MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zagraniczni dziennikarze promują Karkonosze

Wiadomości: Powiat
Piątek, 6 lutego 2015, 7:52
Aktualizacja: 8:08
Autor: Mea
Fot. Archiwum Powiatu
„Schronisko na każdym szczycie”, „Czar polskich schronisk” i „Wędrówki z Liczyrzepą” – to tytuły pierwszych artykułów, które ukazały się po pobycie w Karkonoszach dziennikarzy z Niemiec i Austrii. Mottem wyprawy było: „Wędrując w śniegowcach przez Karkonosze”.

Trzynastu dziennikarzy z Niemiec i Austrii odwiedziło powiat jeleniogórski, by poznać regionalne atrakcje. Byli to przedstawiciele m.in. „Die Welt” czy „Der Tagesspiegel”, które ukazują się w setkach tysięcy egzemplarzy.

Goście mieszkali w Szklarskiej Porębie, byli w Strzesze Akademickiej w Karpaczu, zobaczyli też Pałace w Wojanowie, Łomnicy i Staniszowie oraz Muzeum Gerharda Hauptmanna. Wyjazd organizowany był przy współpracy z Polską Organizacją Turystyczną oraz touroperatorem Wiking Reisen. Wycieczka dziennikarzy potwierdziła rosnące zainteresowanie turystów regionem jeleniogórskim i Karkonoszami, nawet na terenie alpejskim.

Artykuły mają ukazywać się sukcesywnie do jesieni tego roku. Pierwsze trzy już powstały: w gazecie „Tagesspiegel” (o tytule „Schronisko na każdym szczycie”), który ukazał się w nakładzie 130 tys. egzemplarzy oraz Reise-Jurnal („Czar polskich schronisk”) i Reise & Urlaub („Wędrówki z Liczyrzepą”), które są wkładkami turystycznymi do gazet „Augsburger allgemeine” w nakładzie 300 tys. egzemplarzy oraz w Main Post Aschaffenburg w nakładzie 200 tys.

Okazuje się, że Karkonosze są konkurencją nawet dla Alp, szczególnie jeśli chodzi o ceny. Dlatego też w powiecie będą gościć kolejne grupy dziennikarzy, ponieważ taka forma promocji przyciąga coraz większą liczbę turystów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Karpacz rezygnuje z fajerwerków

W szkole o używkach

Nie daj się naciągnąć!

Mikołajki wolontariuszy z kowarskiego Lema

TPD ze św. Mikołajem w kinie LOT

Ekumenicznie i świątecznie

Od niedzieli z nowymi przystankami

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
977
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%