MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Zaczyna działać Komisja Zatrudnienia i Rynku Pracy. Plany są ambitne

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 6 lutego 2013, 7:26
Aktualizacja: Czwartek, 7 lutego 2013, 8:45
Autor: Angela
Fot. Angela
Dzisiaj (6.02) swoje działanie rozpocznie Komisja Zatrudnienia i Rynku Pracy Rady Miejskiej. Będzie to drugie posiedzenie komisji, ale pierwsze dotyczące realizacji rocznego planu działania. Co w nim jest? Aktualna sytuacja na lokalnym rynku pracy, formy przeciwdziałania bezrobociu i aktywizacja osób bez pracy, działania osłonowe. Do udziału w pracach komisji zaproszono przedstawicieli urzędu pracy i osób bezrobotnych, a także prezydenta Jeleniej Góry.

Ostatnie spotkanie było przyjęciem planu pracy na rok 2013’, a od dzisiaj komisja zacznie już realnie działać. Leszek Wrotniewski, przewodniczący nowo powstałej komisji, podkreśla, że chce dawać bezrobotnym „wędkę, a nie rybę”. Co to oznacza w rzeczywistości?

– Plan pracy naszej komisji w odniesieniu do innych komisji miejskich, jest bardzo ambitny -– mówi Leszek Wrotniewski. - Mam nadzieję, że jak najwięcej z tego planu uda nam się zrealizować, ale oprócz tej działalności osłonowo-socjalnej, chcę zająć się współpracą z przedsiębiorcami, bo tego nigdy w pracach Rady Miejskiej nie było. Zajmowano się co najwyżej małymi przedsiębiorcami, a tych dużych pomijano, a to oni dają przecież najwięcej miejsc pracy, więc uważam, że warto poznać ich oczekiwania i problemy. Bezrobotnych chcemy natomiast przede wszystkim motywować do działania – dodaje radny.

O powstanie takiej komisji wnioskował Janusz Jędraszko, przewodniczący Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Osób Bezrobotnych, który zebrał kilkaset popisów poparcia. Miał on jednak nieco inny pomysł na działanie takiej komórki. Miała to być komisja ds. bezrobotnych.
- Rzeczywiście komisja postawiła sobie szersze zadania, ale widzę płaszczyznę do wspólnego działania. Leszek Wrotniewski, jak i pozostali członkowie komisji są chętni do rozmów, a to jest najważniejsze. Dopiero zaczynają pracę, więc na ocenę jest jeszcze za wcześnie, ale dobrze, że coś się w końcu dzieje, bo sytuacja na rynku pracy w Jeleniej Górze, ale przede wszystkim w powiecie, jest naprawdę trudna – mówi Janusz Jędraszako.

– Jako przewodniczący Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Osób Bezrobotnych oczekuję większej aktywności władz miasta przy tworzeniu miejsc pracy. Do nas po pomoc zgłasza się około dwa tysiące osób. Na koniec roku stopa bezrobocia znowu wzrosła, więc jak widać jest sporo do zrobienia. Bardzo dobrym pomysłem są spotkania z przedsiębiorcami, bo jest to przykład na konkretne działania. Póki co myślę, że idzie to w dobrym kierunku, ale zobaczymy jak będzie dalej – dodaje Janusz Jędraszko.

A jakie działania znalazły się w planie pracy komisji? M.in. zbieranie informacji o działalności: MOPS w zakresie przeciwdziałania bezrobociu i działań osłonowych, powiatowego urzędu pracy i prezydenta o sytuacji na lokalnym rynku pracy i podejmowanych działaniach aktywizujących oraz naczelnika Wydziału Dialogu Społecznego na temat współpracy Miasta z organizacjami reprezentującymi osoby bezrobotne, niepełnosprawne i pracodawców oraz prowadzonymi działaniami w zakresie przeciwdziałania patologiom w środowisku rodzin zagrożonych i dotkniętych bezrobociem.

