MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Zaczyna się nowy futbolowy sezon

Wiadomości: OKRĘG
Sobota, 12 lipca 2008, 21:10
Aktualizacja: Środa, 16 lipca 2008, 19:41
Autor: JEN
Futboliści zdejmują buty z kołków i prawie wszyscy rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu 2008/09 14 lipca.

Okręgówka

Jeleniogórska klasa okręgowa, zwana okręgówką, albo V ligą, rzopoczyna rozgrywki 16 sierpnia. Jak wiadomo, z tej klasy rozgrywkowej awansowała do IV ligi Olimpia Kamienna Góra, a spadły drużyny: Apis Jędrzychowice, Piasta Bolków i Piasta Zawidów. Jednak z okręgówki wycofała się Pogoń Markocice i jej miejsce zajął klub z Zawidowa. Ponadto zagrają w tej klasie: Nysa Zgorzelec – spadkowicz z IV ligi i beniaminkowie z A klasy: Olimpia Kowary, GKS Raciborowice i Cosmos Radzimów.

A klasa

W grupie pierwszej A klasy, gdzie grają zespoły w naszego powiatu, rozgrywki zaczynają się 24 sierpnia. Grać w niej będzie Piast Bolków, który spadł z ligi okręgowej. Do B klasy spadły: Bóbr Marciszów i Olimpia Krzeszów, a ich miejsce zajmą: Chojnik Jelenia Góra i Lesk Sędzisław. O przeniesienie do grupy drugiej starał się Woskar, jednak zespół ten nadal pozostanie w grupie pierwszej.
W drugiej grupie A klasy znajdzie się Pogoń Markocice, która wycofała się z ligi okręgowek. Będą też w tej grupie dwaj beniaminkowie: TS Parzyce i LZS Radostów. Spadły z niej: Fatma Pobiedna i Granica Miłoszów.

B klasa

Rozgrywki B klasy też zaczynają się 24 sierpnia.
W grupie pierwszej zobaczymy pięć nowych drużyn, czyli dwaj spadkowicze: Bóbr Marciszów i Olimpia Krzeszów oraz trzy nowe zespoły: Bóbr Opawa, Orzeł II Wojcieszów i Olimpia II Kamienna Góra. Aawans z tej grupy uzyskał Lesk Sędzisław.
Druga drupa B klasy ma niesamowity potencjał. Są w niej czołowe zespoły z tamtego sezonu, a ponadto, znalazły się tam dwie silne drużyny z grupy pierwszej: KS Maciejowa i Potok Karpniki. Ponadto: Pogoń Wleń, Juvenia Rybnica i Lechia Piechowice.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wpadka na inaugurację

Śmierć na żwirowni

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~serieB 13-07-2008 22:43
Nie LZS a KS Maciejowa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pucharowe derby dla Victorii

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Dachowanie w Radomierzu

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1072
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%