Zalogowanych: 4

II-liga koszykarzy: Zacięty bój w Chorzowie, zwycięstwo Sudetów

Sobota, 9 lutego 2013, 22:56
Aktualizacja: 23:13
Z wygraną z Chorzowa wracają koszykarze Sudetów Jelenia Góra, którzy pokonali w meczu 17. kolejki II –ligi miejscową Albę 99:92. To ósma wygrana Sudetów w tym sezonie, która daje nam w tym momencie szóstą pozycję w ligowej tabeli.

Do 7. minuty na parkiecie trwała wyrównana walka, ostatnie akcje pierwszej kwarty należały jednak do rywali, którzy wypracowali sobie 10-punktową przewagę wygrywając otwierającą odsłonę 29:19. W 13. minucie spotkania gospodarze prowadzili już 33:19, ale w tym momencie 14-punktową serią popisali się nasi gracze doprowadzając do remisu. Do końca pierwszej połowy obie ekipy grały punkt za punkt, do szatni jeleniogórzanie schodzili prowadząc 43:42. Początek trzeciej ćwiartki należał do koszykarzy Sudetów. W 23. minucie gry na tablicy wyników było 53:44 dla naszego zespołu po skutecznej akcji Rafała Niesobskiego. Przeciwnicy nie dawali za wygraną i chwilę później po skuteczniej „trójce” Tradeckiego było już tylko 55:54 dla Sudetów. Ostatecznie przed ostatnią kwartą jeleniogórzanie prowadzili różnicą czterech „oczek” 70:66. Pierwsze minuty ostatniej odsłony były niezwykle zacięte, a rywale wciąż byli bardzo blisko. Dopiero w 37. minucie odskoczyliśmy na bezpieczny 10-punktowy dystans po celnym rzucie za 3 punkty najskuteczniejszego gracza meczu Łukasza Niesobskiego. Sudety wygrały 99:92 zapisując na swoim koncie kolejne 2 punkty.

Alba Chorzów – Sudety Jelenia Góra 92:99 (29:19, 13:24, 24:27, 26:29)

Alba: Morawiec (21), Tradecki (16), Gembus (15), Weselak (11), Czyżnielewski (10), Wójcik (9), Woźniak (8), Podbiał (2), Lis

Sudety: Ł. Niesobski (32), R. Niesobski (19), Kozak (17), Czech (17), Wojciul (6), Mincie (6), Wilusz (2)