Komisja chce śledzić też formy i zakres opieki nad dziećmi podczas ferii i wakacji, finansowanej z budżetu miasta, a realizowanej przez jednostki oświatowe, kultury, sportu i świetlice środowiskowe ze szczególnym uwzględnieniem udziału dzieci i młodzieży, że środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Chce też pozyskiwać szczegółowe informacje na temat gospodarowania miejskimi mieszkaniami z uwzględnieniem poziomu zadłużenia lokatorów, ilości eksmisji i działań pomocowo-naprawczych i oceniać sposób tego gospodarowania.

Będzie śledziła również aktywizację zawodową absolwentów szkół, a także osób niepełnosprawnych oraz rehabilitację zawodową i społeczną. Zajmie się także programem dożywiania przez miasto dzieci i młodzieży.
Ważnym aspektem działalności komisji mają być spotkania z pracodawcami, związkami zawodowymi, PIP, organizacjami pozarządowymi w sprawach związanych z rozwojem rynku pracy, zwiększeniem zatrudnienia i działaniami osłonowymi.

Komisja zamierza też śledzić funkcjonowanie Rodzinnej Karty Miejskiej, a także poziom zatrudnienia w oświacie, jednostkach kultury, urzędzie miasta, pozostałych służbach miejskich i spółkach komunalnych (w tym plany na 2014 rok) oraz przygotować założenia i regulamin przyznawania nagrody gospodarczej Miasta Jeleniej Góry dla podmiotów, które znacząco wpłynęły na lokalny rynek pracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowości w muzycznym poranku

Wystawa świeżych grzybów – tylko na naszym portalu!

