MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Zadbają o zieleń w kurorcie

Wiadomości: REGION
Wtorek, 14 kwietnia 2009, 8:42
Aktualizacja: 8:43
Autor: Ania
Fot. Ania
Włodarze Karpacza będą odnawiać miejscowe parki, które obecnie zamiast ozdabiać – szpecą miasto. Urząd pozyskał już pieniądze na park przy Bachusie, teraz władze starają się o fundusze na kolejne, przy ulicy Nadrzecznej, wodospadzie Łomnicy i przy domu wczasowym Mieszko.

Samorządowcy myślą także o placu zabaw obok trasy biegowej, bo i on wymaga remontu. Dyskutowano też na temat utworzenia w tym miejscu ścieżki zdrowia. Pieniądze na wszelkie prace budowlane mają w większości pochodzić z Unii Europejskiej, w tym z środków przeznaczanych na rozwój obszarów wiejskich, bo Karpaczowi, jako niewielkiemu miastu udało się zakwalifikować również do tego programu. Decyzje w tej sprawie zapadną jeszcze w tym roku, jeżeli więc wszystko pójdzie dobrze to zamierzone prace, będzie można przeprowadzić w 2010 roku.

Ciekawym pomysłem jest oświetlenie wodospadu w taki sposób, jak podczas Festiwalu Światła w Cieplicach, ale na to musi wyrazić zgodę właściciel zapory. Burmistrz Bogdan Malinowski mówi o planach budowy trasy spacerowej z Osiedla Skalnego do centrum miasta, która miałby przypominać mieszkańcom i turystom o górniczej przeszłości Karpacza. Największe kontrowersje wzbudzał zdewastowany Młynek Miłości, którego włodarze miasta nie chcą już naprawiać.

– Co roku wydajemy pieniądze na ten obiekt i co roku wandale go niszczą, jaki więc sens ma nasza praca i kolejne wydawanie pieniędzy? – pyta Bogdan Malinowski . Z burmistrzem nie zgadza się jednak część radnych. Uważają, że jest to jeden z tych symboli miasta, który przyciąga turystów i należy go odnowić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Niewybuch w Złotoryi

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Karpaczanin 14-04-2009 18:53
Jakie oświetlenie wodospadu !? Najpierw niech zrobią porządek z tymi ruinami na jego terenie . Najpiękniejsza działka w mieście , niestety od ok. 15 lat wstyd udostępniać ją turystom. Niestety władze nie potrafią WYWŁASZCZYĆ tej perełki od właścicieli i niestety n.p. imprezy typu Dni Karpacza organizowane są na szybko w scenerji tego BAŁAGANU . SMUTNE !
~ 14-04-2009 19:12
widzialem jak boguś urwał głowe "młynarzowi" a zgania na wandali
~pablosky 14-04-2009 19:31
wodospad Łomniczki ! Nie Łomnicy...
~Snow 14-04-2009 20:05
no i będę 3mać kciuki! ___ ciekawa jestem, kiedy pojawi się Drezyniarz i napiszę, że nie warto tego robić, że lepiej by było, gdyby dali mu kase na te jego 'drezynki' ;)
martini851 15-04-2009 10:58
więcej zdjęć z zaniedbanego terenu przy zaporze na Łomnicy na www.karpaczanie.pl bezpośredni link http://karpaczanie.pl/blog/pokaz_wpis/21
~Do Snow: 15-04-2009 14:41
Rudzielstwo z Ciebie wyłazi Snow. Niedługo Drezyniarz nie będzie odpowiedzialny w Karpaczu tylko za koklusz i gradobicie. ;D Wszyscy we wewsi wiedzą, że Gersten zmusił was do przejęcia dworca kolejowego, za co go teraz tępicie, bo mieliście "kolegę" na tą nieruchomość. Park przy Mieszku jest zdewastowany, bo włodarze Karpacza wydzierżawili go miłośnikom quadów. To był GENIALNY pomysł!!! Podobnie GENIALNY jak sprzedaż terenu przy zaporze i paru jeszcze strategicznych obiektów w mieście. Matki byście posprzedawali gdyby ktoś chciał kupić protoplastę takich nieudaczników.
~Snow 16-04-2009 21:59
15-04-2009 14:41 | ~Do Snow: | nie jesteś z Karpacza, a informację zapewne tylko znasz z internetu, więc nie pisz głupot, bo mieszkańcy dużo lepiej znają temat. i drezyniarz, jak to ująłeś nie zmusił do przejęcia dworca.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stadion nie dla kibiców – jak długo? [aktualizacja]

Kolejne roje pszczół

Czy uda się zniszczyć toksyczną roślinę?

Victoria pokonała ekipę z Marciszowa

Trzeba posprzątać

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2134
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%