MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Zakochani w świecie fantasy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 24 lutego 2008, 16:57
Aktualizacja: 16:58
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Gry bitewne, karciane i planszowe zdominowały w niedzielę wyobraźnię kilkudziesięciu wielbicieli odrealnienia od współczesnych realiów. Na kilka godzin przenieśli się duchowo do krainy pegazów, wojowników i innych postaci z baśniowych rozgrywek.

Wszystko podczas III Jeleniogórskiej Giełdy Fantastyki, którą przygotowało Jeleniogórskie Centrum Kultury oraz Karkonoska Frakcja Fantastyki. Jej fani zebrali się w sali klubu Kwadrat przy ulicy Bankowej. Wszystko pod okiem organizatora Łukasza Stawowczyka.

Na stolikach rozgrywały się prawdziwe bitwy staczane za pomocą kart, figurek, makiet oraz kostek do gry. Dla widza postronnego nie są wciągające, ale dla ich bezpośrednich uczestników – owszem.

– Gramy w Warhammer Battle – powiedzieli nam młodzi ludzie otoczeni miniaturkami armii wojowników, których wspierają magiczne stwory. Inni rozbudzali wyobraźnię tasując karty.

Realnej otoczki dodawała możliwość kupna, sprzedaży, czy zamiany nowości ze świata gier. – Nie jest to tanie hobby – usłyszeliśmy od uczestników. Średnio gra kosztuje około 200 złotych. Fani fantasy szukają okazji na internetowych aukcjach Allegro.
W niedzielę mogli zapoznać się z ofertą tych, którzy na świecie fantasy robią fantastyczne i zupełnie rzeczywiste interesy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Stalowe rumaki w Karpaczu

Klasyki zjechały do Kowar

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Boczek 24-02-2008 17:04
Na zdjęciach widać, ze same młokosy w to graja ! A że rodzice sypią kasą na takie głupoty... skrajna nieodpowiedzialność.
~elizium 25-02-2008 7:59
oczywiście lepiej żeby siedziały na klatkach schodowych, piły, ćpały itp... to nie jest skrajną nieodpowiedzialnością... lol
~Pierr 25-02-2008 8:11
Dla Ciebie "Boczek" to są głupoty a dla milionów ludzi na świecie nie, jeśli rodzice chcą za to płacić to chyba ich sprawa?? kogo nazywasz młokosami? Było tam około 15 dorosłych ludzi którzy mają swoją pasje i wiedzą po co to robią... P.S. bez obrazy, ale jeśli nic nie wiesz na dany temat to nie wyrażaj swojego zdania... :)
zloty666 25-02-2008 8:55
Dobrze, że niektórzy Młodzi potrafią zająć się czymś zamiast niszczyć czyjeś mienie, ćpać, pić, demolować, itp. Dla tych co nie rozumieją - wytłumaczyć się nie da.
~elizium 25-02-2008 10:53
dokładnie, tylko dziwię się że w dzisiejszych czasach są tacy ludzie, którzy nie rozumieją...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wkrótce karkonoski

Tort w dowód wdzięczności

KSWiK odpowiedziało na zarzuty byłego wykonawcy  

Inwestycje wodno–kanalizacyjne we Wleniu

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
487
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%