Czytających: 11741

I-liga koszykarek: Zacięty bój w stolicy Małopolski

Niedziela, 5 października 2014, 22:04
Aktualizacja: 22:24
Podobnie jak w przypadku mężczyzn (Sudety), koszykarski sezon od porażki zaczęły zawodniczki MKS–u MOS Karkonosze Jelenia Góra, które uległy na wyjeździe AZS–owi Politechnika Korona Kraków 60:63.

Pierwsza kwarta nie przebiegła po myśli jeleniogórzanek, które myślami były jeszcze chyba w szatni. Rywalki seriami zdobywały punkty i po 10 minutach było już 27:13. Czternastopunktowa przewaga miejscowych utrzymywała się do 17. minuty. Ostatnie akcje należały jednak zdecydowanie do jeleniogórzanek, które zdobyły 9 "oczek" z rzędu i zbliżyły się jeszcze do przerwy na dystans zaledwie 5 punktów. Po zmianie stron nasze zawodniczki utrzymywały się blisko oponentek, ale nie były w stanie wyjść na prowadzenie. W czwartej odsłonie rywalki znów podkręciły tempo i na 6 minut przed końcem spotkania wyszły na prowadzenie 59:49. Jeleniogórzanki znów pokazały "sportowy pazur" i rozpoczęły pogoń za gospodyniami. Na półtorej minuty przed finiszem, Myślak popisała się akcją 2+1 i traciliśmy już tylko punkt ulegając 60:61. Niestety ostatnie dwa punkty w tym starciu zdobyły przeciwniczki wygrywając 63:60.

AZS Politechnika Korona Kraków - MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 63:60 (27:13, 10:19, 13:15, 13:13)

Karkonosze: Misiek (18), Myślak (16), Krygowska (9), Stasiuk (8), Myćka (3), Paradowska (3), Smajda-Młodnicka (2), Stefańczyk (1)