Tak nie parkujemy

Komentarze (61) Dodaj komentarz

~Laki 6-02-2013 8:04
A może komisja zajęłaby się tylko i wyłącznie bezrobociem, ponieważ planuje tak szeroki zakres tematów iż wiadomo że z tego nic nie wyniknie.Pan Wrotniewski chce zabłysnąć ponieważ należy do grupy radnych niewiele działających, lecz jest to bez sensu. Niech pan coś robi tylko w temacie bezrobocia, a wtedy będzie można pana rozliczyć.
~Rico 6-02-2013 8:40
Tylko widzę jedyne rozwiązanie tego problemu : Jeleniogórski Park Przemysłowy ze specjalną strefą ekonomiczną np. na wlocie od strony Maciejowej ,modernizacja dróg w dwóch kierunkach do Wrocławia i do Europy w kierunku Zgorzelca .Inaczej z...h........y !
~Bambo 6-02-2013 8:47
Dobrymi intencjami jest piekło wybrukowane.... Ups. Jelenia Dziura.... Chciałem powiedzieć...
~Anonimus 6-02-2013 8:47
...bicie piany, nie udało mi się wychwycić z tych ambitnych planów działania nic konkretnego, tworzenie kolejnych stołków za nasze pieniądze. Tu potrzebnych jest kilka duzych zakładów pracy na miarę Toyoty, Faurenci itp Jeśli spotkam na swej drodzę złotą rybkę, to poproszę o przeniesienie do nas tego co znajduje się w strefie ekonomicznej w Wykrotach, to juz by wystarczyło. Po co komisja od spraw dyskusji, motywacji i debaty nie widomo o czym, dajcie namacalne stanowiska pracy !!!!
~Anonimus 6-02-2013 8:52
...bicie piany, nie udało mi się wychwycić z tych ambitnych planów działania nic konkretnego, tworzenie kolejnych stołków za nasze pieniądze. Tu potrzebnych jest kilka duzych zakładów pracy na miarę Toyoty, Faurenci itp Jeśli spotkam na swej drodzę złotą rybkę, to poproszę o przeniesienie do nas tego co znajduje się w strefie ekonomicznej w Wykrotach, to juz by wystarczyło. Po co komisja od spraw dyskusji, motywacji i debaty nie widomo o czym, dajcie namacalne stanowiska pracy !!!!
~M. Kaflik 6-02-2013 9:03
"Po owocach ich poznacie" - czekamy na efekty pracy "komisarzy". Pozdrawiam - Marcin Kaflik z Cieplic
~oko 6-02-2013 9:04
PAJACE WON Z TYCH NADMUCHANYCH STOLKOW w CZYNIE SPOLECZNYM NIECH PRACUJA DARMOZJADY...
~Rico 6-02-2013 9:07
Czy Dr Schneider już dostał pozytywną odpowiedź na rozbudowę swojego zakładu w Radomierzu o 600 stanowisk ? Jeśli pamiętam z zeszłorocznego artykułu w gazecie chodzi im o modernizację drogi do Wrocławia,podprowadzenie zapasowej linii energetycznej do tego miejsca oraz wody ,złapanie wód opadowych które zalewają zakład w odpowiednie systemy odwadniające teren. O ile pamiętam to firma ma również mocną propozycję z Czech z której nie omieszka w razie braku naszej reakcji skorzystać.
~z sieci 6-02-2013 9:11
Tym z PO się zwoje poprzepalały. Chociaż jestem cholernie pracowita, całe życie się dokształcam, wolałabym umrzeć jak pracować u prywatnego. Prywaciarz Polak, to w 50% procentach najgorsza cholera. Nikt cię tak za granicą nie wyroluje jak Polak. Znam prywatnych pracodawców. Najczęściej to oszust, wyzyskiwacz. Chciałby się szybko dorobić, nie liczy się z człowiekiem, po prostu ..... Mój mąż też przez wiele lat miał firmę, ale wolał stracić, jak oszukać człowieka. Jak mu zleceniodawca nie wypłacił pieniędzy, to braliśmy pożyczkę, żeby ludziom dać pensję. Zawsze mu powtarzałam, szanuj ludzi. Wolę nie mieć na chleb, niż żeby którykolwiek z pracowników, czuł się lekceważony, oszukany. Tym z PO rozum się zlasował To dziadostwo doprowadziło kraj do ruiny i sprzeda wszystko swoim kolesiom,
