MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Zakończony projekt o dziedzictwie kulturowym

Wiadomości: Powiat
Poniedziałek, 24 grudnia 2018, 10:10
Aktualizacja: Wtorek, 25 grudnia 2018, 6:28
Autor: WAC
Fot. Starostwo Powiatowe
Na spotkaniu w „Pałacu na Wodzie” w Staniszowie podsumowano zrealizowany w latach 2017–2018 mikroprojekt pn „Skarbnica Karkonoszy i Łużyc Górnych – zamki, pałace i ogrody po obu stronach Nysy”.

Projekt był wspólnym działaniem Powiatu Jeleniogórskiego i spółki marketingowej Marketing Gesellschaft Oberlausitz-Niederschlesien mbH z Bautzen, reprezentującej powiaty Bautzen i Görlitz. Głównym celem mikroprojektu było przygotowanie przez grupę specjalistów z niemieckiej i polskiej strony opracowania stanu obecnego obiektów dziedzictwa kulturowego w Kotlinie Jeleniogórskiej i na Łużycach Górnych oraz w obszarze leżącym pomiędzy tymi regionami. 

Opracowanie to zostało oficjalnie zaprezentowane podczas konferencji w Staniszowie. W konferencji wzięli udział przedstawiciele gmin z Powiatu Jeleniogórskiego, Karkonoskiego Parku Narodowego, Parku Krajobrazowego Dolina Bobru, Związku Gmin Karkonoskich, wydawnictwa PLAN, PTTK Oddział „Sudety Zachodnie”, konserwatora zabytków, Fundacji „Dolina Pałaców i Ogrodów”, Fundacji „Partnerstwo Ducha Gór”, Wydziału Architektury Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze oraz specjaliści i przedstawiciele fundacji zajmujących się dziedzictwem kulturowym jak i samorządów z Saksonii.

Ostatnim zadaniem w mikroprojekcie było wspólne wytypowanie grupy obiektów (po dziesięć na polską i niemiecką stronę), które zdaniem uczestników projektu mogą być uważane za najatrakcyjniejsze pod kątem turystycznym. Obiekty te mają być połączone pomiędzy sobą transgraniczną trasą turystyczną, a jej opracowanie i promocja są elementami dużego projektu w programie INTERREG Rzeczpospolita Polska-Saksonia przygotowanego przez Powiat Jeleniogórski, Marketing Gesellschaft Oberlausitz-Niederschlesien i fundację „Dolina Pałaców i Ogrodów” w 2018 roku. Projekt ten nosi tytuł „Pücklera sny o ogrodach – opracowanie i promocja transgranicznej trasy turystycznej”, a wniosek o jego dofinansowanie został złożony we Wspólnym Sekretariacie Technicznym we Wrocławiu w dniu 28 listopada 2018 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PSZOK tylko bez zaległości

Mobilizacja przed II turą

Porównaj ceny z Jelonką.com

Nowy program "Moja woda"

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Wóz strażacki w nagrodę

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Policyjna akcja "Pieszy"

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2171
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%