MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Żądza złota nie do odparcia

Wiadomości: REGION
Czwartek, 16 października 2008, 10:02
Aktualizacja: 10:05
Autor: TEJO
Biżuteria o wartości 17 tysięcy złotych stała się łupem złodzieja, który bez kłopotu wszedł do mieszkania starszej pani i ukradł jej złote pierścionki. Fanty sprzedał dzięki paserowi. Zarówno jeden, jak i drugi odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

Pewna starsza mieszkanka Zgorzelca poinformowała policję o kradzieży z jej mieszkania wyrobów jubilerskich w postaci 10 złotych pierścionków i złotego łańcuszka. Zginął też telefon komórkowy.

Policjanci na podstawie wiedzy operacyjnej i zgromadzonych materiałów szybko ustalili złodziejaszka. Okazał się nim 26-letni zgorzelczanin. Mężczyzna przyznał się do tej kradzieży. Funkcjonariusze ustalili, że w sprzedaży skradzionych przedmiotów pomagał mu 46-letni mieszkaniec Bogatyni, który usłyszał zarzut paserstwa.

Skradziony towar sprawcy sprzedali w złotnika w Bogatyni. Poszkodowana, niestety, biżuterii już nie odzyska, bo jubiler przetopił pierścionki.
Z kolei złodziej miał już na swoim koncie jedno włamanie do mieszkania: w maju ukradł 600 złotych i telefon komórkowy

Za kradzież i paserstwo obydwu osobnikom grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Wobec amatora cudzej biżuterii zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zamknięty szlak przy Zakręcie Śmierci

Cieplickie place

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (3) Dodaj komentarz

Patol 16-10-2008 10:55
I tak emeryci narzekają a fundusze lokują w złocie :O dla mnie to nie do pomyślenia! Jak ktoś ma na mercedesa to musi mieć też na strzeżony parking! Bedzie mieć staruszka nauczkę że złoto trzyma się w sejfie.
piipi 16-10-2008 19:21
...w tych pierscionkach bylo ukryte wspomnienie,ktore tej Pani zostalo zabrane.~Wspomnienia ..cieplo daja,a ludzie starsi tego ciepla potrzebuja. ~Zal jest mi tej starszej Pani !!.~Dobrze,ze mam tylko jeden pierscionek.
~Sabath 17-10-2008 22:34
też mi żal tej starszej Pani ... jak tak można ... ale najważniejsze to wpomnienia które na zawsze pozostają w naszych myślach

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mobilizacja przed II turą

Nowy program "Moja woda"

Mały Strażak dla jednostek OSP

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Czyżby Andrzej Duda?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
477
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
14%