~17sqandal 6-02-2013 9:13
Ambitne plany ale ? ano wlasnie gdzie Tych bezrobotnych zatrudnić jak tu nic nie ma. Przemysl upadł z turystyki ( w takim kształcie ) to raczej tez odpada. Tu potrzebna strefa ekonomiczna z zakładami pracy , inaczej to pozostaną tylko plany
~JELEŃ REAL 6-02-2013 9:19
na Komisje miliony, na budowanie miejsc pracy - NIC !!! Urzędasy potrzebują kasy, reszta niech zdycha !!!
~`s 6-02-2013 9:25
Komisja śledcza, smoleńska, drogowa, taka siaka owaka, sztuczny twór do robienia pieniędzy nic więcej z tego nie wynikło bo za gadaniem nie ma żadnego fizycznego działania, równie dobrze mogą sobie bajki opowiadać.
~jjanek 6-02-2013 9:26
Komisja chce śledzić ....();Chce też pozyskiwać szczegółowe informacje...(),zbieranie informacji o działalności,Będzie śledziła również aktywizację zawodową absolwentów szkół ha ha ha tylko po co? Komisja chce śledzić też formy i zakres opieki nad dziećmi podczas ferii i wakacji, finansowanej z budżetu miasta.Ważnym aspektem działalności komisji mają być spotkania oczywiście trzeba sobie pogadać, itd, itp.Leszek Wrotniewski, przewodniczący nowo powstałej komisji, podkreśla, że chce dawać bezrobotnym „wędkę, a nie rybę”. Panie Wrotniewski a Pan mam tą wędkę bo po tych planach komisji to raczej jej nie widać - tej wędki. A może nie do końca Pan wie co w tym przypadku wędka oznacza. Co Pan i Pana komisja może? Możecie sobie pogadać - ot to wszystko. Tylko przedsiębiorcy mają wpływ na zatrudni
~gostek 6-02-2013 9:32
proponuję zlikwidować wszystkie komisje rady, bo ta komisja załatwia już wszystko
~jjanek 6-02-2013 9:33
cd. To niech Pan i Pana opcja polityczna i Wysoka Komisja zmieni prawo tak aby przedsiębiorcy mieli możliwość zatrudniania a nie byli wręcz karani za zatrudnienie poprzez podatki w różnych formach. A może taka propozycja dla Pana i Wysokiej komisji - załóżcie firmę w naszym cudownym mieście i zatrudnijcie bezrobotnych. Zobaczcie w praktyce na czym polega biznes w naszym mieście, zostańcie praktykami a dopiero później zakładajcie komisji jeżeli jeszcze będziecie mieli ochotę.
~jjanek 6-02-2013 9:36
I jeszcze jedno. To nie Pan i Pana Wysoka Komisja będzie decydowała o miejscach pracy, bo to z całym szacunkiem nie Wy tworzycie miejsca pracy i nigdy ich nie stworzycie ponieważ nie prowadzicie biznesu.
~wyspazielona 6-02-2013 9:37
Teraz widzicie jak wami manipulował -cuda naobiecywał i co ?nie dość że zabrał wam wasze pieniądze(ofe) to jeszcze was teraz tłucze -przypomnijcie sobie słowa Papieża o waszym Westerplatte i że wolność to się zdobywa bo nikomu ona nie jest dana na zawsze.Macie teraz budować swoją przyszłość nie marnujcie tej szansy i zróbcie porządek z tą ekipą która okrada was i wasze dzieci bo one też będą spłacać długi .Oni już swoją przyszłość mają zapewnioną a WY CO BĘDZIE TUŁAĆ SIĘ PO ŚWIECIE ABY ZAPEWNIĆ SWYM RODZINOM BYT.Ten kraj jest nasz wszystkich obywateli a nie garstki tych cwaniaków którzy żerują na naszym wspólnym dorobku.-CZAS STAWIĆ CZOŁA TYM ..m!
~ 6-02-2013 9:44
To dopiero, jak oni chca cos nalac z pustego? Komisja jest i... Czy zciagnie do miasta widma inwestorow? Wolne zarty z ta komisja, to tylko oni w tym wypadku maja prace.
~jezzsudetow 6-02-2013 9:58
Czyżby mieszkaniec Jeżowa Sudeckiego pan L.W. miał walczyć z bezrobociem w obcej gminie czyli w JG?
~SARBLE 6-02-2013 10:02
