MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 sierpnia
im. Jakuba, Sławy

Zagraj w filmie o Dolinie Pałaców i Ogrodów!

Wiadomości: Jelenia Góra/Region
Wtorek, 22 kwietnia 2014, 7:19
Aktualizacja: 7:23
Autor: org
Fot. org
Film „Dolina Pałaców i Ogrodów”, produkowany przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu w koprodukcji z Telewizją Polską Oddział we Wrocławiu jest kolejnym fabularyzowanym obrazem dokumentalnym w cyklu Dolny Śląsk Pełen Historii. Realizatorzy poszukują odtwórców ról historycznych i statystów.

Przypominamy, że film opowiadać będzie o dziejach ciągle jeszcze nieodkrytego miejsca w Polsce, nazywanego Dolnośląską Doliną Loary - obszaru zaledwie 102 km kwadratowych Kotliny Jeleniogórskiej, na którym stoi ponad trzydzieści rycerskich i szlacheckich siedzib, z których 11 trafiło w 2012 roku na listę Pomników Historii. Średniowieczne wieże mieszkalne i zamki, barokowe pałace i XIX-wieczne, książęce rezydencje oraz ich dawni mieszkańcy staną się bohaterami filmowej opowieści. W rolę prowadzącej film wcieliła się Joanna Lamparska.

Do realizacji filmu realizatorzy poszukują statystów z Kotliny Jeleniogórskiej oraz z okolic Wałbrzycha, odtwórców ról historycznych, m.in. przedstawicieli rodu Schaffgotschów, von Reden, von Reuss, Pruskich, Radziwiłłów, Johanna Wolfganga Goethego, Fryderyka Chopina czy Lwa Trockiego oraz statystów do scen zbiorowych: chłopów, mieszczan, służby pałacowej, w następujących kategoriach wiekowych:

- dzieci (głównie chłopcy) w wieku ok. 10 lat
- mężczyźni w wieku około 25, 30, 40, 50, 60 lat,
- kobiety w wieku około 25, 30, 40, 50, 60 lat.

Przeprowadzone zostaną dwie edycje castingu:
- 7 maja 2014 (środa), godz. 12.00, w pałacu w Łomnicy (ul. Karpnicka 3, Łomnica)
- 8 maja 2014 (czwartek), godz. 12.00, w Jeleniogórskim Centrum Kultury (ul. Bankowa 28/30, Jelenia Góra)

Szczegółowe informacje dotyczące castingu dostępne są na podstronie internetowej castingu na www.okis.pl

Casting otwarty jest dla wszystkich zainteresowanych, wystarczy przyjść w dniu castingu z dowodem osobistym, jednak preferowane będą osoby zamieszkujące w miejscowościach leżących na terenie Doliny Pałaców i Ogrodów, a więc Kotliny Jeleniogórskiej, pomiędzy Rudawami Janowickimi a Karkonoszami oraz osoby z okolic Wałbrzycha.

Zainteresowani uczestnictwem w castingu mogą się wcześniej rejestrować on-line za pośrednictwem podstrony castingu na www.okis.pl otrzymując tym samym gwarancję udziału w wybranej przez siebie edycji castingu niezależnie od liczbyi osób chętnych do udziału w dniu castingu. Rejestracja on-line trwać będzie do 5 maja 2014 r., do godz. 23:59.

Po zakończeniu produkcji planowana jest emisja telewizyjna filmu oraz przekazanie płyt DVD do szkół i bibliotek powiatowych na terenie regionu, tym samym promując niezwykłą historię Dolnego Śląska uwiecznioną na małym ekranie. Emisja filmu realizowana będzie na antenie TVP Wrocław oraz
w stacjach powiązanych z grupą Telewizji Polskiej (TVP Historia, TVP Polonia, TVP Kultura).

Jest to już dziesiąta produkcja realizowana przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu w ramach cyklu „Dolny Śląsk Pełen Historii" przy wsparciu finansowym z Budżetu Województwa Dolnośląskiego. W ramach cyklu powstały m.in. takie filmy jak „Riese – Tajemnice wykute w skale” czy „Daisy – wspomnienie minionego świata” oraz wiele innych.

