MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 24 września
im. Gerarda, Teodora

Zakręcony jak Duch Gór cz.1

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 2 lutego 2010, 2:03
Autor: admin
admin
Fot. admin
Dariusza Milińskiego nikomu przedstawiać nie trzeba. To właśnie on zasiadł luźno na ławie w programie Radosława Bajora.

Trudno napisać, że Darek Miliński się wyluzował, bo wyluzowany to on jest zawsze, nawet w najbardziej stresogennych okolicznościach. Pan w Pławnej Dolnej, twórca osobliwego świata rzeźb ilustrujących Legendy Śląskie, właściciel zamku, grodziska, galerii, potężnego jelenia, a przede wszystkim – wulkan pomysłów: ceniony malarz, grafik i człowiek, bez którego nie byłoby jedynego w Polsce pomnika Cesarza Napoleona Bonaparte. O sobie mówi, że jest wcieleniem Ducha Gór. Jaki jest Miliński prywatnie? Przekonajcie się sami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Powstaje rondo w Mysłakowicach

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze (79) Dodaj komentarz

~? 2-02-2010 5:36
Darek pozdrawiam serdecznie ,pamietam nie jedno wino wypite na Wojska Polskiego .Nie zmieniles kierunku , jestes coraz bardziej szalony i mroczny.
zmijka5 2-02-2010 9:57
Radek co Ty dzisiaj taki cichy? Gość Cię zagadał :) Pozdrawiam
~Grzegorz Warszawa 2-02-2010 11:58
Panie Radku - więcek Darka Milińskiego poproszę :) Może z Pławnej w terenie?
~Troll 2-02-2010 12:28
Jeśli uosabiasz jednego z nas, Huna, który wszedł na tę ziemię, by ją najpierw zniszczyć i oszpecić, ale potem pod jej przemożnym wpływem się zmienić i zacząć ją rozumieć, to jesteś wspaniałym wzorcem do naśladowania.
~M 2-02-2010 12:33
Darek, jak to dobrze, że jesteś ...
rymcycymcy 2-02-2010 12:40
Haha :) ...to ja już rozumiem dlaczego ten jeleń misiowaty tak wygląda :)
~Renata 2-02-2010 12:58
Rewelacja! proponuje nagrać z Darkiem cykl opowiesci ! świetnie sie go słucha! pozdrawiam!
~Lech ze wschodniej Polski :) 2-02-2010 13:15
Cześć Darek, jesteś jak dobry wulkan. Świetny człowiek z Ciebie. Mam z pisaniem podobnie jak Ty z malowaniem - chodzi mi o rozwijanie się. Tylko, że ja daleko w malinach jeszcze jestem, dopiero obczajam, co jest grane z tym układaniem słów w zdania. Zdrowia Ci życzę!
*piipi* 2-02-2010 13:16
~DIABEŁ !! .. a tak *pięknie naapisał mi karteczkę: .." ..gdziekolwiek będziesz Perło moja ..wspomnij mnie,to ..ja - PRZYGODA"
~Sobieszowianin 2-02-2010 13:35
Pozdrawiamy Darka :)))
~M.M. ze Szczecina 2-02-2010 14:32
Darku , jesteś wspaniały, prosimy o więcej. Pozdrawiamy wszystkich, tęsknimy za Wami. Sledzimy i podziwiamy Twoją twórczość.Chruścielowie.
~kojot72 2-02-2010 14:59
Rewelacyjny człowiek - tyle razy przejeżdżałem przez tą Pławną i nie wiedziałem, że autorem tego CUDU jest taka osoba - normalny człowiek opowiadający o życiu wielu z nas, którzy na tych ziemiach się wychowali Wielkie BRAWO !!!!!! panie Darku - rocznik 1972 ;) Ps. Prosimy (żądamy) o cały cykl wywiadów z Darkiem!!!
~szlona 2-02-2010 19:07
Witaj Darku. Miło cie widzieć i słyszeć. Utyłeś, byłeś zawsze raczej chudy (bardzo chudy). Pamiętasz czasy SOBIESZOWSKIE i stancje u P. Grzybołowskiej? To był piękny czas. Wspominasz go. Fajnie. Pozdrawiam cię, powodzenia i trzymaj tak dalej.
~tamara_t 2-02-2010 19:14
Brawo Darek! :)
~oko 2-02-2010 21:22
Dawać wiecej Milińskiego gościu jest niesamowity! mam 25lat i chciałbym być tak nakręcony jak Darek! Może zróbcie z nim program co tydzień! Wojewódzki!już sie bój nadchodzi nowa gwiazda tv! pozdrawiam!
~(gość portalu) 2-02-2010 21:27
Słyszałem i czytałem przed laty nieprzychylne opinie na temat bohatera dzisiejszego odcinka. Cóż, teraz miałem pierwszą okazję przyjrzenia się tej postaci z bliska. Mój niepewny sąd na jego temat uległ diametralnej zmianie. Rewelacja ! Bardzo ciekawa postać i zajmująca opowieść.
