Zalogowanych: 6

Superliga: Zacięte widowisko, Buklarewicz ratuje remis

Sobota, 2 listopada 2013, 18:11
Aktualizacja: Niedziela, 3 listopada 2013, 18:21
"One musiały, a my mogłyśmy" – powiedziała po meczu Małgorzata Buklarewicz, autorka trafienia dającego remis ekipie KPR–u Jelenia Góra w konfrontacji z faworyzowanym Vistalem Gdynia.

Emocje od pierwszej do ostatniej minuty towarzyszyły kibicom, którzy w sobotę, 2. listopada zgromadzili się w hali przy ul. Złotniczej. Skazywany na "pożarcie" zespół Małgorzaty Jędrzejczak wszedł w spotkanie bardzo skoncentrowany. Wynik otworzyła Wiertelak, ale chwilę później przyjezdne prowadziły 2:1. W kolejnych fragmentach doskonale w bramce jeleniogórzanek spisywała się Kozłowska, która popisała się trzema doskonałymi interwencjami dając możliwość skontrowania rywalek i na tablicy wyników zrobiło się 3:2 dla KPR-u. Kolejne dwa gole były już autorstwa przyjezdnych, ale i tym razem żółto-niebieskie zachowały pełną koncentrację, zdobyły 3 bramki z rzędu, co zmusiło trenera Vistalu do wzięcia czasu. W 17. minucie po kontrze wykończonej przez Wiertelak nasze szczypiornistki prowadziły już 8:5 i była to najwyższa różnica bramek w całym meczu, co dobitnie świadczy o zaciętości spotkania. W 24. minucie sędziowie po raz pierwszy zmuszeni byli do nałożenia kary indywidualnej, na 2. minuty (przy stanie 11:10) plac gry opuściła zawodniczka gości - Zych, ale zamiast powiększyć przewagę, jeleniogórzanki straciły gola i do przerwy po wyrównanej walce obie ekipy miały na swoim koncie po 13 trafień.

Po zmianie stron Vistal z byłymi jeleniogórzankami w składzie (Kowalczyk, Duran, Niedźwiedź, Galińska) odskoczył na 13:15 w 31. minucie wykorzystując grę w przewadze, ale to nie podłamało szczypiornistek spod Karkonoszy i w 35. minucie znowu mieliśmy remis (15:15). Chwilę później było już 16:15, jednak wiceliderki Superligi utrzymywały kontakt i dopiero w 46. minucie KPR objął dwubramkowe prowadzenie 21:19. Im bliżej końca meczu, tym większe emocje towarzyszyły kibicom i zawodniczkom, a chwilowy przestój którejkolwiek z ekip mógł zadecydować o losach spotkania. Przy stanie 23:24 w 56. minucie miejscowe miały okazję na wyrównanie, ale trenerka Jędrzejczak desygnowała do wykonania rzutu karnego młodziutką Winogrodzką, która cały mecz siedziała na ławce i nie zdołała pokonać Gapskiej. Na szczęście kolejne dwa gole zdobyły żółto-niebieskie i na nieco ponad miinutę przed końcem prowadziły 25:24. Dramaturgia, której przed spotkaniem mało kto się spodziewał sięgała zenitu, na 15 sekund przed ostatnią syreną Vistal zdobył gola na 25:26, ale gospodynie szybko wznowiły grę, piłka trafiła do Buklarewicz, a ta strzałem "rozpaczy" 2 sekundy przed końcem wywołała euforię na trybunach. KPR wywalczył historyczny remis w konfrontacji z Vistalem, gdyż wszystkie dotychczasowe mecze (w lidze i pucharze) kończyły się zwycięstwami gdynianek.

- Cała drużyna zagrała wspaniałe zawody. Mamy szacunek do Gdynii, wiemy, że to są wspaniałe zawodniczki, ale dzisiaj byłyśmy lepsze, wielkie gratulacje dla mojego zespołu - mówiła trenerka KPR-u, Małgorzata Jędrzejczak.

- Wiedziałyśmy, że nie będzie łatwo, ale byłyśmy pewne, że 2 punkty będą. Stało się jak się stało, Jelenia Góra urwała nam punkt - powiedziała była gwiazda KPR-u, obecnie Vistalu Gdynia, Emilia Galińska.

Już za tydzień KPR zagra na wyjeździe z Zagłębiem Lubin i jak zapowiada bohaterka meczu z Vistalem, Małgorzata Buklarewicz: "sytuacja się powtórzy - one muszą, a my możemy".

KPR Jelenia Góra - Vistal Gdynia 26:26 (13:13)