Zalogowanych: 12

Jelenia Góra: Zacięty mecz dla Zorki

Środa, 19 lutego 2020, 8:32
Aktualizacja: 8:34
Kibice zgromadzeni w sali Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze nie mogli narzekać na brak emocji. We wtorkowym (18.02) starciu miejscowej Zorki Orle z Bobrem Marciszów górą byli gospodarze, jednak trzy z czterech setów były niezwykle zacięte.

Zorka Orle Jelenia Góra zrehabilitowała się swoim fanom za porażkę sprzed tygodnia, kiedy to w sali ZSOiT w miejskich derbach uległa Klubowi Siatkarskiemu Jelenia Góra (1:3), ale o trzy punkty do tabeli Jeleniogórskiej Ligi Siatkówki Amatorów nie było łatwo.

W pierwszej odsłonie jeleniogórzanie przegrywali już 16:20, by po serii silnych serwisów i dobrej grze w bloku prowadzić 21:20. Chwilę później było 21:23, ale gospodarze nie poddawali się i po grze na przewagi cieszyli się ze zwycięstwa 31:29. Drugi set zdecydowanie należał do przyjezdnych, którzy od początku nie dawali szans na nawiązanie walki. Wynik 16:25 nie pozostawiał złudzeń, kto zanotował lepszy okres gry. W trzeciej partii znowu nie brakowało emocji, a ekipa Zorki Orle zwyciężyła 25:23. Tym samym rezultatem zakończył się czwarty set i cały mecz wynikiem 3:1.

Zorka Orle Jelenia Góra - Bóbr Marciszów 3:1 (31:29, 16:25, 25:23, 25:23)

Zorka: Galus, Adamczak, Tabaka, Cieślak, Zwoliński, Mrowca.
Bóbr: Rybiński, Dziedzic, Wróbel, Gmur, Czadowski, Nalichowski, Mirek, Pikus, Lara, Powiertowski.
Sędziował: Jacek Dobrowolski.

W czwartek (20.02) w Karpaczu (szkolna hala przy deptaku) dojdzie do ciekawego pojedynku pomiędzy miejscowym Milanosem a Cystersami Krzeszów - początek meczu o godz. 19:45.