~ANNA 2-02-2010 22:49
a co ten facet mądrego powiedział, że tak się państwo podniecacie ? czy powiedział coś wartościowego o życiu i ludziach ? a może pochwalił się, że przeczytał jakąś mądrą książkę albo obejrzał film, który dał mu do myślenia ? wyjaśnił jakąś tajemnicę wszechświata ? czymś wzruszył, zaciekawił wyjątkową osobowością, głębokimi przemyśleniami, dobrocią serca ? przecież on gada jak nakręcony o narkotykach, szwendaniu się po cmentarzach, swoich chuligańskich wybrykach, piciu alkoholu, i nawet nie zważa na prowadzącego program ! to ma być artysta ? czy wy nie widzicie, że to zaniedbany, wiejski żul, który pojęcie "mądrość" i "inteligencja" zna tylko ze słyszenia ? przykro mi to pisać, ale nie róbmy gwiazdy z kogoś, kto nie ma nic wartościowego do przekazania i nawet nie potrafi się odpowiednio zachować przed kamerą (jego ubiór to najlepszy przykład). wstyd! panie redaktorze, prosimy dokonywać bardziej przemyślanych wyborów przy zapraszaniu gości do studia !
~siostra 3-02-2010 1:15
darus tak trzymaj jestes nie do podrobienia,pozdrowienia z New Yorku
~motyl1980 3-02-2010 8:43
do ANNA piszesz pierdoły i dyrdymały serce to Darek ma jak mało kto w tym kraju jakby choć połowa polityków miała drobine tego co Darek lepiej by było w tym kraju!Zaniedbany żul co ty biadolisz taki ma styl ty pewnie jesteś wypindzlowaną paniusią przed monitorem ktura jest na garnuszku dzianycg rodziców i niemasz pojęcia o życiu!!!!!DARKA znam trochę lat i jestem z nim i CI co otrzymali od niego pomoc i któży go znają jak ja myślątak samo!
~ 3-02-2010 9:18
Kobita jego dobrze gotuje:)
~do ANNY 3-02-2010 10:10
Szczerość Darka boli, co? Jesteś "panienką z dobrego domu", więc nazywanie rzeczywistości po imieniu nie przystoi takiej osobie, jak ty. Przy tej barwnej postaci jesteś mdła i nieco zakłamana. Jestem równolatką Milińskiego,urodziłam się i wychowałam w Jeleniej, nie na cmentarzu, ale wspomnienia Darka są mi bliskie. Nigdy jednak nie odważyłam się mówić o nich tak wprost, jak on. Radzę, ANNO, przestań się nadymać i spójrz na niego, jak na człowieka, który dostał od życia nieżle w d..., ale potrafił stworzyć sobie lepszy świat. Obejrzyj jego twórczość, może powrót do krainy baśni zmieni twoje widzenie tej postaci. A jeśli masz ochotę oglądać w telewizji wyłącznie "porządne" garniturki, to proponuję włączyć TVP lub TV TRWAM. Karolina.
~?! 3-02-2010 12:41
"Prowadził Wiktor Marconi"?... Inaczej się przedstawiał ten pan...
~do ANNA 3-02-2010 15:14
To co mówi Darek może niektórych szokować, ale przynajmniej jest szczery momentami aż do bólu.A Szanowna Pani bardzo się myli w swoich osadach, Darek napisał książkę , zbudował piękny bajkowy świat w Pławnej ,pomaga dzieciom i przede wszystkim maluję piękne obrazy ponadto pomaga młodym jeszcze nikomu nie znanym artystom.Widać ,że Pani mało orientuję się w temacie a wygłasza krytyczne osądy. Pozdrawiam Ania. PS. Proponuję przeczytać życiorysy bardzo wybitnych osób, może się pani bardzo zdziwić jakie mieli życiorysy.
~oburzony nauczyciel 3-02-2010 15:19
Droga Redakcjo, kogo wy promujecie na swojej stronie??? Co z pana Milińskiego za "autorytet" dla młodych??? Dno, nie macie już kogo zapraszać do redakcji? Na dowód cytuję fragment książki pana Milińskiego "Urodzony na cmentarzu". Widać, że pan Miliński nawet pisać nie potrafi, nie tylko mówić. Wulgaryzmy wykropkowałem: "Ojciec to w ogóle wielkie pieprz... dziwo i aż głupio mówić. Rozp..., rozwścieczył całą naszą rodzinę. Jak przychodził z pracy to wszyscy raptownie spier... i chowali się po kątach. Potrafił rozp... całą chałupę w drobiazgi, na przykład w szale jakimś, bo pracował w Celwiskozie – zakładzie bardzo stukniętym, gdzie wiskoza w połączeniu z alkoholem stwarzała paranoje w mózgu. Kilkoro ludzi z Sobieszowa tam pracowało. Pamiętam taką jedną sytuację, zresztą wszyscy moi bracia i siostra to zapamiętali, kiedy wrócił z pracy i nie było jego obiadu. Jego kalafiora. Marek swojemu koleżce dał głodnemu, bo zawsze ktoś do nas przychodził – oczywiście jak starego nie było w chacie. I dał mu 3 wiedząc, że to jest ważna rzecz, że to jest obiad. Nakarmił kolegę. No i ojciec dostał takiej „piany”, takiej furii, że powypieprz...wszystkie naczynia. Wyrzucał wszystko, tłukł...Myśmy siedzieli w kącie, na takim podeście przy alkierzyku, z siostrą i młodszym bratem Romanem. Piszczeliśmy ze strachu a on rzucał wszystkim i wrzeszczał gdzie jest jego kalafior. I takich sytuacji było wiele – tylko raz o kalafior a raz o jakieś inne gów.... Miłość? Tam nie było miłości. Miłość była tylko w naszych zlęknionych serduszkach. Tuliliśmy się do siebie i do matki, bo żeśmy się czuli. Starszy opiekował się młodszym i tak samo było w zdobywaniu żarcia." Wniosek: Panie Bajor, nie rób Pan bajora z tego miłego dotąd programu!
