MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Zajęcia teatralne w Przystani Twórczej

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 12 października 2014, 8:18
Aktualizacja: Wtorek, 14 października 2014, 9:15
Autor: Org
Fot. Organizatorzy
„Teatr, oknem na świat… Theatre…. To broaden my mind” to bezpłatne zajęcia teatralne w języku angielskim dla dzieci zagrożonych środowiskowo. Odbywają się one w świetlicy przy Parafii p.w. Jana Chrzciciela w Cieplicach, a prowadzi je Maria Jęczmyk.

- Są to niezwykle ciekawe zajęcia, łączące w sobie poszerzanie wiedzy językowej oraz rozwijanie zdolności aktorskich i muzycznych uczniów. Wykonywanie piosenek połączone z poruszaniem się ma na celu wywołanie pozytywnych reakcji emocjonalnych. Podczas cotygodniowych spotkań uczniowie doskonalą techniki dramy, warsztat wokalny i oswajają się ze sceną, by w efekcie końcowym zaprezentować zgromadzonej publiczności ciekawe przedstawienie wykonane w obcym języku. Celem tych spotkań jest głównie nauka języka angielskiego poprzez zabawę, a także wcielanie się dzieci w role bohaterów spektakli. Mamy nadzieję, że podczas spotkań wychowankowie odnajdą chwile wyciszenia jak również będą się świetnie bawić – zapewniają organizatorzy.

Organizatorem jest Przystań Twórcza Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze. Zajęcia są realizowane w ramach zadania „Nie tchórz – Przystań i twórz” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2014.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Zatrzymania za wyłudzenia VAT – u

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Katarzyna 12-10-2014 20:08
Bardzo ciekawy projekt, ale pachnie jakąś ściemą. Od kiedy to dzieci "zagrożone środowiskowo" czyli z tzw. patologicznych rodzin znają język angielski? I ile znajdzie się takich dzieci? A zatem: dla kogo są te zajęcia? Dla "samych swoich", jak zwykle???
~... 13-10-2014 9:00
Poprzez zabawę w teatr mają pogłebic znajomośc języka angielskiego wyniesionego ze szkoły! Katarzyna szukając "drugiego dna" ocenia widocznie działania innych po sobie!?!
~ewa 13-10-2014 9:54
Katarzyna chyba nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Zajęcia są w świetlicy przy Parafii więc można iść i sobie sprawdzić jak ktoś ma wątpliwości. Jak ktoś robi coś dobrego to źle, jak nie robi jeszcze gorzej... ludzie zacznijcie doceniać starania innych. Dzieci korzystają za darmo i jeszcze jakieś ale...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Na półkoloniach o bezpiecznych wakacjach

Zuchwała kradzież

Zapuszczone okolice Drzymały

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

7–latek w nocy błąkał się po mieście

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2057
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%