MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Zaczął się sezon targów – już przyjmowane są zgłoszenia na Tourtec

Wiadomości: Region
Czwartek, 7 lutego 2013, 7:38
Aktualizacja: 7:43
Autor: Mea
Fot. Archiwum Starostwa
Wizytą na Targach Turystycznych w Dreźnie w Niemczech Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze rozpoczęło sezon targów 2013, którego głównym wydarzeniem będą dwudniowe XV Międzynarodowe Targi Turystyczne Tourtec 2013 zaplanowane na 10 i 11 maja na jeleniogórskim placu Ratuszowym.

– Do 15 marca wystawcy mogą się do nas zgłaszać, a pierwszych stu otrzyma stoisko za darmo, gdyż targi te dofinansowuje Unia Europejska w ramach naszego programu „Karkonosze i Łużyce Górne – aktywnie przez cztery pory roku” – podkreślił Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

- W Dreźnie reklamowaliśmy nie tylko nasz wspólny projekt z czeskim partnerem dotyczący aktywnej turystyki w Karkonoszach i Łużycach Górnych, ale również atrakcje gmin jeleniogórskich, z którymi mamy porozumienie o wspólnej promocji w ramach inicjatywy „Mam w sobie ducha gór” i marki Karkonosze – mówił Wiesław Dzierzba.

- Niemcy oprócz standardowych pytań o ciekawe zabytki i trasy turystyczne, pytali również o konkretne dojazdy pociągami, autobusami, przesiadki, dobre restauracje, czy inne punkty, gdzie można smacznie zjeść – dodał.

Wczoraj (06.02.) delegacja starostwa pojechała na targi turystyczne Holiday World do Pragi. Pod koniec marca zaplanowany jest wyjazd do Berlina, gdzie odbywają się jedne z największych targów w Europie. Kolejne wyjazdy będą do Jablonca nad Nysą (Czechy), Lobau (Niemcy) i do Hoyeswerdy (Niemcy).
W maju odbędą się Targi Tourtec, które są w pierwszej dziesiątce rankingu ogłaszanego co roku przez czasopismo branżowe „Rynek Turystyczny”. Na targi w Jeleniej Górze już zgłosiło się 30 wystawców z różnych polskich miast i z zagranicy.

– Na jubileuszowe targi, które organizujemy już po raz piętnasty zgłosili się m.in. przedstawiciele Zamku Königstein w Niemczech, biura podróży, Regionalna Organizacja Turystyczna z Opola, Gmina Jawor, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Gmin Cysterskich, Dolnośląska Organizacja Turystyczna, Związek Gmin Karkonoskich, Państwowa Wyższa Szkoła im. Witelona z Legnicy, powiaty gryficki i wolsztyński - wymienił Wiesław Dzierzba.

Po raz drugi na tych targach będzie zorganizowana wraz z Książnicą Karkonoską Ogólnopolska Giełda Wydawnictw i Prasy Turystycznej. - Chcemy ubarwić targi o większą ilość występów zespołów muzycznych, wystąpi m.in. zespół z Bambergu, odbędzie się też seminarium. Dla wystawców tradycyjnie zaplanowaliśmy loty szybowcem. Partnerstwo Ducha Gór będzie prezentować różnorodne wyroby regionalne. Zachęcamy osoby nie tylko z branży turystycznej, ale również regionalnych artystów i wytwórców produktów rękodzielniczych i spożywczych do zgłaszania się na targi –stwierdził Wiesław Dzierzba.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nietypowy finał Ligi Rocka

Złote Gody w Janowicach

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Parada już po raz 20.  

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Doczekają się ronda

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
686
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%