~kojot72 3-02-2010 16:09
Do Pana ,,oburzony nauczyciel" to co cytuje pan z książki pana Milińskiego - oburza pana to - niestety TAK wyglądała prawda i to jest prawda szczera osoby która przeżyła to co przeżyła w swoim życiu (miałem ojczyma, który pracował w Celwiskozie, i nie chciał by pan przeżyć jego ataku szału tzw. ,,białej gorączki"). Książki nie czytałem, ale jak wpadnie mi kiedyś w ręce to z miłą chęcią poczytam. Do ANNA - MY SIĘ NIE ROZUMIEMY, różowy świat pani - a życie ludzi zwykłych szare!!!!! - Duży szacunek dla p. Milińskiego - rób to co robisz !!!!!!
~do oburzony nauczyciel 3-02-2010 16:22
Dlaczego Pan się tak oburza ? Pan Darek napisał prawdę o sobie i swoim życiu , takie miał dzieciństwo. Dziś też są takie rodziny gdzie dzieci są tylko złe koniecznym i traktowane jako przedmiot a przecież nie jest to ich wina, że żyją w takich warunkach.I tu właśnie widzę pańską rolę jako nauczyciela, aby pomagać takim dzieciom żeby nie musiały tak jak pan Darek doświadczać tego wszystkiego. Ciekaw jestem, gdyby panu życie zgotowało taki los czy osiągnąłby pan to co w tej chwili Pan Darek i potrafiłby się Pan przyznać do tego jakim był człowiekiem !!!
~M 3-02-2010 20:05
Darek jest świetny i nawet te rażące (niektórych ) wulgaryzmy można Mu wybaczyć.
*piipi* 3-02-2010 20:47
..do - [~ *Darek .. spożywał szczaw z grobów i dlatego jest .. obecnie pod "panowaniem" duchów ! ~Dobrych,a moze złych ..?
~ago 3-02-2010 21:49
Szanowni Państwo! Osobiście uważam, ze należy przyznać rację krytycznym głosom wobec zachowania Pana Milińskiego. Dlatego wyjątkowo postanowiłam zabrać głos w tej sprawie. Jako głęboka humanistka jestem zszokowana zarówno wypowiedziami tego pana, jak i zacytowanym fragmentem książki. Sądzę, że właśnie dyskutowany fragment prozy daje najlepsze wyobrażenie o poziomie kultury Pana Milińskiego. Wszyscy przecież doskonale wiemy, że o ile słowa wypowiadane są ulotne, o tyle słowo pisane pozostanie na długo. Jest to dla mnie niezwykle bolesne, bowiem sama jestem miłośniczką sztuki przez duże "S", do której nie odważyłabym się zaliczyć twórczości Pana Milińskiego. W związku z powyższym nasuwa się pytanie, które głosem rozsądku (niestety, nielicznym na tym forum) zadał już jeden z nauczycieli: czy takie autorytety mamy do zaoferowania młodemu pokoleniu? Czy nie ma w naszym regionie lepszych wzorów do pokazywania w mediach? Czy dewaluacja kultury i dobrego smaku tak daleko posunęła się w naszych życiu, że niemo...lne zachowania uchodzą za cnotę, a wulgaryzmy zastąpiły piękny, artystyczny język? Niech każdy z nas odpowie sobie indywidualnie na wyżej postawione pytania. Pozdrawiam, ago
~Matylda 3-02-2010 22:10
Anno i oburzony nauczycielu - proponuję zajrzeć dogłębnie ,ale tak szczerze w swoje dusze.Co i kogo reprezentujecie???? Kim wy jesteście. Najlepiej pisać o kimś,kogo tak naprawdę nie znacie.Daję głowę,że wasza osobowość jest zaburzona.Brak tolerancji,kultyry,... Odnoszę wrazenie,że jesteście poprostu zadufanymi snobami. Pozdrawiam inteligencję szpagatową.
~Dobry Duch 3-02-2010 23:16
Dzięki pewnym okolicznościom poznałem Darka. miałem przy tym okazje na długą pogawędkę o życiu,przemijaniu,sławie i pieniądzach. Mile to wspominam.Bardzo inteligentny człowiek , można dużo wynieść z rozmów z nim.To wielki artysta(choć nie lubi gdy się tak o nim mówi).Taki już jest. dostrzegłem nawet podobieństwo pewnych cech i tym dłużej go zapamiętam :) Pozdrawiam Cię Darku,Dużo Dobrych Duchów Życzę.
~zły 3-02-2010 23:36
do anny i oburzony nauczyciel! zajmij sie nauka ajak was Pan DAREk nie kreci to wejdzcie do betoniarki i tam sie wykaż! co wyscie zrobili w waszym życiu że ci nie pasuje Milinski! codziennie odwiedzacie kibel i nic wiecej! stwórzcie cos a potem piszcie negatywy! spotkaj sie z milińskim i pogadaj z nim w 4 oczy bo kazdy moze tu napisać co chce i wtedy pewnie zmienisz zdanie! do wszystkich których Pan Miliński nie kręci zajmijcie sie jakimś innym forum np.pieczenie ciastek w necie tam sie wypowiadajcie! Milinski idolem jest i bedzie i absolutnie tego nie zmienicie!
