MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Zakończyli kolejny rozdział swojego życia

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 28 kwietnia 2012, 8:40
Aktualizacja: 9:02
Autor: Angela
Fot. Angela
1082 abiturientów z dziesięciu jeleniogórskich szkół ponadgimnazjalnych zakończyło wczoraj kolejny z etapów swojej edukacji. Uroczyste pożegnanie tegorocznych maturzystów we wszystkich szkołach było podniosłe i pełne wzruszeń. Zespół Szkół Ekonomiczno – Turystycznych żegnał swoich uczniów w Filharmonii Dolnośląskiej.

Po czterech latach edukacji naukę w popularnym jeleniogórski „Ekonomie” w tym roku skończyło 143 uczniów. Dziewięć osób odebrało świadectwo z czerwonym paskiem. Niestety też kilka osób będzie musiało podejść do egzaminu poprawkowego.

- Jest to piękna uroczystość, ale również związana z refleksją, bo ci, których wychowaliśmy, którym daliśmy z siebie najwięcej i stali się specjalistami w zawodzie, odchodzą, zostawiają nas. Dzisiaj uczniowie odbierają świadectwa ukończenia szkoły, ale przed nimi jeszcze dwa zadania: matura i egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe.
Mocno trzymamy za nich kciuki i życzymy im wszystkiego najlepszego zarówno podczas egzaminów, jak i w dorosłym życiu – mówiła Joanna Marczewska – Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno- Turystycznych w Jeleniej Górze.

Dla Moniki Bugacz, tegorocznej maturzystki, zakończenie roku było ogromnym przeżyciem.

- Dla mnie to bardzo ważna uroczystość. Z jednej strony cieszę się, że kończę szkołę, a z drugiej strony czuję żal za znajomymi i nauczycielami. Przez te cztery lata zdążyliśmy się zżyć. W pamięci z pewnością zostaną mi świetne wycieczki, których mieliśmy bardzo wiele. Teraz w planach mam zdanie matury i studia w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze. W najbliższych dniach będę natomiast pracować i uczyć się do matury– mówiła Monika.

Dla Mateusza Baranowskiego, koniec roku szkolnego było zakończeniem i jednocześnie rozpoczęciem nowego rozdziału życia.

- Teraz matura i dorosłe życie. Myślę już czym będę się zajmował w przyszłości. Chcę iść na studia policyjne lub wojskowe. Najbardziej będzie mi brakowało znajomych, z którymi bardzo się zżyliśmy, ale mam nadzieję, że w dalszym ciągu będziemy utrzymywać te kontakty – mówił Mateusz.

Prezydent Marcin Zawiła mówił do maturzystów, że zakończenie roku to dla abiturientów trudny, ale piękny czas.

- Każdy z nas przygotowywał się do matury i muszę przyznać, że był to niezwykle przyjemny czas, do którego sam chętnie bym wrócił. Abiturienci, maturzyści - nie traćcie nadziei. Głowa do góry, będzie dobrze. Trzymam za was kciuki - mówił Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dzień Sportu

O sporcie w KPSW  

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 28-04-2012 12:44
Ja też kończę ostatni rozdział swojego życia, dzięki władzom. Niech im się dalej dobrze kradnie, ja idę na wieczny odpoczynek.
goscniedzielny 28-04-2012 13:26
Tak, tak, w pośredniaku czekają już na WAS :-)
~ucvh 28-04-2012 18:10
NIE PIER...LCIE, ZDAWAŁEM MATURĘ W 1996 I TEŻ NIE BYŁO ZA WESOŁO, BYŁO BEZROBOCIE, sld przy korycie, granice pozamykane szczelnie... a teraz przynajmniej mogą stąd wyjechać, chociaż szkoda tych młodych, zdolnych i wykształconych - oczywiście Ci cwani wcześniej zrobią studia na koszt podatników, podszlifują języki obce i hajda...
~ucvh 28-04-2012 18:13
No chyba że ktoś ma ustawionych rodziców, wtedy ciepła posadka po studiach w budżetówce, najlepiej w NFZ-cie, gdzie zwykły urzędas zarabia 3000,00 zł na rękę. Jest jeszcze trochę tych posadek, ale trzeba się zapisać do wiadomej partyji. W Jeleniej został jeszcze urząd miasta - średnia ok. 2000,00 na rękę, wodnik, starostwo, spółki gminne, ale wszystko poobsadzane.
~ 29-04-2012 10:21
Młodzi gniewni , i co tu dalej począć, w J.G. , nie ma pracy w takim zawodzie.
~bodziaszek 29-04-2012 13:05
Pytanie do moderatora Dlaczego został skasowany mój dzisiejszy wpis z 9.53 Zabolała prawda, że w tej żałosnej dziurze praca jest tylko po znajomości? Czekam na odpowiedź, które zdanie naruszyło regulamin forum. A do młodych ponowię: uciekajcie z tej wiochy, chyba, ze jesteście radnymi z bolącym kręgosłupem to macie pracę w PUP, a jak "motłoch" za mocno zacznie pyszczyć na prywatę włodarzy, to wygracie fikcyjny konkurs na to stanowisku i po krzyku. Takie są realia pracy zawodowej w mieścinie gdzie króluje kolesiostwo i nepotyzm!!!
~ 31-05-2012 6:58
Matura:) Dziś to jest jak otrzymanie dyplomu za komuny, który można sobie powiesić w WC i przy wypróżnianiu się można sobie na to patrzeć i marzyc nie wiadomo o czym:) z jednej strony bez matury i dyplomu z wyższej uczelni nici,a z drugiej i tak sobie to można powiesić, wiec edukacja to dziś raczej iluzja przyszłego otrz pracy. Potem zrobią wam kurs w pośredniaku na wózki albo inna pierdołe, albo szkolenie na kasjera w biedronce, tak to wygląda, a nie :) Jak patrze na te swoje papierki, to wydają mi się one takie jak papier toaletowy, system edukacyjny jest dla systemu i dla nauczycieli aby mieli kasę z uczenia przyszłych bezrobotnych i słabo opłacanych w rozmaitych biedronkach. - Szkołę przysklepową zrobić przy biedronkach:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Identyfikacja wizualna

"W Góry Serca" z Leszkiem na Śnieżkę

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Coraz więcej w mieście stojaków dla rowerów

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
787
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%