Zagłębie pokonane po raz drugi

Niedziela, 18 listopada 2018, 16:28
Aktualizacja: 16:29
Młodziczki KPR–u Jelenia Góra po raz drugi w tym sezonie okazały się lepsze od swoich rówieśniczek z Zagłębia Lubin. W pierwszym meczu rundy rewanżowej podopieczne Marty Oreszczuk zwyciężyły 18:13, ale od początku spotkanie było pod ich kontrolą.

Na inaugurację rozgrywek jeleniogórzanki wygrały w Lubinie 13:11 i w rewanżu również były faworytkami. W spotkaniu rozegranym w hali przy ul. Złotniczej ekipa Marty Oreszczuk straciła pierwszą bramkę, ale z każdą kolejną minutą przewaga miejscowych rosła. Było 4:1, 7:2, a do przerwy 11:3, co rozluźniło nasz zespół po zmianie stron. Lubinianki starały się złapać kontakt z żółto-niebieskimi i w 34. minucie było już tylko 13:8, a na 6 minut przed końcem meczu 16:12. W decydujących fragmentach KPR zachował zimną krew i utrzymał prowadzenie do ostatniej syreny. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 18:13 i jeleniogórzanki z dorobkiem 5 zwycięstw i 1 porażki zajmują drugą lokatę w tabeli Ligi Dolnośląskiej (gr. A). Następny mecz KPR dopiero 2 grudnia - będzie to hit tej rundy, bowiem nasza drużyna uda się do Legnicy, gdzie zmierzy się z liderem, czyli EUCO-UKS Dziewiątką.

KPR MOS Jelenia Góra - MKS Zagłębie Lubin 18:13 (11:3)
KPR: Rzadkosz 5, Kulas 5, Szczędor 3, Stankiewicz 2, Łyczkowska 1, Romejko 1, Pawłowicz 1, S. Salewska, Gozdowska, Solarz, Wasilewska, E. Salewska.
MKS: Słaba - Chudek 4, Andruszojć 3, Machoń 2, Urbańska 1, Gabryjelska 1, Balcerzak 1, Szczygieł 1, Zaremba, Godzic, Słowińska, Bargieł, Tokarczyk, Twardosz.