MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Zaginął pies. Uciekł ze schroniska dla małych zwierząt?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 13 lipca 2011, 13:50
Aktualizacja: 13:51
Autor: Agrafka
Fot. Archiwum domowe
Mieszkanka Jeleniej Góry poszukuje swojego psa, który zaginął czwartego lipca. Świadkowie twierdzą, że zwierzę strażnicy miejscy odwieźli do schroniska przy ulicy Spółdzielczej. Z kolei obsługa placówki przekonywała, że psa tam nie było, a później zmieniła zdanie twierdząc, że Tajger uciekł.

Nasza Czytelniczka przyznaje, że nie dopilnowała zwierzaka, który uciekł. Kiedy jej mąż rozwieszał ogłoszenia tyczące zaginionego Tajgera w sklepie, sprzedawczyni rozpoznała psa i powiedziała, że zabrała go straż miejska.
– Byliśmy przekonani, że „automatycznie” taki czworonóg trafia do schroniska dla małych zwierząt, więc nie sprawdzaliśmy tego w SM, tylko od razu udaliśmy się na ulicę Spółdzielczą. Okazało się jednak, że psa tam nie ma i – jak twierdził pracownik – nie było.

Wówczas właściciele czworonoga udali się na komendę straży miejskiej, gdzie potwierdzono, że ten właśnie pies został odwieziony do schroniska, na dowód czego pokazano notatkę służbową. – Dla pewności mąż poczekał na funkcjonariuszy, którzy zabrali psa do schroniska. Od razu go rozpoznali ze zdjęcia powiedzieli, że grzecznie wsiadł do radiowozu i zostawili go w placówce przy ul. Spółdzielczej – informuje nas Czytelniczka.

– Mąż pojechał jeszcze raz do schroniska: wiedział dokładnie, o której i kiedy przyjęto psa. Zapytał więc, dlaczego nie ma go w księdze przyjęć, którą sprawdzał mu pracownik. Okazało się, że wówczas na zmianie był ten sam pan, który przekonywał nas, że psa nie było. Jednak po rozmowie telefonicznej przypomniał sobie, że jednak taki pies został przywieziony przez straż miejską, ale mu uciekł jak wsadzał go do kojca – czytamy w e-mailu od właścicielki Tajgera.

Czytelniczka zastanawia się, dlaczego pracownik zapierał się, że psa nie widział, a nie powiedział od razu, że zwierzę uciekło. Poza tym – teren jest ogrodzony, więc skuteczna ucieczka nie jest zbyt prawdopodobna. Kobieta jest pełna najgorszych obaw co do losu zwierzęcia, trzyletniego mieszańca. Nie traci jednak nadziei, że być może pies się odnajdzie. Prosimy tych, którzy mogą pomóc w tej sprawie, o kontakt z redakcją: redakcja@jelonka.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Bobry na Zabobrzu