~oko 3-02-2010 23:48
do ego!ucz ucz i jeszcze raz ucz!i koniec nie stety twojego życia bedzie taki;nic po sobie nie zostawisz tylko znienawidzonych do ciebie uczni! z jakiej wy szkoły jesteście? Milinski na na uczyciela chociaż zajęcia by byly ciekawsze! ale dupowate negatywy!szok! Panie Milinski cała zgraja młodych ludzi za panem stoi! a reszta nauczycieli niech sprawdzaja sprawdziany a nie tu mi wypowiedzi jakies bezsensu cytaty przytaczacie?!pokażcie swoje ksiązki! charujecie w szkole i g>>>> z tego macie!a po Darku zostanie co kolwiek! Panie darku o ile pan to czyta niech Pan osra te negatywne komentarze i robic dalej to co Pan robi! Pozdrawiam student!
~Bolo 3-02-2010 23:55
Panie Darku! chcemy Pana poznać jesteśmy w sobote u Pana w Pławnej! zrobiliśmy akcję w szkole chcemy Pana poznać! panie EGO OBURZONY NAUCZYCIELU ANNO! chyba jesteście z jednego bloku!?no i mamy nadzieje że to nie wy nas uczycie bo to był by WstydDDDDDD!!!!!!!!!!!!!!!!
~K2 4-02-2010 0:05
ludzie!jestem mieszkancem przecudownej Pławnej!i chyba wiem najlepiej co tu sie dzieję!Daro jest wielki i nie siebie promuje tylko cały nasz region już nie wspomne o dzieciaczkach dla których co roku poswięca duzo czasu i nie pitolicie mi tu o złym Darku bo go nie znacie i nie wiecie co gadacie! Oczywiście jak każdy z nas' Daro ma swoich wrogów ale to nie uniknione i takich w Pławnej nie chcemy!gadajcie sobie tu jakieś negatywne bzdury bo tylko Wam to pozostało a nygusów nie chcemy na naszej wiosce! KOCHAMY CIE DARKU!pozdrawiam!
~XXX 4-02-2010 0:12
OOOO! to jak juz sie k2 włączył w tą rozmowę to naprawdę droga albo predzej tania anno oburzony nauczycielku i te nie szczęsne ego mam nadzieje że Was k2 nie namierzy w naszej wiosce!powodzenia w podbijaniu świata tratatata! tyle wam zostało! Panie Darku jest Pan git i tak zostanie!
~ d. 4-02-2010 8:56
Do Bolo- Żebyś się nie rozczarował.To nie jest człowiek który ma zawsze czas na spotkania z młodzieżą.Nie chcę cię rozczarować ale myślę że jeżeli będziesz miał dużo szczęścia to zamieni z tobą max 2 słowa. Pan Darek nie jest dla wszystkich,o pierdach gada tylko w takich programach tv albo w śród przebranych przyjaciół.
~M 4-02-2010 15:45
Ago- i inni oburzeni humaniści- Darek w chyba każdym wywiadzie podkreśla, że popełniał w młodości błędy, których żałuje. I że największą wartością jest dla niego rodzina, dzieci a najpiękniejsze chwile, to te, które spędza z rodziną. Nie da się ukryć, że język ma dość swobodny, ale co z tego? Popatrzcie, jak wiele zrobił i robi dla Pławnej, całego regionu i zwłaszcza dla młodych ludzi, którym zaszczepia pewne zainteresowania i sprawia, ze nie spędzają czasu w sklepie z piwem tylko na przykład w teatrze, jaki dla nich stworzył. Pani humanistko- o gustach się nie dyskutuje. Skoro nie uważa pani sztuki Darka za sztukę przez duże S, to niech jej pani nie ogląda, ale proszę nie komentować w ten sposób.
~Schengen 4-02-2010 18:29
To dla poprawy nastroju proponuję Annie i Nauczycielowi przeczytać "Moskwę Pietuszki". purytańska żenada...
~poirytrowana 5-02-2010 9:25
Na szczęście ostatecznie nie "Pan Nauczyciel" i Anna rozliczą Darka z życia i tego, co zrobił - ciasnota osądów tych ludzi mnie zdumiewa - i nie chodzi o to, że krytykują, bo do tego też każdy ma prawo, boli fakt, że tak bardzo mało wiedzą o człowieku, na którego "wydali wyrok". Ja wiem jedno, tyle ile zrobiła i pewnie zrobi jeszcze ta osoba w swoim życiu, nie dokonałoby wielu, choćby mieli "do dyspozycji" kilka żyć. Ale cóż, lepiej posączyć jad w internecie, mając namiastkę rekompensaty swoich niepowodzeń niż "ruszyć tyłek" i zaoferować światu z siebie więcej. Poza tym to, o czym mówi Miliński może stanowić genialny przykład, że patologia, której się doświadczy w dzieciństwie nie musi skazywać na jej powielanie, a opowiadanie o tym właśnie takim a nie innym językiem daje szansę na dotarcie do tych, którzy nigdy nie posłuchaliby mowy "nakrochmalonego kołnierzyka". Życzę powodzenia Panu Nauczycielowi w docieraniu do młodzieży...
teessi 5-02-2010 22:52
Do "oburzony nauczyciel" - dzieki za ten ciekawy kawałek prozy pana Dariusza - nie czytałam jego książki, a po przeczytaniu tego na pewno to uczynię! Świetny tekst! Dowodzi, że Pan Dariusz umie pisać! Bardzo interesuja postać. Węcej Pana Dariusza w Jelonka.com!