Gadu, gadu......... o pierdołach, a każdy głupi wie, że tylko rozwój gospodarczy daje miejsca pracy. A w Jeleniej co ................
~rekordzista 6-02-2013 10:21
Jędraszko to rekordzista w skali światowej. Jak on to robi, że od tylu lat wykręca sie od pracy? Są przecież różne prace a on jak dotąd dzielnie walczy by być bezrobotnym. I jak rozumiem odnosi sukcesy na tym polu. Przy okazji mój Jędraszko: za te sukcesy serdeczne gratulacje. Nie każdemu się udaje. Ale czy Komisja nie popełnia błędu biorąc sobie za mentora Jędraszkę?
~!~rrr 6-02-2013 10:34
Powołąjcie lepiej komisje, ktora zajmie się karaniem wyłąpywaniem nieuczcuwych pracodawcow! czytaj cwaniakow!!!!!!!!!!! dla kumatych
~ 6-02-2013 10:45
Komisja Wrotka będzie śedziła, zbierała i pozyskiwała informacje, od tego nie przybędzie miejsc pracy. Pójście na łatwiznę.
~Fan 6-02-2013 10:53
A co takie kiepskie zdjęcie - pół Zygi mi ucieło
~jjanek 6-02-2013 11:24
Komisja do spraw zatrudnienia tzn od znalezienia i udostępnienia miejsc pracy dla bezrobotnych - mam taką nadzieję. Wielkie brawa!!! UWAGA WSZYSCY POTRZEBUJĄCY PRACA - zgłaszajcie się już dziś. Ta komisja wam musi pomóc bo tak ma w swojej nazwie. To samo dotyczy przedsiębiorców. Zgłaszajcie się do Wysokiej Komisji to Wam pomoże bo przecież jest od RYNKU PRACY, który zawsze, będą kształtować przedsiębiorcy. Śmiało - Komisja czeka i chce pracować aby nie była bezrobotna. Ha, ha ha.
~bu 6-02-2013 11:42
wystarczy przejrzeć na jelonce oferty pracy, albo wyjazd do Niemiec, ulotki, budowlanka lub sprzedawcy, domokrążcy-którzy i tak umowy o prace nie dostaną oraz godnego wynagrodzenia. Sytuacja nie poprawi się jeśli nie zachęcimy przedsiębiorców by inwestowali w ten region i właśnie tu tworzyli miejsca pracy...W ... wsadźcie sobie komisje w której nie ma specjalistów, którzy by byli wstanie zaproponować coś inwestorom- mój facet miał firmę "wędkę" i co z tego jak ludzie nie mają kasy i rezygnują z różnych usług - moi znajomi mieli sklep i pracowników padł bo powstał kolejny hipermarket, gdzie teraz ci ludzie pracują za ochłapy...o to inwestycje w jg lidl , biedronka i lokale ze śmieciowym żarciem. Starczy tu kombinatorów, gawędziarzy którzy uczepili się stołków jak rzep psiej d...
~Bury 6-02-2013 11:50
Jreszcze jedna komisja! same "mundrole", ale zastanowic sie dlaczego puste lokale do wynajecia. Bo drogie. Ludzie się decydują na działalnosć i tracą przez drogi czynsz ostatnie nieraz wlożone oszczędności. Jak życ!
~Anonim2 6-02-2013 11:51
Ta komisja, jak się "zamachnie" to straci horyzont z oczu, czyli jak zwykle nic z tego nie będzie. Zbieranie danych to praca GUS-u, a nie jeszcze jednej komisji. Będą rozmawiać z większymi pracodawcami - o czym? - może jakiej maści kucyka kupią córce, albo jaki ostatnio samochód jest w "modzie"? Jakoś nikt nie zauważa, że na ziemi jeleniogórskiej postawa pracowadców względem pracowników jest od lat ugruntowana, co dobitnie podkreśla wpis z 9:11 ! Jeśli już mówi się o "wędce", a nie "rybie", to może ktoś odważny w końcu powie, jak ONA na naszym terenie wygląda?
Normal 6-02-2013 12:08
W końco coś się ruszyło, mam tylko nadzieję że, tym razem nie skończy się na słowach. Rozbudowa dzielnicy przemysłowej może nabierze tempa.
~Bareya 6-02-2013 12:15
MAM NADZIEJĘ, ŻE NA KOMISJE BĘDĄ ZAPRASZANI ZASŁUŻENI I DŁUGOLETNI DZIAŁACZE. TO JEDYNA OKAZJA POJEŚĆ LEPSZYCH CIASTEK I WYPIĆ ZE TRZY SŁODKIE KAWY
~t-tryk 6-02-2013 12:28
