MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Zaklęty w drewnie świat Andrzeja Koralewskiego

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 12 września 2013, 9:35
Aktualizacja: 10:12
Autor: Daria Plichta
Fot. Angela
– Ten kawałek drewna to część mnie, nigdy nie robiłem nic pod kogoś – mówi Andrzej Koralewski. Od wczoraj (11.09) w Jeleniogórskiej Galerii "N" Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli można podziwiać wystawę rzeźby „Zaklęte w drewnie” autorstwa Andrzeja Koralewskiego.

W rozłupanych pniach drzew można zobaczyć: twarze, anioły ,diabły wypełniają salę wystawową Jeleniogórskiej Galerii "N".

Andrzej Koralewski z zawodu jest terapeutą ds. uzależnień. Pracuje w ośrodku w Miłkowie. Swoją przygodę z rzeźbą rozpoczął 15 lat temu. Wszystko zaczęło się od korzenia znalezionego w lesie podczas jednej z wędrówek, wziął go do ręki i kuchennym nożem wystrugał swoją pierwszą w życiu rzeźbę. Z czasem zaczął rzeźbić coraz więcej i coraz częściej.

- Szukając swojego miejsca na ziemi trafiłem na korzeń i od tego się zaczęło. Tak mija już 15 lat odkąd rzeźbię w drewnie. Gdy nie mam dyżurów, mogę w swoim warsztacie spędzić 3-4 godziny dziennie na wycinaniu. Oprócz tego interesuję się indianistyką i robię biżuterię. Jestem samoukiem, nie potrafię z dwóch identycznych kawałków drewna stworzyć identycznych rzeźb, każda z nich jest unikatowa - mówi pan Andrzej.

- To jest pierwsza wystawa pana Andrzeja w Naszej Galerii. Jest to człowiek bardzo uzdolniony. Właśnie dla takich osób jak pan Andrzej powstało to miejsce. Jest samoukiem. Wszystko, co wie na ten temat wyczytał z książek lub podpatrzył u innych artystów. Bierze kawałek drewna do ręki, patrzy na nie, przygląda się i już wie, co z tego zrobi - mówi Bogusława Bogucka, kierownik Filii DODN w Jeleniej Górze.

Otwarciu wystawy towarzyszył występ duetu organoleptyczno –sensualistycznego „Nie Jest Dobrze” w składzie: Dariusz „Massa” Kawecki i Tomasz „Woszczó” Furs.

Ekspozycja będzie czynna do 15 października w Dolnośląskim Ośrodku Szkolenia Nauczycieli we Wrocławiu, Filii w Jeleniej Górze przy ul.1 Maja 43.

Ogłoszenia

Czytaj również

Była radość i wzruszenia!

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Patrolowali jezioro

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Zdzich 12-09-2013 19:58
Fajna wystawa jednak oglądając foty odnoszę wrażenie, że jelonka to miasto emerytów. To samo odczucie jak się jedzie '7' około godz 10 do 12 to sami "młodzieżowcy". Oj starzejemy się.
Piipi Jelonkowa 12-09-2013 23:32
..do - [~Zdzich] . ..chodziłeś na wagary i dlatego masz ..*takie odczucie ! Moje koleżanki i również koledzy ze wspolczesnego rocznika o tej godzinie są już w szkole !
~Romek 13-09-2013 0:37
Gratulacje Andrzejku. Wystawa super, twórz , dzialaj, sprzedawaj , ciesz ludzi swoim talentem
~gość 24-06-2019 0:02
nie podzielam,jak alkoholik moze byc certyfikowanym instruktorem od uzaleznien?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Artysta" słono zapłaci

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Wsparcie dla dzieci i młodzieży  

Nietypowy finał Ligi Rocka

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
662
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%