~do tessi 5-02-2010 23:26
Ale ty masz wyrafinowany gust, prosiaczku. Wyjdź sobie na ulicę pod budkę z piwem, to usłyszysz jeszcze lepszą "prozę" z bardziej kwiecistymi zwrotami.
*piipi* 5-02-2010 23:27
..do - [~Teessi .. ] .." Zrozumiałem,ze język,którym do tej pory się posługiwałem wysechłi nie muszę jeść ani opisywac na zewnątrz.Ruszyłem przed siebie z notatnikiem otwartym na oscież.I kropla z pióra spłyneła na ziemię,gdzie w atramentowej kałuży zobaczyłem Twarz Płaczącego Ojca" .. gdybyś miała kłopoty ze zdobyciem tej ksiązki .. mam i mogę wypożyczyc. *Pozdrawiam.piipi
~Zdzichu 6-02-2010 0:42
do Piipi: to ja poproszę. Chętnie przyswoję sobie kilka dosadnych słówek ze słownika pana Darka.
~bogdan Nowy York 6-02-2010 1:43
Dzieki Darku za przypomnienie okresu myslakowickiego z Yetim na czele
~kojot72 6-02-2010 7:13
A właśnie - czy ktoś wie gdzie można kupić książkę pana Darka ??????
~M 6-02-2010 8:39
do Kojota -W Pławnej, w Galerii Darka ją niedawno widziałam.
~darek gontarski 6-02-2010 9:58
witam was, znam Milinskiego prawie 20 lat i przyjaznimz sie tyle samo. przede wszystkim widzimy sie bardzo czesto, uczestnicze w zyciu plawnej i jego rodziny i moge powiedziec, ze znam go. Milinski i Plawna zmienila kiedys moje zycie, pozwolil zajrzec mi w siebie, zawdzieczam mu wrecz zycie, stalem sie fotografem amoja fotografia urodzila sie w bardzo duzej mierze dzieki niemu jestem szczesliwy, ze dzis moja praca to moje zycie Milinski nie jestem moze Aniolem, nie musi byc autorytetem ale bardzo warto go posluchac, zatrzymac sie i wziac to co dobre od niego, a jest w nim wielkie serce jestem szczesliwy z tego, ze dotarl do wielu mlodych widzac komentarze... nie chce byc anonimowy jak pani Anna i Pan nauczyciel zal mi ich poniewaz malo wiedza tak naprawde o zyciu pozdrawiam was darek gontarski www.gontarski.net
*piipi* 6-02-2010 10:26
..do - [~Zdzichu ..] .. w Pławnie w chałupce nr.9,gdzie mieszka Darek ze swoją Rodziną .. i gdzie jego *Pani Teśćiowa serwuje NAJsmaczniejsze *PIEROGI ! ~Polecam .. równiez komnaty Darka,a tam juz ..czułam się jak *mała dziewczynka! ~Naprawdę ! .. bo mogłam uscisnąc łapkę moich ulubionych bohaterów z bajek ! ~Zdzichu, .. natomiast ksiązka "Urodzony na cmentarzu" ... to juz lektura nie dla małolatów ! .. ile masz lat ?
~Zdzichu 6-02-2010 13:28
do Piipi: seść ! Jus nie jestem małolatem bo umiem cytać.
*piipi* 6-02-2010 14:45
..[~Zdziśiu ..] .. jesteś juz dorosłym chłopcem,bo .. jestes czytelnikiem "Świerszczyka" ! *Mam rację ?
~Polonistka 6-02-2010 16:28
Bardzo dziwi mnie bronienie przez wielu czytelników "twórczości" pana Milińskiego i nagonka na wypowiadającego się przede mną nauczyciela i inne osoby, bardziej krytycznie podchodzące do oceny jego działalności "artystycznej". Niestety, książka tego pana nie ma z dobrą literaturą nic wspólnego, a pochwała tego dzieła przez wielu czytelników świadczy tylko o braku dobrego smaku i artystycznego gustu u wielu mieszkańców naszego prowincjonalnego miasta. Sama uczę w szkole i podobnie jak poprzednik, nie poleciłabym tej pozycji młodzieży. Młode pokolenie należy wychowywać na wartościowej literaturze, ukazującej skomplikowanie tego świata, ale i uczącej, jak należy trudne problemy życiowe rozwiązywać. Tego niestety nie ma w książce pana Milińskiego, są za to tanie, efekciarskie "walory" w postaci wulgarnego języka i szokowania czytelników własnym, patologicznym życiem. Łatwo się domyślić motywów, jakie przyświecały panu Milińskiemu, a jest to na pewno pragnienie odniesienia komercyjnego sukcesu i zapewnienia dobrej sprzedaży książki, ale z pewnością nikt z nas nie chciałby, aby jego własne dzieci czerpały wiedzę o życiu z takich źródeł. Takie same zarzuty należy niestety sformułować również wobec sposobu wypowiadania się pana Milińskiego w programie "Jelonki", a także wielu innych publicznych wypowiedzi tego pana. Wolność słowa absolutnie nie oznacza rozpasania słownego, a każdy powinien brać odpowiedzialność za swoje publiczne wypowiedzi. Przychylam się więc stanowczo do wypowiedzi jednego z czytelników, który radził panu Bajorowi, aby staranniej dobierał rozmówców. Pan Bajor jest jeszcze młodym człowiekiem i może popełniać tego rodzaju omyłki, ale Redakcja jest przecież od tego, aby czuwać nad jakością programu. Oby krytyczne słowa sprawiły, że przemyślicie Państwo pewne rzeczy, a szczególnie Pan Bajor, ja gorąco wierzę, że w przyszłych programach nie powtórzycie Państwo więcej tego błędu. Wiele programów z tego cyklu jest bowiem bardzo udanych, na przykład ostatni wywiad z Panem Prezydentem. To właśnie takie osoby, które coś osiągnęły w życiu, należy stawiać za wzór do naśladowania młodemu pokoleniu i promować w mediach. Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na dalsze programy z cyklu "Luźno na ławie", mam nadzieję, że bardziej wyważone i dojrzalsze.
