MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Zagraj w meczu o lepsze jutro ubogich

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 3 października 2011, 8:30
Aktualizacja: 11:05
Autor: Angela
Fot. Angela
Do 15 października br. można zgłosić się na wolontariusza Szlachetnej Paczki. Stworzą oni drużynę spełniania marzeń ubogich rodziców i ich dzieci. Liderką zespołu w Jeleniej Górze jest Maja Linda–Apanowicz, która zbiera „wolontariuszy – zawodników” do rozegrania meczu w walce z biedą.

„Szlachetna Paczka” to ogólnopolski program pomocy ubogim rodzinom. Wolontariusze docierają do potrzebujących i stając się ich opiekunami dbają o to, by otrzymali jak najlepszą pomoc.

– Tylko w 2010 roku „Szlachetna Paczka” dotarła z pomocą do 8201 rodzin w całej Polsce. Przekazaliśmy pomoc wartą 10 mln złotych. W akcję włączyło się 120 tys. darczyńców i prawie 6 tys. wolontariuszy. Byli z nami jednocześnie Ronaldo i Papież Benedykt XVI, Jerzy Dudek i prezydent Bronisław Komorowski, siostry Radwańskie i rodzina Stuhrów. W tym roku akcja organizowana jest po raz jedenasty – informują organizatorzy.

W tym roku liderką jeleniogórskiego zespołu jest 22-letnia, Maja, która mimo problemów zdrowotnych, chce włączyć się do akcji i pokazać, że każdy może zmieniać świat na lepszy. – Mam już pierwszych wolontariuszy o otwartych sercach i pełnych energii. Potrzebni są kolejni. Czekam na nich, podobnie jak czekają na nich najubożsi. Biednych ludzi z naszego regionu nie brakuje. To będzie „trudny mecz”, ale mam nadzieję, że znajdziemy tylu wolontariuszy, by udało nam się pokonać biedę – mówi Maja.

Do zadań wolontariuszy będą należały wizyty u potrzebujących rodzin i przeprowadzanie ankiet, na podstawie których są one kwalifikowane do pomocy, kontakt z darczyńcą, przygotowującym paczkę dla rodziny (każdy wolontariusz ma pod opieką od jednej do trzech rodzin), dostarczenie paczek potrzebującym oraz przekazanie darczyńcom relacji.

Do zrealizowania tych zadań potrzebne są: chęć do pracy i dużo pozytywnej energii, łatwości nawiązywania kontaktów, umiejętności racjonalnej oceny sytuacji, samodzielność w działaniu, odpowiedzialność, sumienność i wytrwałość w dążeniu do celu.

Jak dołączyć do drużyny Szlachetnej Paczki w Jeleniej Górze? Wystarczy wejść na stronę http://www.wolontariuszpaczki.pl/ i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Porozumienie dla rozwoju turystyki w regionie  

Nie ma rady na wandali?

Śmierć na żwirowni

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ 3-10-2011 13:15
ja takich alcji nie rozumiem najpierw system stworzyl ubogich aby potem towarzystwa i instytucje mogly sie wykazywac milosierdziem, ot jak godnosc polaka zostala rzucona na kolana, o to chodzilo tym pseudowyzwolicielom, ktorzy dzis pedza do koryta aby sie nachapac a nad biedota tylko pokiwac ze wspolczuciem glowa??!!
~upss 3-10-2011 15:34
Przed wizytą wolontariusze powinni też dyskretnie skonsultować się z MOPS-em, policją a dodatkowo zajrzeć do śmietnika domowego ile tam butelek, niedopałków i puszek jest... Niestety spora część "biednych" to pijaki na utrzymaniu MOPS-u, którzy nie żałują na papierosy i alkohol. No ale paczka się należy, bo dochód niewielki, a dzieci w domu pełno. Każdy chyba ma takich sąsiadów.
~Mariusz Tkaczyk 3-10-2011 20:58
Jestem liderem Szlachetnej Paczki (gmina Wiązów) i chciałem prosić aby ludzie, którzy są przeciwni takim akcją poprostu dali sobie spokój z takimi komentarzami jak wyżej. Bo to, że ktoś jest pijakiem to jedno, a to że w jego domu siedzą głodne dzieci to drugie i właśnie po to są takie akcje. Poza tym polecam tym sceptykom spotkanie ze mną - chętnie zabiore was i pokaże wam jak wygląda prawdziwa bieda na żywo i zrozumiecie wtedy, że są ludzie, którzy sami sobie nigdy nie dadzą rady. Pozdrawiam wszystkich zwolenników akcji Szlachetna Paczka i zapraszam do działania. P.S. Pozdrowienia dla Maji (mieliśmy okazję być razem na szkoleniu we Wrocławiu minionego weekendu) :)
~upss 4-10-2011 7:22
Panie Mariuszu, właśnie o to chodzi. Tylko zanim te dzieci dostaną porządny posiłek - rodzice zdążą część tego jedzenia przehandlować. Mój post to nie sprzeciw, ja popieram takie akcje, ale wiem też jak może wyglądać to w praktyce. Niestety miałam takich sąsiadów i przez lata obserwowałam co robią z pieniędzmi, które dostali na opał, z jedzeniem, ubraniami z darów... A rachunki w efekcie płacił im MOPS. W końcu zostało to zgłoszone gdzie trzeba. Myślę, że współpraca z takimi instytucjami mogłaby pomóc. Proszę pamiętać, że niektórzy ubodzy ludzie nie poproszą o pomoc typu "Szlachetna Paczka", a taki MOPS np. ma listę potrzebujących rodzin i wie z wywiadu środowiskowego jaka naprawdę sytuacja jest w rodzinie. Szkoda, że nie ma możliwości wykupienia np. obiadów w szkołach dla dzieciaków.
~Lider Szlachetnej Paczki Jelen 4-10-2011 15:36
Popieram tutaj Mariusza proszę zgłosić się do mnie to wam pokaże co to jest bieda. Nawet jak macie takie a nie inne podeście do tego nie komentujcie tego.Zapraszam wszystkich na zebranie informacyjne 7.10.2011 (piątek) o godzinie 15 przed książnice Karkonoska.
~Mariusz Tkac 5-10-2011 20:42
Rodziny potrzebujące nie proszą o pomoc. To my znajdujemy te rodziny i ich prosimy o przyjęcie od nas pomocy. A w celu znalezienia takich rodzin współpracujemy z GOPSem, MOPSem itd. Pozdrawiam
~ 7-10-2011 22:04
a gdzie moge sie zglosic by taka pomoc otrzymac?
~Mariusz T. 9-10-2011 11:25
Zapraszam na stronę www.szlachetnapaczka.pl i próbować kontaktu z liderem rejonu. Jeśli to się nie uda proszę dzwonić do mnie : Mariusz T...zyk 660-686-553 Pozdrawiam
~biedna 3-12-2011 17:41
wszystkich ludzi mieżycie jedna miarka ja jestem samotnie wychowujaca dwoje dzieci ja i 5latek jesteśmy chorzy na astmę utrzymuję sie z pracy gdzie zarabiam zaledwie 500 zł na 1/2 etatu plus rodzinne i co wcale nie jestem alkoholiczką prosze przyjśc nawet z policją i poszukać czy są butelki panie ktury żąda kontroli ja nie mam nic do ukrycia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Święty Benon w Muzeum Karkonoskim

Stalowe rumaki w Karpaczu

W Podgórzynie chcą dopłat (aktualizacja)

Szlakiem Cystersów

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
643
Tak
19%
Nie
75%
Nie wiem
5%