Komentarze (33) Dodaj komentarz

~azorek 13-07-2011 14:04
faktycznie tygrys z niego ;)))
~Kacper 13-07-2011 14:14
Bardzo podejrzane, wydaje mi się, że został uśpiony po cichu. Trzeba by zrobić porządek w tym schronisku, bo nieciekawie się tam dzieje.
~Aha 13-07-2011 14:33
Może oddali go komuś za pare złoty....
~ 13-07-2011 14:45
Proszę samemu sprawdzić klatki ,bo niestety czasem pracownicy nie wiedzą co mają jak nie wpisali.Mam doświadczenie ,kiedyś pies został zabrany do schroniska i były mylne informacje,że go nie ma , po kilku telefonach potwierdzono w schronisku ,że jest i właścicielka mogła go odebrać .
~Ti 13-07-2011 15:02
Pewnie uśpili myśląc, że "przedłużacza" i tak nikt nie weźmie... Uciekł.. Czy taki pies może uciec przez płot?... chyba musiałby sobie szczudła doczepić do tych krótkich nóżek... Pozytywnego wyniku poszukiwań życzę.
~Schengen 13-07-2011 15:25
"czipować" zwierzaki i nie było by tego problemu....
~ehh 13-07-2011 15:58
Właścicielem schroniska jest prezes Towarzystwa Opieki nad zwierzętami i to schronisko powinno być wzorcowe dla wszystkich innych schronisk. Robi sobie co chce bo co - naślą mu w/w towarzystwo na kontrol? hehe Zrobić porządną kontrolę niezapowiedzianą, bez jakiś ukłaadów i wywalić większość ludzi nieodpowiednich łącznie z synem właściciela!
~jamniki 13-07-2011 16:09
są wredne.
~psiara 13-07-2011 16:20
ten Tajgerek to chyba ma szwędaka bo bardzo podobny a może nawet on często biegał po oś Widok
~ehh 13-07-2011 17:19
I ludzie, piszecie, że źle się dzieje w tym schronisku, i ze obsługa pracownicy oraz Dyrektor są niewporządku. Jest jednak inaczej, znam to schronisko od zaplecza, i wiem, ze większośc pracowników schroniska bardzo angażuje sie w prace wiem też, że nie traktują zwierząt źle, starają się utrzymać porządek jak tylko mogą. A może zamiast pisać na podstawie domysłów jak jest tam źle wybrał by się jeden z drugim, zobaczył, i może nawet pomógł w ramach wolontariatu?
~... 13-07-2011 17:28
doehh: masz rację... byłam w tym schronisku i widziałam jakie tam panują warunki i jak psy odnoszą się do opiekunów. Na mnie szczekały a do tego pana tak się łasiły i merdały ogonami aż im mało "śrubki od ogonków nie poodpadały" że tak ujmę :) Schronisko zadbane i zwierzęta mają tam dobre warunki...
~wruk-zbuk 13-07-2011 17:42
BOJOWY CIAPEK. JA BYM DZIADA ZATRUDNIŁŁ DO TROPIENIA PREZESOWYCH I PRYSZCZATYCH,
~ 13-07-2011 19:18
Niedawno byłem w tym schronisku ze znalezionym psiakiem.Pan grzecznie odmówił przyjęcia czworonoga tłumacząc ,że jestem z po za Jeleniej Góry.Na pytanie co mam zrobić z psem,doradził mi żebym go wyrzucił tylko nie tutaj,bo on będzie miał problem.Na drugi dzień pojechałem do schroniska ze znajomym zameldowanym w J.Górze.Inny pracownik przyjął psa bez problemu.Jakieś pytania co do losu Tajgera,czy się domyślacie,jak "uciekł".
~nnn 13-07-2011 19:34
należało by się dokładniej przyjrzeć co dzieje się w schronisku to nie pierwszy taki przypadek że zwierzaki po prostu giną w dziwny sposób
~ 13-07-2011 20:13
Ludzie opanujcie się! Jestem wolontariuszem w tym schronisku. Schronisko to nie hotel, ale też nie obóz zagłady..Tutaj psy mają schronienie, codziennie dostają jedzenie , chore są leczone. Nie ma mowy o usypianiu zwierząt "bo zajmują miejsce" w schronisku. Najłatwiej jest powiedzieć że coś zrobili z tym psem bo nie wiecie jak jest na prawdę. A ludzie którzy oddają psy do schroniska są potworami którzy tak z dnia na dzień potrafią sie pozbyć swojego przyjaciela. A co do jednego z wyższych komentarzy to wątpię żeby któryś z pracowników powiedział żeby wyrzucić psa, taki z ciebie właściciel i obrońca praw zwierząt że oddajesz psa do schroniska? I zamiast pierdzielić takie gupoty zastanówcie się czy wy jesteście w porządku, i jak nie wiecie to nie wypowiadajcie się wcale.
~ehh 13-07-2011 20:53