~Radek Bajor 6-02-2010 18:45
Drodzy Internauci! Cieszę się, że osoba naszego Gościa wywołała małą falę komentarzy - mimo, iż nie są one zawsze dla naszego bohatera i mnie pozytywne, to na pewno przedstawiają różne punkty widzenia. Każda opinia na tym forum jest cenna! Przy czym chciałbym powiedzieć wyraźnie: nie będziemy ani cenzurować naszych rozmówców, ani dobierać jedynie postaci jednowymiarowych, politycznie poprawnych czy nawet "lukrowanych". W programie chcemy pokazywać ludzi i zdarzenia takie, jakim są w pełnej palecie barw, czasem komentując bądż ukazując w sposób mniej szblonowy. Darek Miliński jest postacią znaną, przez wielu szanowaną, uznanym artystą. Mówi w charakterystyczny sposób, którego nie zmienię. Jeśli jednak ktoś poczuł się urażony - przepraszam. jednoczesnie zapraszam na drugą część Zakręconego jak Duch Gór w poniedziałek. Pozdrawiam!
~Polonistka 6-02-2010 19:53
Panie Radku, proszę się nie wypowiadać o poziomie artystycznym "dzieł" Pana Milińskiego, bo daje Pan w ten sposób dobitnie wyraz własnej niekompetencji kulturalnej. Wszyscy doskonale rozumiemy, że ludzie są różni, ale czy wszystkich powinniśmy promować w mediach? Co z misją kulturalną mediów, ich rolą wychowawczą, kształtowaniem gustów, popularyzowaniem określonych postaw? Tutaj nie ma, nie może być i nigdy nie będzie demokracji! Czy ma Pan w ogóle świadomość, jak duży wpływ wywiera Pan na kształtowanie otoczenia społecznego? Jak duża to odpowiedzialność? Bo ja sądzę, że chyba jednak nie! Jest Pan młodym człowiekiem i zapewne brak Panu jeszcze doświadczenia życiowego, proszę zatem przynajmniej być otwartym na rady ludzi starszych i mądrzejszych. Wszyscy na tym skorzystamy, a Pan przede wszystkim. Pozdrawiam, życząc ze szczerego serca konstruktywnych przemyśleń i bardziej trafnych wyborów kolejnych rozmówców.
~antypolonistka 6-02-2010 20:20
Niech pani nie pisze o takich autorytetach , typu pan Prezydent , bo to żaden autorytet i nie mam zamiaru wysłuchiwać jego śmiesznych obiecanek macanek . To jest wasz prezydent . Naszym może być człowiek z ludu , który w życiu dostał w dupę jak my - zwykli ludzie . Dla wielu z nas PAN Miliński jest prawdziwym autorytetem , bo robi coś czego wy nigdy nie zrozumiecie . Za dużo książek przeczytaliście , które zamknęły wam oczy i nikt z was nie widzi piękna życia i krzywdy jaka panoszy się w okół prostych ludzi . Dajcie nam i Panu Milińskiemu spokój . Jesteście zakłamani , dlatego prawda i nazywanie żeczy po imieniu w oczęta kują . To nie jest książka o Koziołku Matołku i niedorosłym jej nie polecam . Mam nadzieję ,że w przyszłości nie popełni pani takiego błędu i nie będzie się wypowiadać na podobny temat .
*piipi* 6-02-2010 20:23
*FAJNIE ! ..*FAJNIE !.. mamy Darka,którego mowa jest podobna do *Pana Polonisty, gdy .. *BUM,BUM ..pęknie *mu ulubiona opona !
~n 6-02-2010 21:29
n
~do Radek Bajor 6-02-2010 22:21
Dziękuję za ostatni wpis :) Właśnie dlatego lubię oglądać ten program, bo nie jest taki lukrowany.A pan nauczyciel i pani polonistka coś słabiutko się orientują w życiorysach wielkich artystów czy osób powszechnie uważanych za godnych naśladowania !
~do polonistki 7-02-2010 8:17
A kto dał pani prawo do wypowiadania się o poziomie artystycznym obrazów Darka? Pan Radek Bajor nie "promuje" Milińskiego- artysta już dawno jest wystarczająco wypromowany!
*piipi* 7-02-2010 11:39
..do - [~Pani*Polonistki i Pana*Nauczyciela ..] .. " ..Zycie jest piękne ! HO ! ..HO ! Jest naprawdę piękne i olśniewające.Tylko ..NIE dla idiotów,którzy zamkneli się w wieży ograniczających przekonań,zrutynizowanych czynnności.. z miłości do wygody.Przecież nie moze byc ona celem życia.~BŁOGOSŁAWIONE *pioruny strzelające w wieżę i wyzwalające nas z nich".
