MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Zagrali charytatywny koncert dla Iwa

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 24 listopada 2014, 11:15
Aktualizacja: 14:18
Autor: Mestra
Fot. Mestra
Wolna Grupa Bukowina, W Tym Sęk i licytacja dzieł sztuki – w minioną sobotę (22.11) artyści i ludzie wielkiego serca zebrali się w Miejskim Domu Kultury „Muflon”, aby wesprzeć ciężko chorego 4–letniego Iwa Sobolewskiego.

Iwo walczy z neuroblastomą, złośliwym nowotworem. Terapia, która ma szansę pokonać raka nie jest refundowana przez NFZ, a jej koszty za granicą są niezwykle wysokie (od 150 do 250 tysięcy euro). Iwo walczy jednak dzielnie i razem z rodzicami zbiera każdą złotówkę, która pomoże rozpocząć leczenie.

O godz. 17.00, gdy sala wypełniła się publicznością, rozpoczął się wyjątkowy koncert – na początek wszystkich zebranych powitał Dariusz Sobolewski – tato Iwa, dziękując za ogromne wsparcie i przekazując pozdrowienia od synka, który obecnie przebywa w szpitalu.

Na rozpoczęcie zagrała grupa W Tym Sęk (Anna Kosa – wokal, Marcin Sweklej – gitara, Radosław „Głowa” Przybylski – instrumenty perkusyjne), po której rozpoczęła się aukcja dzieł sztuki podarowanych przez lokalnych artystów. Publiczność licytowała m.in. rzeźbione anioły Piotra Jagielskiego, szklane przedmioty użytkowe i biżuterię Agnieszki Ślipko-Strzałkowskiej, witraż wykonany przez uczniów Liceum Plastycznego, obraz Agaty Makutynowicz, grafikę Brunona Toda, plakat Stanisława Szumskiego czy ceramikę francuskiej artystki Martiny Acquavivy.

Po emocjonującej licytacji zagrała Wolna Grupa Bukowina (Wojciech Jarociński – wokal, gitara akustyczna, Wacław Juszczyszyn – wokal, gitara akustyczna, Krzysztof Żesławski – gitara basowa, Anna Kosa – wokal).

- Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli, otworzyli swoje serca i wsparli Iwa kupując cegiełkę i licytując podczas aukcji. Dzięki Wam wiemy, że można jeszcze wierzyć w drugiego człowieka – mówili organizatorzy.

Ci, którzy nie mogli z różnych powodów pojawić się na koncercie, mogą wesprzeć Iwa wpłacając pieniądze na konto Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, której Iwo jest podopiecznym. Numer: 11 1160 2202 0000 0001 0214 2867
z dopiskiem: Iwo Sobolewski

Wpłaty w euro:
konto 43 1160 2202 0000 0001 1862 8023
Swift BIGBPLPWXXX (trzy ostatnie x jak będzie miejsce
Iban PL + 26 cyfr numeru konta
z dopiskiem Iwo Sobolewski).

Ogłoszenia

Czytaj również

Wybiorą sołtysa

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Porządki przy cmentarzu

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 24-11-2014 15:39
piękna sprawa, w tym chorym kraju trzeba sobie pomagać, bo inaczej nie da rady... :/

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radni za zamiarem połączenia muzeów  

Roboty na Dworcowej

II Integracyjna Spartakiada Milanos

Policjanci też pomagali

Harcerze z nową siedzibą

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
969
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
3%