przeciwdziałanie , monitorowanie, prowadzeni rozmów, wnioskowanie, określanie... itd piana piana, piana. Będzie co nasmarować w sprawozdaniach.
~` 6-02-2013 12:32
Jak to bywa na zielonej wyspie nonsensu naczelni profesorzy zajmują się skomplikowanym zagadnieniem przelewania z pustego - w próżne
~sowa 6-02-2013 12:36
Zgadzam sie z wpisem z 08.04-Laki. Prosze w pierwszym rzedzie o wprowadzenie przepisu zwolniania miejsc przez osoby w wieku emerytalnym(tam gdzie jest mozliwosc obsady osob mlodszych,dopuki nie powstana nowe miejsca pracy).Danie wedki to dla osob bardziej obrotnych ,nie wszystkie z wedka potrafia zlowic rybe .Oslonowe dzialania ,aktywizacja to z reguly prowizorka z marnotrawstwem.Zachecic przedsiebiorcow otworzyc furtke dla nich do wiekszego zatrudnienia ,(co z informacjami z 09.07-Rico,warto by Jelonka sprawdzila informacje).
~ 6-02-2013 12:45
DOLNOŚLĄZAK. Bezrobocie będzie się rozwijać. Dzielnica przemysłowa, ani park technologiczny /zapowiadany przez prezydenta w kampanii wyborczej/ nigdy nie powstaną. Szkolenia bezrobotnych, dla potrzeb niemieckiego rynku pracy, przebiegać będzie pomyślnie. Ilość mieszkańców J.G. - zawodowo czynnych - będzie maleć. Ilość bezrobotnych w stosunku do ilości ludności zawodowo czynnej - to wskaźnik bezrobocia. Ogrom instytucji i urzędników zajmuje się walką, przeciwdziałaniem bezrobociu. Mierne efekty są widoczne i odczuwalne. Proponuję, ażeby po każdym bieżącym posiedzeniu komisji, podawać jak kształtuje się wskaźnik bezrobocia w stosunku do posiedzenia poprzedniego. Kabaret niech trwa!!!
~ 6-02-2013 12:49
Cd. z 12:45. Do Wrotniewskiego. Po co komuś wędka skoro w stawie nie ma ryb.
~Gość 6-02-2013 12:55
I znowu nowe ciało za nasze podatki ,które pogada o pietruszce i marchewce z Zawiła przyklaśnie tylko i w mediach nasapie się ,ludzie gdzie tu praca w tym padole ,tu już nawet Jelfe ... a oni będą debatować tylko pytam nad czym ,no chyba żeby sobie w tej komisji pogadać i popierdzieć w stołki,.
~gość II 6-02-2013 13:41
Zawiła musi odejść.
~xcz 6-02-2013 13:54
Gdzie się zgłosić, żeby dostać pracę w tej komisji? ;)
~Ryś z Klanu 6-02-2013 14:11
Plany są ambitne a wyjdzie jak zwykle.Powstała komisja,która stworzy miejsca pracy.Taka miejscowa "Barejada".Pozwolę sobie na sarkazm: Mamy problem z bezrobotnymi i bezdomnymi.Jak rozwiązać problem? To bardzo proste!Niech bezrobotni budują domy dla bezdomnych i problem zniknie! '
~iPO problemi 6-02-2013 14:24
Niech bezdomni zjedzą bezrobotnych a bezrobotni głodnych. @rysio
~żarcik 6-02-2013 14:26
Wiesz co Marcin damy ludziom wędki , noo ale panie doradco przecież wszystkie ryby sprzedaliśmy ! a co tam i tak się nie skapują i pomyślą że nie potrafią łowić, a my wiesz jak to jest trochę na tym jeszcze zarobimy, przecież oni sami za te wędki zapłacą :) dobry wałek nie Marcin?
~AdamM 6-02-2013 15:23
Szanowna komisja, a na jej czele Pan Wrotniewski z bycznymi hasłami ze to takie ambitne , sam pracuje w firmie która zwalnia z dziwnych wyimaginowanych powodów , moze by tak pokazac na własnym podwórku jak walczyc z bezrobociem
~TommyT. 6-02-2013 15:27
Szumnie nazwany "komisją" twór, który stworzony został tylko i wyłącznie po to, aby dodatkową kasę mieli jego członkowie i który na pewno nie pomoże w rozwiązaniu problemu coraz większego bezrobocia. Przeciętny "Kowalski" jak pracy nie miał, tak pracy mieć nie będzie a jeśli już to taką, za którą pensja będzie uwłaczała jego godności...