*piipi* 7-02-2010 11:43
..~C.d .. "Wielkie przeplata się z małym,poważne z wesołkowatym,wysokie z niskim, tajemnicze z pospolitym.I to jest *magia .. CUD życia". - fragmenty z ksiązki "Braterstwo" - Haliny Lizak.
*piipi* 7-02-2010 11:44
~C.d ..~PA.*piipi
~Radek Bajor 7-02-2010 12:57
Droga Polonistko! Pozostane jednak przy swoim zdaniu. Nikogo nie promujemy, pokazujemy fakty i osoby takimi, jakimi są. W programie nie oceniam twórczości Gościa, pytam jedynie o pewne zdarzenia, o historię życia mojego Rozmówcy. Odpowiedzialność za kształtowanie otoczenia społecznego mają na sobie politycy, nie moja skromna osoba. Co do niekompetencji kulturalnej -wybacz.
~plastuś 7-02-2010 15:16
Czytając książkę Pana Darka można zrozumieć że ma sie w życiu naprawdę dużo. Gdy ja czytałam to płakałam jak dziecko a za chwile śmiałam sie w głos. Jest pisana szczerym językiem, POLECAM GORĄCO KSIĄZKE !!!!!!!!! ZAMEK JEST PIĘKNY SERCE PANA DARKA WIELKIE I CIEPLUTKIE A PIEROGI PYSZNE :) :*
~Janusz G. 7-02-2010 17:03
Szanowny Panie Radosławie, choć nie do końca zgadzam się z opiniami Polonistki pozwolę sobie jednak przyznać jej rację w kwestii wpływu mediów na kształtowanie rzeczywistości społecznej. Nie na darmo mówi się, że media to czwarta władza. Rzezywistość z natury rzeczy jest bardzo trudna do przedstawienia i trudno tu o obiektywizm. Zaś każda relacja dziennikarska jest, czy tego chcemy, czy nie, tylko kreacją. Jest mi niezmiernie smutno, że Pan, jako dziennikarz tego nie wie, zawsze mi się wydawało, że świadomość tego wpływu jest pewnym kanonem wiedzy dzienniakrskiej. Sądzę, że bez tej podstawowej wiedzy nikt nie powinien być wpuszczany na antenę, bowiem może narobić więcej szkód niż pożytku. Co do poziomu wypowiedzi Pana Milińskiego (zarówno tej artystycznej, jak i medialnej), przyznam, że też nie nie widzę tu jakiegoś wielkiego artyzmu (zaznaczam: jako laik), ale też rozumiem, że Pański program jest bardziej rozrywkowy niż kulturalny. Mimo to zgadzam się z wypowiedziami kadry nauczycielskiej, że publikując takie programy nie nalezy zapominać o ich wpływie na naszą młodzież. W końcu to od nas, dorosłych zależy, jakie będziemy mieli przyszłe pokolenie. Pozdrawiam, Janusz G.
~Do polonistki... 7-02-2010 17:58
Program ma taka formułę ,aby pokazać "Gościa " od innej strony. A pani widocznie chciałaby by wszystko było odgórnie sterowane ( mam nadzieję ,że te czasy minęły bezpowrotnie ). Czytając pani wpis chce pani w zawoalowany sposób wpłynąć na pana Radka, aby ten zmienił formułę programu - jeśli pani taka forma nie odpowiada jest prosty sposób nie oglądać tego programu. Pozdrawiam pana Radka i proszę o nie zmienianie formuły programu. Jan
*piipi* 7-02-2010 18:30
..aż *STRACH pomyślec,gdybm *ja wystąpiła w tym programie !! .~Hi, .. ale by mi się *fajnie oberwało !
~Radek Bajor 7-02-2010 21:09
Drodzy Internauci! Owszem, przyznaję, że media mają wielki wpływ na opinię publiczną. Jako twórca telewizyjny od kilku zaledwie lat wiem, że ten sam materiał filmowy, odpowiednio zmontowany i opatrzony komentarzem może posłużyć skrajnie różnym celom. Jednocześnie nie zapominam o tym, by wszystkich moich Rozmówców traktować jednakowo i przedstawiać ich takimi, jakimi są - bez względu na to, czy moim Gościem jest didżej Maciek Wowk, rzecznik prasowy policji czy najstarszy jeleniogórski zegarmistrz. Życie nie ma jednego odcienia, moi Goście również.To właśnie chcę pokazywać na tyle na ile mogę obiektywnie a miejsce na komentarze pozostawić Wam. Myślę też, że przeceniacie moją skromną osobę w możliwości wpływania na rzeczywistość. Zapraszam do nadsyłania e-maili z propozycjami do programu - zarówno gości jak i tematów. Oto adres: rbajor@jelonka.com . Dziękuję i pozdrawiam!
~ja 8-02-2010 8:08
no gdzie ta druga czesc nie moge sie doczekac
*piipi* 8-02-2010 11:20
..*ja równiez !! ..* TAAAAAAAAAAAAAK .. dawajcie *nam Darka !
*piipi* 8-02-2010 11:21
..*ja równiez !! ..* TAAAAAAAAAAAAAK .. dawajcie *nam Darka !
~Rudebwoy 8-02-2010 13:47
Panie Radku, przecież proponowaliśmy Panu Piipi. A Piipi jak nie ma, tak nie ma!!! Co z Pana obietnicami? Dlaczego najpierw Pan prosi o propozycje, a później je ignoruje? PROSIMY O PIIPI !!!!!!!