popieram Cię 20:13 !!! :) piona :) No ja 2 lata w schronisku na praktykach byłem, wiem co jest grane.
~hala 13-07-2011 22:13
Mogę pani powiedzieć na pocieszenie że miałam taki przypadek gdy zmarł nasz sąsiad odwieżliśmy jego psa do schroniska,jakie było nasze zdziwienie gdy po tygodniu zobaczyłam Czarka w korytarzu naszego domu.Zlitował się znajomy i zabrał go do siebie i piesek ma się bardzo dobrze.Wiedział pies co robi że uciekł z tego schroniska.Życzę żeby pani piesek też cały i zdrowy wrócił do domu.
~@@@ 13-07-2011 22:16
Ludzie znam konkretnie ta sytuacje i to nie chodzi o schronisko ze tam jest źle czy dobrze bo moim zdaniem jest dobrze , chodzi o jednego pracownika który przez cały tydzień okłamywał właściciela ze nigdy psa nie widział a sam go przyjmował do schroniska co mogą potwierdzić Strażnicy Miejscy, mam nadzieje ze ten Pan już tam nie będzie pracował bo szkoda mi innych psiaków za które ten pan bierze odpowiedzialność .
~galla 14-07-2011 8:03
a wlascicielke to bym ukarala mandatem za spuszczanie psa ze smyczy , moze zrobila to celowo, wakacje przecie , no nie, a teraz rozpacz na pokaz,ale zostaly na pamiatke zdjecia i nie sprzatniente kupki Tajgera
~ 14-07-2011 9:13
Najlepiej byłoby żeby na Jelonce skończono raz nz zawsze z artykułami zaginął Bobik, Fafik czy jakiś tygrysek, bo to oznacza,że w tym mieście dziennikarstwo polega na opisywaniu tego czy pies trafił do schroniska czy tez nie, czy go odstrzelili czy też nie , czy może robić kupę czy też nie. To jest absurdalne!!! Wszędzie te opowieści o fafikach, którym źle się dzieje i ludziach, którzy mają korbę na tle przyjaciół, których prowadzą na smyczy!!! Może będą też artykuły o chomikach i świnkach morskich, o tym np. jak przejadają się podczas karmienia w klatce!!!
~cina 14-07-2011 9:41
Zwolnić drania z tego schroniska i prokuratora nasłać !!! Cwaniak myśli że mu to płazem przejdzie. Przecież to też istota która żyje i chce żyć !
~ 14-07-2011 10:14
jak jest tak bardzo źle w tym schronisku to czemu go nie wspomożecie? potraficie tylko źle gadać, można przyjść, pomóc, to nic nie kosztuje, ale nie lepiej siedzieć w domu przed tv z piwem w łapie i sie opier****, czy przed komputerem i pisać takie rzeczy. Żal mi was ludzie że macie takie podejście i tak źle o tym myślicie a nie wiecie jak jest na prawdę. Wy to widzicie z zewnątrz a nie od środka , i jak macie pisać takie rzeczy to nie piszcie wcale.
~do 20:13 14-07-2011 12:23
Czytaj ze zrozumieniem,napisałem"Niedawno byłem w tym schronisku ze znalezionym psiakiem."Znalezionym.Ktoś go wyrzucił z auta.Pan tłumaczył odmowę przyjęcia kosztami utrzymania psa-1000 zł/m-c.Czy uważasz,że tak sobie wymyślam,żeby coś napisać.
~nnnn 14-07-2011 13:11
tajger byl widziany w piechowicach nastepnego dnia po tym jak zsotał wieczorem oddany do schroniska przez sm ??? jak sie tam znalazł podjechał stopem - wywieźli go tam i zostawili zeby sie po jeleniej nie krzątał
~krys1 14-07-2011 14:59
I po co się denerwować, schroniska niech utrzymują ci co psy kochają i trzymają, a nie ci którzy psich przyjaciół nie mieli i nie zamierzają mieć, bo to uwłacza zarówno człowiekowi jak i zwierzęciu, taki związek partnerski na smyczy zwany przyjaźnią z odwieczną kupą i innymi problemami w tle. Nie obchodzi mnie jakie warunki panują w schroniskach dla psów, bardziej mnie obchodzi czy w domach dziecka dobrze się dzieje, a może tak zamiast piesków pochylić się nad problemami ludzkimi tych dzieci??? Wolontariusze pracujcie na rzecz biednych ludzi, a nie gatunku, który człowiek zniewolił i uczynił maskotką i wypełniaczem czasu. Ludzie, którzy nie mają celu w życiu żyją dla psów, kupują sobie psy i się z nimi szlajają całymi godzinami, jakby świat od tego miał stać się lepszym.
~`do krys1 14-07-2011 15:26
