MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Zakończył się V Festival Dell Arte

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 22 sierpnia 2016, 12:38
Aktualizacja: Wtorek, 23 sierpnia 2016, 7:45
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
Nim przejdziemy do podsumowania tegorocznego festiwalu, najpierw relacja z wczorajszego (21.08), finałowego dnia, do Teatru Zdrojowego w Cieplicach. Pierwszym wydarzeniem było przedstawienie dla dzieci przygotowane przez wrocławski Teatr Lalek. Następny był koncert Tango Cafe.

Konia z rzędem temu, kto spodziewał się tak dobrego koncertu. Tango Cafe za sprawą wokalistki Karoliny Lipskiej , Wiesława Prządki, Piotra Michalaka i Kuby Olejnika przeniosło publiczność do Argentyny, w której króluje Tango, dźwięk bandeonu i utwory Astora Piazzolli. Kolejnym przystankiem w muzycznej podróży był Paryż. Tango Cafe w rytmach walca oprowadzało wszystkich po paryskich kawiarenkach. Jeśli Paryż, to nie mogło zabraknąć sztandarowego utworu z repertuaru Edith Piaf „ Sous le ciel de Paris” pięknie zaśpiewanego przez Karolinę Lipską. Ostatnim przystankiem tej podróży była Portugalia i wypełniona tęsknotą i miłością muzyka Fado.

Natomiast w Bukowcu, w Stodole Artystycznej, odbyła się Gala kończąca V Festiwal Dell Arte pt. „Hity Klasyki” w wykonaniu Wiener Belvedere Orchester pod batutą maestro Michała Maciaszczyka. Był Beethoven, rodzina Strausów, Bach i Camille Saint-Saëns, a nawet muzyka do bajki Koziołek Matołek. Muzycy wykonali też kompozycje Leroya Andersona używając maszyny do pisania i papieru ściernego, czy też polkę wygrywaną na kowadle, by przejść do Walca Nr. 2 Dymitra Szostakowicza, którego piękne wykonanie rozkołysało publiczność. Wszystko to przeplatane było dowcipnymi komentarzami maestro Maciaszczyka .
Za rok następna edycja festiwalu i już dzisiaj Fundacja Pałaców i Ogrodów przystępuje do organizowania jej.

- Od początku przyświecała nam myśl, żeby Festival Dell Arte skupiał wszystkie dziedziny sztuki. Zauważamy też, że publiczność festiwalu jest coraz bardziej dojrzała, ciekawa, ma co raz bardziej wysublimowane potrzeby kulturalne, które widzimy i staramy się podczas każdego festiwalu spełniać. Tegoroczny Festival Dell Arte to aż 17 wydarzeń kulturalnych, które przyciągały tłumy. Ich różnorodność na pewno sprawiła, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie – powiedział prezes Fundacji Pałaców i Ogrodów Piotr Napierała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Pod okiem mistrzów

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~gość 22-08-2016 13:07
szkoda,że już skończone. do zobaczenia za rok. wspaniałe. dziękuję
~Tosia 11 22-08-2016 19:45
Chwilowo trwaj! Dziękuję.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

BWA: warsztaty z ilustracji – od środy

Radix Poloniae

Opera Wrocławska ponownie zaprasza

Nyski Festiwal Filmowy

Doczekają się ronda

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
761
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%