MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Zagrali i uzbierali pieniądze dla szkoły

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 12 lutego 2014, 7:49
Aktualizacja: 7:52
Autor: Mea
Fot. Organizatorzy
Nauczyciele wraz z uczniami II LO im. C.K. Norwida przygotowali Norwidowski Koncert Karnawałowy „Piosenka jest dobra na wszystko – Kabaret Starszych Panów”. Impreza odbyła się w Zdrojowym Teatrze Animacji w Cieplicach. – Z biletów i licytacji uzbieraliśmy ponad 5 tys. zł – mówi Iwona Kumek, dyrektor II LO.

oncert z humorem i wdziękiem jako Starsi Panowie poprowadzili: nauczyciel języka polskiego i współautor scenariusza Ryszard Grzywacz oraz nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie Justyn Bilski. Sala teatru wypełniona była po brzegi. Aktorsko i wokalnie uczniów przygotowała Renata Kryńska - nauczycielka wiedzy o kulturze, współautorka scenariusza.

Na scenie zaprezentowali się uczniowie: Justyna Sieniuć, Martyna Dukowicz, Natalia Droń, Paulina Bocian, Małgorzata Parzymies oraz Radosław Droń - absolwent II LO, który akompaniował na skrzypcach i fortepianie. Ponadto w spektaklu wzięli udział: Damian Bogdański i Paweł Kokoszka, uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych, uczestniczący w zajęciach Studia Piosenki w MDK. Dwie wyśmienite etiudy aktorskie zaprezentował teatr, prowadzony przez Ryszarda Grzywacza, w skład którego wchodzą uczniowie II LO. Oprócz tego na scenie pojawili się Piotr Orłowski i Oskar Doruch.

- Widzowie mieli niepowtarzalną okazję cofnąć się czasie i przeżyć na nowo fenomen twórczości Starszych Panów: Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. W kabarecie była wspaniała obsada, piosenki i teksty pisane dla konkretnych aktorów i przepiękna polszczyzna, a wszystko tak niesamowicie ze sobą zgrane – chwaliła Iwona Kumek, dyrektor II LO.

Podczas koncertu odbyła się licytacja atrakcyjnych przedmiotów m.in. dwóch obrazów podarowanych przez mamę uczennicy II LO M. Menażyk i piłki z podpisem legendy polskiego futbolu Włodzimierza Lubańskiego. Licytacja wzbudziła ogromne emocje.

- Dochód z koncertu, a dokładniej z biletów i licytacji zostanie przeznaczony na doposażenie szkoły w multimedia i nagrody dla wyróżniających się uczniów – mówi Iwona Kumek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ile dostaną sołectwa?

Pożegnania w starostwie

Śmierć na żwirowni

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~zosia 12-02-2014 10:52
BRAWO! Gratulacje! Przepiękny Koncert !
~z innejbajki 12-02-2014 13:26
WIELKIE GRATULACJE DLA TWÓRCÓW I ARTYSTÓW !!!!!!! --------proszę pomyśleć o powtórce spektaklu !! Bardzo proszę !!! --- jest publiczność, która jeszcze go nie widziała !!!
~borsuk_la 12-02-2014 19:00
A mnie się tak czuby zawineły , że dojść nie mogłem.
~Jolka 12-02-2014 21:39
Gratulację ! Było cudownie! a Pani Kryńska - to Gwarancja Sukcesu!
~ 12-02-2014 22:25
Koncert naprawdę wspaniały! Młodzież cudowna, panowie prowadzący także! Ogromne gratulacje, szczególnie dla młodych talentów! Nie zmarnujcie ich!
~ona 13-02-2014 12:07
gratulacje dobrego koncertu :)
~ 13-02-2014 22:25
Pani Kryńska , wspaniały nauczyciel, pedagog. świetny muzyk, reżyser muzyczny i sceniczny. miałem przyjemność z nią pracować. najlepsze wspomnienia.... pełen profesjonalizm i nigdy nie pozwoliła aby koncert był apelem.... profesjonaliści wiedza o czym mówię .
~tosia 14-02-2014 22:36
Czwartkowa gala w żeromie to była wspaniała impreza i to aż 3 godziny ,no i ten boski konferansjer Krzysiu Langer .brawa dla wykonawców
~zosia 15-02-2014 23:06
3 godziny..... współczuję :(

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowe ronda w Mysłakowicach?  

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Zamienili przejście w parking

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
506
Tak
40%
Nie
55%
Nie wiem
6%