MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zagrają przed prezydentami, burmistrzami i biskupem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 2 września 2008, 18:02
Aktualizacja: 18:44
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Teatrzyk Jelonka Górskiego zebrał się dziś niemal w komplecie, aby rozpocząć próby przed piątkowym spektaklem „Z legend naszego miasta”. Najmłodszych aktorów z Jeleniej Góry obejrzy publiczność wyjątkowa: nagrodzeni i uhonorowani zaszczytnymi tytułami przez radę miasta.

– Musi być tylko lepiej – mówił we wtorek Bogdan Nauka, dyrektor Teatru Jeleniogórskiego na pierwszej powakacyjnej próbie przedstawienia. Zespół stawił się w Teatrze Zdrojowym niemal w komplecie.
Teatrzyk Jelonka Górskiego miał być zjawiskiem okazjonalnym powołanym na czas trwania warsztatów „Lato w teatrze”, ale – jak się okazuje – nie zakończył działania wraz z opuszczeniem kurtyny po premierze.

Dzieci mają bardzo mało czasu na dopracowanie spektaklu. Ale Bogdan Nauka jest dobrej myśli. Utwierdzili go w niej sami wykonawcy, którzy dziś nie mieli kłopotu w poprawnym odegraniem poszczególnych scen przedstawienia. Całość trzeba jeszcze dopracować. A jest po co to robić, bo sztukę obejrzy publiczność niecodzienna.

Listę gości uroczystej sesji rady miasta otwiera ostatni prezydent RP na uchodźctwie Ryszard Kaczorowski oraz ks. bp Stefan Cichy, ordynariusz legnicki. Te zacne postaci jak i wielu innych notabli, w tym burmistrzowie i prezydenci miast partnerskich otrzymają w nadchodzący piątek zaszczyty i honory. Spektakl „Z legend naszego miasta” rozpocznie ceremonię 5 września o godz. 16 w Teatrze Jeleniogórskim im. Norwida.

Sztuka jest zabawną przypowieścią o perypetiach księcia Bolesława, który – chcąc założyć Jelenią Górę – poszukuje książęcego jelenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowe drogi w Janowicach Wielkich

Na propsie! Dzisiaj i w niedzielę

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~A konkretnie to kiedy??? 2-09-2008 18:15
jeżeli w piątek to 5 września, a jeżeli 6 września to w sobotę - więc konkretnie kiedy rozpocznie się ta ceremonia ?
~Sabath 2-09-2008 20:08
gdzie jeszcze wystąpią ? bo mój znajomy się pyta
~Shirral 2-09-2008 20:35
Szkoda, że młodzież grająca w spektaklu "Z księgi kolorów" (również brali udział w warsztatach "Lato w teatrze") nie może się znów pokazać przed publicznością. W pewnym stopniu to jest niesprawiedliwe, bo starsza grupa pokazała kawałek niezłej sztuki, i wielu z nich marzy aby znów zagrać na deskach teatru,a ta przyjemność trafiła się tylko młodszej grupie....
~Do ~Shirral 3-09-2008 1:37
Tylko, że przedstawienie młodszej grupy teatralnej jest związana z tematem września jeleniogórskiego i 900-leciem miasta. Stąd właśnie oni jeszcze raz wystąpią.
~Dominka 7-09-2008 16:26
"Z księgi kolorów" bylam na tym szczeze mowioc bylo zarobiscie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Dobra zmiana” na parkingach  

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Rok niespełnionych obietnic

Dzieją się cuda

ODK do zameczku?

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
905
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%