MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Zadbają o remont perły Cieplic

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 24 kwietnia 2010, 9:04
Aktualizacja: 9:05
Autor: Angela
Zdaniem Stanisława Firszta przywrócenie świetności obiektom poklasztornym pozwoli na ożywienie zapuszczonych bulwarów przy rzece Kamiennej i uczynienie z tego miejsca prawdziwej perełki uzdrowiska.
Fot. TEJO
Firma Komplet Invest SJ Tomasz Granops, Elżbieta Prażanowska–Nieboj z Gorzowa Wielkopolskiego zostanie najpewniej inżynierem kontraktu w planowanej modernizacji pięknego, aczkolwiek bardzo zniszczonego zespołu pocysterskiego w Cieplicach.

Zniszczony dawny klasztor, przejęty przez miasto, ma być przystosowany na nową siedzibę dla Muzeum Przyrodniczego oraz dla Przystani Twórczej Cieplickie Centrum Kultury. Projekt będzie realizowany w partnerstwie z Kolegium Zakonu Pijarów oraz Parafii Rzymskokatolickiej pw. św Jana.

– Będziemy wykonywać elewację dawnego kościoła, elewację budynku klasztoru pocysterskiego wraz z wymianą okien. Przeprowadzony zostanie też remont elewacji budynku dzwonnicy wraz z wymianą okien oraz prace związane z przebudową i adaptacją na cele kulturalne, świeckiej części budynku poklasztornego, którego właścicielem jest Jelenia Góra – mówi Mirosława Dzika, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta w Jeleniej Górze..

W magistracie otwarte zostały oferty w przetargu, który ma wyłonić inżyniera kontraktu. W swoich zadania będzie on miał opracowanie specyfikacji na wybór wykonawcy. Ten będzie musiał sam zrobić projekt budowlany, wykonawczy, a następnie na jego podstawie wykonać te prace.

Nadzór będzie sprawowała firma Komplet Invest SJ Tomasz Granops, Elżbieta Prażanowska-Nieboj z Gorzowa Wielkopolskiego, która złożyła ofertę w wysokości 500 tys. 200 zł. Okazała się ona korzystniejsza od konkurencyjnej PM Group Polska z Wrocławia.

Sprawdzenie dokumentów i procedura odwoławcza potrwa około dwa tygodnie, a podpisanie umowy z inżynierem odbędzie się z początkiem maja br. W tym samym miesiącu zostanie ogłoszony kolejny przetarg, na wykonawcę, którego miasto planuje wyłonić do czerwca br.

Co do realizacji samego zadania, w tym roku niewiele zostanie zrobione. Wykonawca będzie bowiem musiał najpierw sporządzić projekt oraz zdobyć zezwolenie na budowę. Prace wykonawcze będą więc widoczne dla mieszkańców od 2011 roku.
Zakończenie prac planowane jest na rok 2012.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Radni Koalicji Obywatelskiej zdecydowali – chcą połączyć muzea

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~s. 24-04-2010 9:54
Lubię ten parking, buchneli mi tam auto.
~remigiusz 24-04-2010 10:42
super, Już dawno powinno być wyremontowane. Ładnie oświetlić budynek zagospodarować skwerek i połączyć ul Cieplicką( u zbiegu z Tabaki) z ul Ściegiennego wzdłuż uregulowanej, wyczyszczonej rzeki.
~taa 24-04-2010 11:58
zrobili by jakies centrym rozrywki a nie jakis badziew znow nudna jelenia góra ...
~Brunner 24-04-2010 20:57
Niech ktoś zrobi równierz porządek z nielegalnie odprowadzanymi ściekami! W tym miejscu (jak na fotografii) jakby głowę pochylić, spływają do Kamiennej czyjeś ścieki. Nic po wyglądzie jeżeli smród nie pozwala na dłużej się zatrzymać!
~X 24-04-2010 22:17
A może tak naszą wodę mineralną przywrócić do łask?...
~sławek 24-04-2010 22:26
koncepcja super, komentarzy konstruktywnych, jak zwykle - brak, tylko jakieś stęki, zamiast poparcia dla szczytnych idei i ludzi, którzy dążą do poprawy spraw kulturalnych i chcą robić coś z sensem nie tylko dla siebie ale i dla J.G w ogóle, sceptycy - jak nie macie nic konstruktywnego do powiedzenia - to przynajmniej - nie jęczcie, przydałyby się jakieś słowa poparcia dla spraw ważnych, wykraczających poza odwieczne stękanie, szkoda także, że nikt z ludzi inteligentnych, których w J.G. nie brakuje nie zabiera głosu w sprawach ważnych.
~cieply 25-04-2010 0:01
A zamiast paskudnego targowiska przyjemny skwerek...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przekazali laptopy dla rodzin zastępczych

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Manewry medyczne

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Remont wiaty na finiszu

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
816
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%