MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Zakończenie 52. sezonu artystycznego w Filharmonii

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 7 czerwca 2016, 7:35
Aktualizacja: 7:37
Autor: Manu
Fot. Organizator
17 czerwca (w piątek) o godz. 19.00 w Sali Koncertowej im. Stefana Strahla jeleniogórskiej Filharmonii Dolnośląskiej na zakończenie 52. sezonu artystycznego 2015/2016 wysłuchamy niezwykłych dzieł w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej pod dyrekcją Wojciecha Rodka. Na scenie wystąpi wirtuoz wiolonczeli z Jeleniej Góry rodem – Tomasz Strahl. Cena biletu: 40 zł.

W programie: Ludomir Różycki – Suita taneczna w czterech częściach na orkiestrę, Mikołaj Górecki – Elegia na wiolonczelę i orkiestrę smyczkową, Romuald Twardowski – Koncert wiolonczelowy oraz Hector Berlioz – Symfonia fantastyczna – Epizod z życia artysty op. 14.

Gościem koncertu będzie urodzony w Cieplicach wybitny instrumentalista grający na wiolonczeli Tomasz Strahl, laureat odznaczeń państwowych: w 2002 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi; w 2009 roku otrzymał nagrodę I st. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne i dydaktyczne, a w roku 2010 – Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis oraz Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. W roku 2010 został wybrany do Rady Akademii Fonograficznej “Fryderyk”.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

W cieniu wygasłych wulkanów – w środę

Park Norweski – Park Kultury z Przystanią Twórczą

Muzyczne spacery po Piechowicach

Zaczytaj się z Jelonką.com

Trwają porządki w Mysłakowicach

Zaczytaj się z Jelonką.com

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
906
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%