ludzie którzy nie mają celu w życiu siedzą przed komputerem i wypisują głupoty, a ci którzy żyją dla psów jednak mają dla kogo żyć i mają jakiś cel (pomagając tym zwierzakom). Psy są wiernymi przyjaciółmi, dla których nie liczy się twój wygląd czy grubośc portfela, po prostu cieszą się z każdej spędzonej chwili ze swoim właścicielem jaki by nie był. Nad dziećmi wszyscy się pochylają , wszystkich obchodzi bardziej dziecko niż pies , bo co tam pies..wszyscy pomagają dzieciom bo to przecież człowiek, nieliczni przejmują się losem zwierzaków (losem który zależał od człowieka który go zostawił). Jesteśmy wolontariuszkami, bardzo często jesteśmy w schronisku, ludzie nawet nie zdajecie sobie sprawy jaką krzywde potrafi wyrządzić człowiek, biednemu,zapatrzonemu w swojego właściciela zwierzakowi.
~`do krys1 14-07-2011 15:37
ludzie którzy nie mają celu w życiu siedzą przed komputerem i wypisują głupoty, a ci którzy żyją dla psów jednak mają dla kogo żyć i mają jakiś cel (pomagając tym zwierzakom). Psy są wiernymi przyjaciółmi, dla których nie liczy się twój wygląd czy grubośc portfela, po prostu cieszą się z każdej spędzonej chwili ze swoim właścicielem jaki by nie był. Nad dziećmi wszyscy się pochylają , wszystkich obchodzi bardziej dziecko niż pies , bo co tam pies..wszyscy pomagają dzieciom bo to przecież człowiek, nieliczni przejmują się losem zwierzaków (losem który zależał od człowieka który go zostawił). Jesteśmy wolontariuszkami, bardzo często jesteśmy w schronisku, ludzie nawet nie zdajecie sobie sprawy jaką krzywde potrafi wyrządzić człowiek, biednemu,zapatrzonemu w swojego właściciela zwierzakowi.
~nnnn 14-07-2011 18:45
tajger byl widziany w piechowicach nastepnego dnia po tym jak zsotał wieczorem oddany do schroniska przez sm ??? jak sie tam znalazł podjechał stopem - wywieźli go tam i zostawili zeby sie po jeleniej nie krzątał
~krys1 14-07-2011 19:49
Dlatego właśnie ludzie powinni mieć jak najmniej psów, bo ich widać dobrze traktować nie potrafią, to ,że ktoś pisze na internecie czy ogólnie pisze, nie musi nie mieć celów w życiu, człowiek tym różni się od zwierzęcia np od psa, że pisać potrafi:) Osobiście krzywdy pieskom nie robię, bop ich nie mam i zamiaru mieć nie mam, wiec nie do mnie pretensja, ale płacić podatki na psy i schroniska niech płacą ci co psy mają i uważają za celowe mieć przyjaciela na smyczy!!! I materia tu nie ma znaczenia czy pies "kocha" bez interesowanie, kocha interesownie bo mu do michy się jedzonko sypie więc kocha, pies nie ma mo...lności i etyki czy estetyki, nie przypisywał bym pieskom cech ludzkich!!!
~do krys1 14-07-2011 20:18
Prawda nie każdy powinien mieć psa skoro się nim zając nie potrafi!No właśnie tym się różni człowiek od psa że pisać nie potrafi i nie powie nikomu że człowiek go krzywdzi!! A czy CI ktoś karze płacić podatki na psy? Skoro nie chcesz to nie ,ale ludziom którzy psów nie mają nie zabraniaj!! Dzieci też musisz nakarmić,i co za to tylko mają cie kochać,że im jeść dasz? Uwierz że niektórzy ludzie nie zasługują na przypisywanie takich cech, a psy tak!! Nie masz psa,więc może dlatego nie możesz docenić czym dla niektórych jest czworonożny przyjaciel!!
~ 14-07-2011 20:39
nie jestem pewna , ale ten pies jest podobny do , psa starszej pani która wzieła psa ze schroniska
~nnnn 15-07-2011 14:18
tajger byl widziany w piechowicach nastepnego dnia po tym jak zsotał wieczorem oddany do schroniska przez sm ??? jak sie tam znalazł podjechał stopem - wywieźli go tam i zostawili zeby sie po jeleniej nie krzątał
~ 16-07-2011 18:02
hahaha tak bo ktoś specjalnie wsiadł do auta żeby wywieźć psa , weź sie ogarnij człowieku..

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Porównaj ceny z Jelonką.com

Wyrok dla sędziego

Interwencja w Jeżowie  

Zapuszczone okolice Drzymały

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2059
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%