MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zagrożenie lawinowe – zamknięto szlaki

Wiadomości: Region
Wtorek, 3 stycznia 2017, 8:46
Aktualizacja: Piątek, 6 stycznia 2017, 11:28
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Fot. Użyczone/KPN
W wyższych partiach gór na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego zamknięto kilka szlaków turystycznych. Jak wyjaśniają pracownicy KPN–u, decyzję podjęto ze względów bezpieczeństwa, bo wzrosło zagrożenie lawinowe i po konsultacji z ratownikami Grupy Karkonoskiej GOPR.

Zamknięty został odcinek szlaku czerwonego przez Kocioł Łomniczki od schroniska Nad Łomniczką do Śląskiego Domu i odcinek szlaku niebieskiego prowadzącego przez Kocioł Małego Stawu od Domku Myśliwskiego do schroniska Samotnia.

Niedostępny jest również szlak żółty biegnący od schroniska Strzecha Akademicka przez Biały Jar do Śląskiej Drogi. W rejonie Szklarskiej Poręby zamknięto także szlak żółty od schroniska Pod Łabskim Szczytem do Śnieżnych Kotłów oraz szlak zielony, Ścieżka nad Reglami, od schroniska Pod Łabskim Szczytem do Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem.

- Planując wyjście w góry, prosimy brać pod uwagę zamknięte szlaki. Życzymy bezpiecznego wędrowania ostrzegając przed oblodzeniem - podsumowują pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego.

Szlaki będą zamknięte do odwołania.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Gotowa ścieżka z budżetu obywatelskiego

Ekologiczna autobomba

30 wydarzeń na 30–lecie wolności

60 lat minęło…

200 pieczątek w 24 godziny

Uciążliwe pogorzelisko

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Próbują rozwiązać problem ze ściekami  

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
861
Tak
54%
Nie
43%
Nie mam zdania
4%