~nauczycielka LO 8-02-2010 18:11
Chciałabym wyrazić swoją solidarność z głosami nauczycieli i przedstawicielami inteligencji, protestujących przeciwko publikacji wywiadu z Panem Dariuszem Milińskim. Także jestem zdania, że należy promować w mediach przede wszystkim te osoby, które coś pożytecznego zrobiły dla naszej lokalnej społeczności i które mogą stanowić autorytet do naśladowania. W zaistniałej sytuacji sądzę, że wobec licznych, uzasadnionych głosów sprzeciwu, publikowanie drugiej części rozmowy z Panem Milińskim będzie wyrazem nietaktu autora programu oraz świadczyć będzie o jego braku poszanowania opinii inteligencji.
*piipi* 8-02-2010 19:10
~Hi, następny zainteresowany *moją teśćiową ! (..patrz.post z godz.13:47...]
~ja 8-02-2010 19:33
Kobieto jest was troje ktorzy jestescie przeciwko temu czlowiekowi. Kompletnie nie wie pani o kim mowi. Ten facet zostal czlowiekiem roku,dostal nagrode zasluzony dzialacz kultury, srebrny kluczyk za dzielania teatralne od najwiekszej intelektualistki na naszy terenie Aliny Obidniak ,ktora wspiera go od wielu lat tak jak masa madrych ludzi,krysztal izerski za promowanie regionu.mase nagrod teartalnych.pracuje dla ponad 10 fundacji i stowarzyszen charytatywnych przeznaczajac na nie dziesiatki tysiecy zl.Czy byliscie panstwo chociaz na jednym wernisazu ? Ponad 200 wystaw indywidualnych.czy to nic dla was nie znaczy ?.Jego malarstwo uznane jest nie tylko w Polsce ale i na swiecie.Kazdy wernisaz to spotkanie z bardzo wymagajacym widzem.Wszyscy zachwyceni.jak mozecie pisac o jego sztuce nieznajac obrazow. A ten wywiad jest bardzo spokojny i stonowany nie rozumiem o co ta burza ?ksiazka?to malutki wycinek jego zycia-spisane -odcieteTaka rzeczywistosc. Pojedzcie do Plawnej ,zobaczcie porozmawiajcie i wtedy wydajcie wyrok.Jestem przekonana ze zmienicie zdanie.
*piipi* 8-02-2010 20:16
..do - [~Nauczycielki z LO ..] .. *pssss...**pssssss .. Darek jest równiez Św.Mikołajem ! .. naprawdę ! ..bo organizuje od lat akcje charytatywną na rzecz dzieci i za sprzedany jego obraz .. dzieci mają **DUZA RADOŚĆ !
~Radek Bajor 8-02-2010 20:17
"(...) publikowanie drugiej części rozmowy z Panem Milińskim będzie wyrazem nietaktu autora programu oraz świadczyć będzie o jego braku poszanowania opinii inteligencji (...)" - ależ ja szanuję każdy głos w tej dyskusji i opinię każdego z PT Internautów! Ale w roli cenzora wypowiedzi nie chciałbym być stawiany! I czy przypadkiem jako osoba z wyższym wykształceniem i uprawiająca m.in. zawód dziennikarza, sam nie jestem przedstawicielem inteligencji?
~plawnianin 16-02-2010 14:39
Wszyscy mądrzy,odwiedzili 3 razy Galerię,dali się nabrać jego aktorstwu i dają sobie prawo do gadania. On jest aktorem pamiętajcie.Czy ktoś z Was rozumie ilu ludzi harowało na to co przypisujecie tylko jemu. Ilu ludzi przez lata przewinęlo się przez Pławną budując jej atrakcje?Nie jestem polonista ani inteligentem ale w przeciwieństwie do wiekszości z komentujacych mieszkam tu i znam Darka oglądam tą szopkę od lat każdego dnia.Skoro jest taki cudowny i dobrotliwy dlaczego nikt normalny nie jest w stanie dlugo tam wytrzymać ludzie zaczynają go nienawidzić?Mieszkam tam całe życie i każdego roku pojawiają się u niego na dlużej rózne twarze,ciekawi ludzie.Od 10 lat po tygodniu wszyscy oni gadają w sklepie że bajkowy klimat szybko się rozwiewa obnażając okropne prostactwo, pogardę dla tego kto ma gorsze buty i kalkulację zysków.Fakt faktem pomysłów Darek ma jak mało kto, ostro od wielu lat pracuje przy obrazach ale całą resztę stworzył mu sztab ludzi którzy robią u niego od czasu do czasu.Tylko kto o tym mowi. Pewnie za chwilę zaleje mnie 10000 komentarzy. A proszę pobluzgajcie państwo ale potem pobądzcie tu dłużej i zobaczcie sami czemu zaczyna się źle o nim myśleć.Prawda jest taka że ani Darek ani ludzie z jego najbliższego otoczenia nie daja długo rady odstawiać przedstawienia i gdy tylko odjedziesz i zostawisz tu kasę zjedza cie komentarzami. Dla każdego kto naprawde wie troche wiecej ponad to co widać na pokaz jest jasne że najbardziej uderza w Pławnej nie sztuka a obrzydliwa obluda.
~krajewskiart 7-08-2014 2:16
Darek szacun będziemy u ciebie z Romanem

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kaflowe drzewo marzeń

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Wkrótce zegar wróci na "Majówkę"

Komentarze po decyzji radnych ws. połączenia muzeów

Solidarność samorządowców w zakresie turystyki

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
828
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%