MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Zadbają o bezpieczną drogę do szkoły

Wiadomości: Region
Wtorek, 28 sierpnia 2012, 11:15
Aktualizacja: 11:31
Autor: 112
W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego 2012/2013 policja jeleniogórska przygotowuje się do akcji "Bezpieczna droga do szkoły”. Szczególnym nadzorem objęte zostaną szkoły podstawowe i gimnazjalne.

Obecnie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzają w rejonach szkół prawidłowość oznakowania poziomego i pionowego dróg oraz stan techniczny urządzeń zabezpieczających ruch.

- W dzień rozpoczęcia roku szkolnego policjanci umundurowani będą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w rejonach szkół w czasie trwania zajęć szkolnych – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - Patrole policyjne będą również w obrębie miejsc zagrożonych, zwłaszcza w okresie nasilenia ruchu dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze będą prowadzić działania dyscyplinujące wobec pozostałych uczestników ruchu drogowego, a także dzieci ,starszych i młodzieży (po okresie wakacyjnym) w aspekcie przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze ruchu drogowego będą prowadzić systematyczne kontrole autobusów i gimbusów przewożących dzieci do i ze szkoły. Sprawdzą stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierowców oraz czy przestrzegane są zasady bezpieczeństwa podczas drogi – dodaje podinsp. Edyta Bagrowska.

Już od pierwszych dni nauki w ramach tej akcji policjanci spotkają się z dziećmi i młodzieżą, aby przeprowadzić pogadanki dotyczące różnego rodzaju zagrożeń oraz sposobów ich unikania. Spotkania te odbywać się będą nie tylko z dziećmi, ale również z ich rodzicami i będą kontynuowane przez cały wrzesień. Działania te będą w szczególności ukierunkowane na dzieci, które w tym roku rozpoczynają naukę w szkole. Podczas spotkań z dziećmi policjanci zwrócą szczególną uwagę na zachowanie środków bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nie tylko. Przede wszystkim chodzi tu o konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa zwłaszcza w rejonach szkół i przedszkoli.

- Policjanci przypomną rodzicom i dzieciom zakres podstawowych zasad i przepisów ruchu drogowego. Wskażą na niebezpieczeństwa, na jakie dziecko może być narażone w drodze do i ze szkoły – informuje Edyta Bagrowska. - Ponadto poinformują o aspektach prawnych związanych z posiadaniem, dystrybucją i produkcją środków odurzających, a także wskażą na konsekwencje zdrowotne związane z zażywaniem narkotyków. Na poparcie przekazywanej wiedzy policjanci rozdadzą uczestniczącym w spotkaniu książeczki i ulotki prewencyjne dotyczące poruszanych zagadnień. Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży jest naszym celem nadrzędnym – dodaje podinsp. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Ciepło bardziej eko

Norweska Dolina Luxury Resort***** – 4 dzieci gratis, poleca ITAKA

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~ 28-08-2012 11:45
zaprasza panów policjantów pod Koronę w Cieplicach
~ 28-08-2012 13:03
a niech zwroca szczegolna uwage na deelerow marychy , bo oni tez stanowia zagrozenie na drodze do i ze szkoly
~pt120 28-08-2012 13:19
Swieta racja a matki deelerów 20 paro letnich powinni pozamykac w psychiatryku że udaja ze nie widza czym handluje ich dziecko i wielkie święte jeszcze do kościoła chodzą z mężami pijakami pod ręke
rymcycymcy 28-08-2012 13:57
13:19 | ~pt120 | ...święta racje, że tak piszesz ... swięta racja ! :) ...i jeszcze na księży też policja powinna zwrócić uwagę, szczególnie teraz, po długich wakacjach ! :)
~? nikt 28-08-2012 14:12
Skąd wezmą etaty aby zabespieczyć te miejsca . Bo na mieście jest całkowita rospierducha .Przepraszam pod szkołami jest bespiecznie dzieci po ryju nie dadzą ,a na mieście niewiadomo
rymcycymcy 28-08-2012 14:14
>>> ;)) http://www.youtube.com/watch?v=71vsfqeHjoI&feature=g-all-u
~n/n 28-08-2012 15:56
dzięki panu complexowi i jego przybocznym dzieci z 7 muszą teraz chodzić po ruchliwych skrzyżowaniach, ale wiadomo w mieście szkoła katolicka musi być podziękujemy ci przy wyborach i nie tylko tobie panie zawiły complexe...
~blabla 28-08-2012 16:15
Właśnie w Kowarach przy SP 3 pozdejmowano spowalniacze - "leżących policjantów". Jak ktoś nie ma dzieci to i wyobraźni im brakuje.
~IoioIo 28-08-2012 17:27
Powycinajcie "ozdobne rośliny" - krzaki na skrzyżowaniu Wolności - Wojska Polskiego Będzie znaczniej bezpieczniej
~fakt 28-08-2012 18:56
Podgórzyn to ma bezpieczne drogi do szkoły . Tylko pozazdrościć ( mykające samochody i brak chodników ) . Gwizdy dla Gminy Podgórzyn .
~rodzic 123 28-08-2012 21:34
Prosimy od lat o choć światła pulsacyjne ( bo świateł nie można, ronda nie można) przy Sp nr 6 od strony Orlego i MSWIA. Doraźna chwilowa obecność policjantów na początku roku nic nie da.Wszak do szkoły chodzi się 10 miesięcy. Może jelonka się zainteresuje ta sprawą. juz tyle razy pisaliśmy do władza kilku kadencji
~brymbrym 29-08-2012 1:06
To jak już Policja "jedzie" po całości z tym bezpieczeństwem to może o powrót ze szkoły też niech zadbają. :) W końcu wracając też można w mordę dostać. :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Będą piękne widoki ze Zbójeckich Skał

Podgórzyn chce wyjść z KSWiK

Skażenie chemiczne lasu pod Dziwiszowem

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
822
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%