Tekst: Org, Fot. Organizator

Ogłoszenia

Czytaj również

Odpust Krzeszowski

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Finał remontu drogi

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~ 22-04-2014 8:15
A ile za statystowanie?
~Kryniu 22-04-2014 9:52
1.5 l/g. Czyli półtora litra na głowę;)
~Gość 22-04-2014 10:58
Kawałek z Regulaminu "Udział w Castingu jest nieodpłatny, co oznacza, iż uczestnik nie jest u prawniony do jakiegokolwiek wynagrodzenia z tytułu udziału w Castingu, ani do zwrotu jakichkolwiek kosztów poniesionych w związku z dojazdem i pobytem w miejscu przeprowadzania Castingu."
~Gość 22-04-2014 11:00
i "Wyłonieni w Castingu statyści za swoją pracę podczas realizacji filmu otrzymają wynagrodzenie zgodnie z cennikiem i zasadami współpracy określonymi przez Producenta filmu „Dolina Pałaców i Ogrodów”."
~statysta 22-04-2014 14:10
w owych czasach nie bylo juz ludzi po 60 roku zycia,to tak pewnie bylo jak teraz po 100.Ktos logicznie napisal ze pracowac trzeba do 67 a statysci do 60,fajnie....
~regionalista 22-04-2014 15:55
Dajcie już spokój z tą reklamą wrocławskich słoików. Dostają kupę kasy od Urzędu Marszałkowskiego na ten film, a oni szukają f...rów, którzy za darmo będą występować w ich tandetnym filmidle. Pewnie większośc kasy poszła do prywatnych kieszeni, reszta na wysokie honoraria dla znajomych i pociotków (vide L..., która jest taką znawczynią pałaców, jak moja babka Madagaskaru, bardziej z niej celebrytka niż znawczyni). Tak się we Wrocławiu załatwia takie sprawy. Jeśli piszą, że Dolina Pałaców i Ogrodów jest "nieodkryta", o jakichś wieżach mieszkalnych w liczbie mnogiej (jest tylko jedna w Siedlęcinie), to znaczy, że ich znajomość Dolnego Śląska jest na poziomie przedszkolaka. Kto dał kasę na filmy takim ignorantom? Znowu będzie tylko kupa błędów i kupa śmiechu z nieuków.
~ 22-04-2014 16:45
Lamparska to w środowisku przewodników, historyków, geografów itd. od dawna synonim bajdurzenia na wszelkie tematy związane z Dolnym Śląskiem. Wrocławski ośrodek TV też raczej nigdy nie błyskał profesjonalizmem. Już po autorach widać, że mamy do czynienia z kolejnym chłamem wyprodukowanym przez pseudoexpertów z Wrocławia.
~ja 22-04-2014 21:53
jak zwykle narzekania.......... Co za ... naród...........
~gotscheII 22-04-2014 21:57
mówicie tak wszyscy powyżej żeby mnie zniechęcić, a ja i tak pójdę na casting i będę tam lepszy od was! zaczynam kolejkę wieczorem dzień przed, lista u mnie, a wam nie dam się podpisac
~do ~ja 23-04-2014 15:42
Gdzie ty widzisz narzekania? Raczej poprzednicy piszą bardzo merytorycznie, to raczej ty narzekasz.
~ 24-04-2014 14:44
@ gotscheII: No cóż, głupich nie sieją, sami się rodzą. Podpowiem ci, że więcej byłoby pożytku, gdybyś tak samo za friko posprzątał ulice w mieście, wyczyścił brzegi Bobru ze śmieci albo posprzątał psie kupy z chodników. Tacy jak ty harują za friko, bo podjarali się możliwością pojawienia się w filmie, a cwaniaki nabijają sobie kiesę f...rami. Na szczęście inni mają więcej rozumu i wiedzą, jak się robi takie "biznesy".
~ 24-04-2014 22:07
nikt nie ma zielonego pojęcia na temat ile wynosi wynagrodzenie, a marudzą. Jak można marudzić o czymś czego nie wie się?
~do wyżej 24-04-2014 23:44
Ja widzę, że to ty marudzisz. A że nie ma wynagrodzenia, jest napisane w regulaminie - weź sobie poczytaj, zamiast stękać na forum.
~ 25-04-2014 12:22
ojj ktoś tu chyba nie umie czytać ze zrozumieniem, szkoła podstawowa się kłania. Ludzie co wy czytać nie umiecie? W regulaminie przecież jasno na białym piszę, że nie zwracają kosztów poniesionych w czasie uczestnictwa w castingu a jak już weźmie się udział w filmie to płacą. Przecież już ktoś cytował te przepisy z godz.10:58 i z godz.11.00.
~ 25-04-2014 16:04
