MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 28 września
im. Marka, Wacława

Zaduszki w Staniszowie. Z Natalią Niemen i Piotrem Baronem

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Poniedziałek, 31 października 2011, 9:11
Aktualizacja: 9:12
Autor: Agrafka
„Zaduszki jazzowe” w Pałacu Staniszów odbędą się 2 listopada o godz. 19.00 w ramach „Muzykaliów Staniszowskich”. Zagrają Natalia Niemen & Piotr Baron Quintet. Wstęp kosztuje 30 zł.

Podczas koncertu z kwintetem Piotra Barona, w którego skład wchodzą: Dominik Wania, Maciej Adamczyk, Przemysław Jarosz i Adam Baron, Natalia Niemen będzie wykonywać utwory z płyty „Sanctus, Sanctus” oraz własne kompozycje.

Natalia Niemen jest piosenkarką, autorką piosenek i tekstów, a także absolwentką warszawskiej Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w klasie altówki. Od ponad dekady współpracuje z zespołami New life’m i TGD. Zarówno w tworzeniu muzyki, jak i w wyrazie wokalnym artystka inspiruje się starym rhytm’n’bluesem, rock’n’rollem, ekspresją pieśniarzy flamenco, ale także chorałem gregoriańskim czy muzyką cerkiewną.

Piotr Baron debiutował w 1977 roku, a w 1979 został wyróżniony jako solista na festiwalu Jazz nad Odrą. W 1984 r. wygrał solistyczne Grand Prix na festiwalu San Sebastian „Jazz Aldia” w Hiszpanii. Współpracował z wszystkimi liczącymi się polskimi jazzmanami, takimi jak m. in.: Urszula Dudziak, Tomasz Stańko, Henryk Majewski, Jarosław Śmietana, Wojciech Karolak, Zbigniew Lewandowski, Krzesimir Dębski, z niemal wszystkimi europejskimi – m. in. Bo Stief, Jasper Van’t Hof, 1998 r. - European Broadcasting Union International Big Band 1998 w Sztokholmie (jako koncertmistrz - 1. saksofon altowy), a także z gwiazdami jazzu z USA, takimi jak: Ray Charles, Art Farmer, Al Porcino.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

Więcej przystanków kolejowych na żądanie

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Porządki przy cmentarzu

62. Wrzesień Jeleniogórski na plakacie

Szklarki mieszkańcom

Zagra Sonori Ensemble

Wystawa fotografii Jacka Jaśko – wkrótce

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
974
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%