MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zakończenie projektu Moja Mała Ojczyzna 2016

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 22 czerwca 2016, 8:13
Aktualizacja: 8:16
Autor: Krzysztof Tęcza
Fot. Krzysztof Tęcza
W Muzeum Dom Gerharta Hauptmanna w Jagniątkowie miało miejsce zakończenie tegorocznej edycji projektu Moja Mała Ojczyzna. W VII edycji projektu wzięli udział uczniowie z 16 jeleniogórskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Po pokonaniu trasy z Sobieszowa do Jagniątkowa młodzież mogła zaprezentować przygotowane po drodze wiersze dostosowane do wersji śpiewanej. Oprócz tego rozpoczęto rywalizacje w kilku konkurencjach. Najefektowniej wypadli siłacze, przeciągający na swoją stronę linę.

Uczniowie z poszczególnych szkół wykonali hymn MMO w swojej aranżacji. Było kilka wykonań na tyle dobrych, że słuchający włączali się do śpiewu. Bardzo ciekawy okazał się konkurs na taniec na gazecie. Aby młodzież nie osłabła z wysiłku, uczniowie z Handlówki przygotowali ciepły posiłek oraz ciepłe napoje.

Głównym punktem spotkania było przekazanie pucharu przechodniego Prezydenta Miasta Jeleniej Góry dyrektorowi Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr. 2. Puchar Rady Miasta Jeleniej Góry pozostał w Gimnazjum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych. Wręczono także nagrody, dyplomy i odznaki projektu MMO uczniom i nauczycielom oraz koordynatorom projektu z poszczególnych szkół. Słowa uznania skierowano do Kazimiery Pitery, pomysłodawczyni i głównego koordynatora projektu, reprezentanta Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych. Gospodarzem spotkania była Julita Zaprucka, dyrektor Muzeum Dom Gerharta Hauptmanna w Jagniątkowie.

Dodatkowo w salach muzeum miało miejsce wręczenie nagród laureatom 63 edycji Konkursu Europejskiego oraz spotkanie z młodym poetą niemieckim przebywającym tutaj na stażu.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Gospodarny "Ekonom"

Prezentacja uczelni pogranicza

Ferie na e–sportowo

KOD pod sądem

Większość za zmianą

Widowiskowy duet w Sokolich Górach

Wandalizm czy profanacja?

Od dzisiaj dworzec tymczasowy

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
581
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%