Ile ci zapłacą? Na kanapkę, żebyś miał co zjeść w przerwie? Doczytaj uważnie, zamiast popisywać się swoją naiwnością i ignorancją. Poza tym casting też kosztuje. To dla każdego poniesiony czas i koszty dojazdu. Coś widzę, że na forum spamuje organizator tego pożal się Boże przedsięwzięcia. Jakbyście płacili uczciwie ludziom, zamiast szukać naiwnych, to nie byłoby niemiłych komentarzy. Do tego trzeba dodać wątpliwą jakość tego przedsięwzięcia, czego najlepszym świadectwem jest nazwisko Lamparskiej na afiszach. No ale ona pewnie akurat nieźle na tym zarobi, za parę bajeczek wyssanych z palca opowiedzianych przed kamerą. Ocena czytelników jak najbardziej słuszna.
~ 25-04-2014 17:50
Ktoś napisał z 24.02.2014. 23:44, "ŻE NIE MA WYNAGRODZENIA" i właśnie taki zapis jest "ZAPISANY W REGULAMINIE". Nie wnikam ile zapłacą, ale tylko zwróciłam uwagę, że ktoś powołując się na regulamin jest w błędzie, bo co innego jest tam napisane. Co do Castingu to większość, jak nie wszystkie castingi nie zwracają kosztów podróży i dziwi mnie, ze jakiś bulwers jest co do tego.
~ 26-04-2014 3:20
To zacznij wnikać, ile płacą i przestań trollować. Uwierzyłaś na czyjeś słowo, naiwna istoto, bez zbadania szczegółów? A jakby co ktoś powiedział, że zapłaci ci jak wykopiesz 100 m. rowu pod Goduszynem to też od razu weźmiesz łopate i pojedziesz kopać rów? Myśleć, mysleć i jeszcze raz mysleć. Niektórzy jak widać, zamiast sprawdzić wolą napisać kolejny głupi komentarz. Ty jak widać do nich należysz. Co do kosztów podróży, to każdy poświęca czas i pieniądze na dojazd, więc każdemu należy się za to rekompensata. Do pracy też byś pojechała, jakbyś nie wiedziała, czy tego dnia zatrudnią cię czy nie? Za mało jeszcze wiesz o życiu - jest mnóstwo takich cwaniaków, którzy żerują na pracy innych i wykorzystują fakt, że mnóstwo f...rów sprzeda się za szklankę wody mineralnej po dniu pracy. Niestety.
~ 26-04-2014 12:47
a ty jak jedziesz na rozmowę kwalifikacyjną w sprawie pracy to też ci zwracają koszty podróży? Oczywiście, że nie. Casting to jak rozmowa kwalifikacyjna. Szkoda już komentować bo jak widzę niektórzy Polacy to nieuki, mówiąc to łagodnie. Nie ma nic mądrego do powiedzenia, a się wypowiada. M.in. bezczelność i narzekania to widzę, że u Polaków coś normalnego.
~ 26-04-2014 16:00
Przestań już trollować gościu. Ile ci płaci organizator za spamowanie forów? Nikogo nie nabierzecie na te castingi. Teraz tak jest - jak ktoś potrzebuje zdjęć za darmo, to organizuje "konkurs" z główną nagrodą - publikacją zdjęcia i firmowym długopisem, jak ktoś potrzebuje f...rów do wystąpienia w filmach - to ogłasza "casting", gdzie główną nagrodą będzie wystąpienie w filmie + szklanka wody mineralnej w firmowym kubeczku. Sam piszesz kompletne idiotyzmy albo nie masz bladego pojęcia o takich rzeczach. I daruj sobie te mo...lizowanie - najłatwiej nazwać uzasadnioną krytykę narzekactwem, malkontenctwem itp. Widać bardziej merytorycznych argumentów na obronę swojego pracodawcy nie masz. Bezczelni to właśnie wy jesteście - naciągacie ludzi na pracę za darmo a ktoś inny zgarnia dużą kasę.
~mirekkk 26-04-2014 16:45
jak jadę na rozmowę kwalifikacyjną w sprawie pracy to z grubsza wiem czego się spodziewać i nie kupuje kota w worku. po drugie praca jest z reguły co najmniej na kilka miesięcy a nie na kilka dni. więc zupełnie inna inwestycja. nie sądzę żeby ci filmowcy zapłacili mi za statystowanie tyle ile płacą mi w pracy. trzeba byc totalnym ignorantem żeby utożsamiać ze sobą te dwie rzeczy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

W sierpniu zarejestruj jacht

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Co z odpadami po Green Energy Power?  

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
943
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%