~ 6-02-2013 15:51
do gość II, a co ma p.Zawiła z tym bezrobociem wspólnego, czyżby przed Zawiłą nie było bezrobocia?????, przeją tą zapyziałą wioche i nawet sam święty Walenty nie pomoże
~ad 6-02-2013 16:41
Complex zamiast stawiać fontanne za 1mln. to przygotowałby jakiś grand dla firmy do tego niby parku technologicznego,w dużej skali- Słowacy dali grand KIA dzisiaj maja fabrykę i rozwój państwa,a był czas że do uni mieli nie wchodzić
~Snajper. 6-02-2013 16:47
DLACZEGO KOMISJA NIE PRACUJE W CZYNIE SPOŁECZNYM ???????????????????????-------- PANIE WROTNIEWSKI I JEGO KOLESIE --------------- MY WSZYSCY TUTAJ JESTEŚMY BARDZO AMBITNI ----------- TYLKO ŻE PAN POGADA SOBIE ZA KASĘ A BEZROBOCIE BĘDZIE JESZCZE WIĘKSZE NIŻ JEST !!!!!!!!!!!!!!!!!! DLACZEGO /??????????? DLATEGO ŻE PRZEDSIĘBIORSTWA PLAJTUJĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Snajper. 6-02-2013 16:51
-----SOWA I JJANEK---MACIE RACJĘ -----
~lingwista 6-02-2013 16:58
Już dziś widzę, jak zaczynać się bedą zapisy w protokołach tej komisji i w jej wnioskach: "Nasilić..., zintensyfikować...,poczynić dalsze...,spowodować..., podjąć działania..., działać na rzecz..." , a miejsc pracy jak nie było, tak nie będzie!!!
~ 6-02-2013 17:50
DO KOMENTUJĄCYCH! Członkowie komisji, składają się z radnych. Z tytułu zasiadania w komisji rzekomo/?/ jej członkowie nie są odrębnie wynagradzani. Komisję powołano na wniosek szefa bezrobotnych Jędraszki. Jędraszko się cieszy, że wskutek jego starań powołano coś, co - moim zdaniem - żadnego wymiernego efektu nie przyniesie, gdyż "z pustego i Salomon nie naleje". Ratusz i samorządowcy nie są od tworzenia miejsc pracy. Oni mogą tworzyć jedynie sprzyjające warunki dla powstawania takich miejsc. Od tworzenia stanowisk pracy są przedsiębiorcy z kasą i to pod warunkiem, że Jędraszko lub Franek /ksywa Związkowiec/ zaniecha tworzenia związków zawodowych, gloryfikowanych za "komuny". DOLNOŚLĄZAK.
~ 6-02-2013 18:07
Jędraszko niech się zajmie bezrobociem na terenie gmin powiatu Jeleniogórskiego. Miasto Jelenia Góra jest na trzecim lub drugim miejscu w woj. dolnośląskim z najmniejszym procentem bezrobocia. Przestańcie obywatele pie......lić w tej sprawie.Brawo Jeleniogórscy Przedsiębiorcy.
~zBIGs 6-02-2013 18:16
Czy powoływanie komisji ds..... wszelakich faktycznie cokolwiek rozwiązało, to byłby cud, a ja w cuda(sorry) nie wierzę. Ale fotografia(rzetelna) problemu to tak. To byłby wielki sukces tego "ciała" ;)
~ 6-02-2013 18:32
Jelenia Góra ma jedno z najniższych procentów bezrobocia w woj. dolnośląskim. Taka komisja powinna powstać u Włodygi starosty pow. jeleniogórskiego. Jedraszko tam działaj.
~ 6-02-2013 18:43
a szarą strefą nikt się nie zajmie ?
~Seen 6-02-2013 18:56
Komisja już ma pierwsze SUKCESY!!! Znaleźli miejsce pracy dla Kusiaka w muzeum. Może mi tez pomogą?
~x 6-02-2013 19:06
Plany, komisja....i na tym się skończy a komisja- tylko swoje dostanie. Bezrobotni nadal pozostaną bezrobotnymi. Jak się ma szkolenie bezrobotnych, prostych ludzi w kierunku bankowości ? Mieli by pracować jako doradcy w bankach z wykształceniem podstawowym? Ludzie po studiach mają problem by taka pracę znaleźć a moja mama właśnie się szkoli w tym kierunku mając wykształcenie zawodowe i żadnego doświadczenia. Urząd Pracy organizuje takie farsy, rozporządza się unijne pieniądze pomiędzy firmy szkolące i tylko one są zadowolone a bezrobotny dalej pozostaje bezrobotnym...przykro :(
