrabina z Pałacu ma układy nie tylko z ekologami, ale wszystkie służby kontroli zakładów / sanepid, inspekcja pracy, itd/ mają dziwną chorobę oczu, bo nic nie widzą, co się tam wyprawia.
~nynek11 2-06-2013 23:14
droga w Siedlęcinie obok wierzy Rycerskiej zamknięta!
rymcycymcy 2-06-2013 23:26
O ! Nie zaglądałem dzisiaj na forum ...a tutaj takie podniecenie ! :) ...czy panie nie powinny sprawdzić ? ...może mają już wilgoć w piwnicy ! ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Akcja krwiodawstawa w areszcie śledczym

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Trwa rozbudowa SOSW

Mobilizacja przed II turą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2225
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%