~bezrobotnyJG 6-02-2013 20:14
Ile już lat działa stowarzyszenie Jędraszki ? a ponad 10 !!! a co Jędraszko zdziałał przez te 10 lat dla bezrobotnych, ile napisał ciekawych projektów aktywizujących bezrobotnych, ile stworzył miejsc pracy, a ilu tam jest zawodowych bezrobotnych?? którzy co miesiąc czekają na darmową żywność - i śmieją się z tych co pracują, bo oni i tak mają lepiej - żywność za darmo dostaną, trochę na czarno popracują, trochę złomu i innym sposobem dorobią, ubezpieczenie zdrowotne - państwo płaci. Zakładajmy następne stowarzyszenia bezrobotnych - nam też będzie lepiej, a i w powiatowej radzie zatrudnienia znajdziemy stanowisko, a i współmałżonek otrzyma pracę np. w PUP itd. itp..........
~#1 6-02-2013 22:11
niestety jestesmy betonowym miastem z betonowym (sorry) elektoratem. Tutaj biadolicie, ale kto ich wybiera?? no kto? ano Wy...ciagle te same geby. fakt, wybor sredni, bo kwadratura kola rzadzi sie swoimi prawami - mlodzi nie pchaja sie do polityki (poza wyjatkami, ktore nie znajac sie na niczym postanawiaja w polityce znac sie na wszystkim), bo ich to obrzydza...a ich to obrzydza, bo widza to co widza. itd... a wiec nie bojcie sie mlodzi bez ukladow...startujcie, tworzcie wlasne komitety wyborcze, organizujcie spotkania, rozmawiajcie, przekonujcie...a stara czerwona dolina bedzie tylko w muzeum, tam gdzie niektorzy juz są. Oni liczą na Waszą (młodzi) obojętnosc. Zrobcie przeciag, czas przewietrzyc...trzymam za Was kciuki.
~Starykaowiec 6-02-2013 22:16
Damy wędkę...a następnie będziemy jako komisja śledzić kto ma kartę wędkarską...wy się panowie Wrotniewski i Jedraszko nie kompromitujcie... Jeden karierowicz z frazesami na swoim cenzurowanym przez siebie blogu...a drugi hodowca ... na garnuszku urzędu miasta...Macie obaj tylko jedną wizję jak sobie polepszyć...a sprawozdania z MOPS-u i PUP-y to kpina z was samych...ile już lat jesteście w tym mieście...i nie wiecie jaka jest sytuacja...to wam trzeba dać wędki i wygnać poza granice tego miasta...najlepiej nad morze i tam wdrażajcie swoje chore pomysły...za własne pieniądze...przy rybce którą jako "fachowcy" zapewne szybko złapiecie...jak wam się powiedzie...to reszta ratusza ze śpiewem na ustach za wami podąży...a my im w tym pomożemy...rozdając oczywiście wędki...
~#2 6-02-2013 22:17
a na dodatek troche utopii: marzy mi sie taka ordynacja wyborcza: obiecuja cuda - OK. Kresla plany - OK. Zakladaja dobrobyt - OK. Konkretne rozwiazania - OK.Ale do czasu zakonczenia kadencji na poczet spelnienia wszelakich obietnic - zabezpieczenie. Hipoteka miasta na niruchomosciach, weksle itp...cokolwiek. Skoro obiecuje, niech dotrzyma. Skoro klamal, przepadek mienia w calosci. I wtedy zaden z tych twardoglowych czerwonych pajakow startowac nie bedzie. Daje Wam slowo.
~Rico 7-02-2013 8:24
Nie wygrywa się wyborów tylko liczenie głosów !
~do~#2 7-02-2013 12:59
Nie tylko z tych "twardogłowych, czerwonych ...", ale także tych czarnych z rozmiękczonym umysłem oraz clownów - bezbarwnych bezmózgowców.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rok Anioła?

Dla turystów

Odkrycia w kościele w Wojanowie

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Drogi do remontu

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
1003
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%