Strzyżowiec: Zacięta walka w Strzyżowcu. Czarni lepsi od Bazaltu

Poniedziałek, 10 maja 2010, 13:44
Aktualizacja: 20:54
Autor: KAM
W niedzielę Czarni Strzyżowiec pokonali w bardzo dobrym meczu Bazalt Sulików 3:2. To już trzecie zwycięstwo z rzędu piłkarzy ze Strzyżowca.

Bazalt Sulików jeszcze niedawno był wiceliderem w tabeli A-klasy dlatego od początku było wiadomo, że Czarni Strzyżowiec, którzy grali u siebie nie będą mieli łatwo z tak mocną drużyną. Piłkarze z Sulikowa cały czas mają szansę na awans do ligi okręgowej, dlatego nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów.

Już po pierwszym gwizdku arbitra Czarni ruszyli do zmasowanego ataku na bramkę Bazaltu. Efekt dobrych zagrań można było obserwować w 16 minucie, kiedy po pięknym strzale Romaniak skutecznie umieścił futbolówkę w bramce gości. Pierwszy gol zmotywował piłkarzy jeszcze bardziej. Piłkarze Czarnych radzili sobie coraz lepiej na boisku przeprowadzając bardzo ciekawe akcje, jak na warunki A-klasowych rozgrywek. W efekcie drużyna ze Strzyżowca zdobyła kolejną bramkę po pięknym rajdzie lewą stroną. Wynik do przerwy utrzymał się 2:0.

W drugiej połowie po wytycznych trenera gości Bazalt wyszedł na murawę całkiem odmieniony, zaczynając przeprowadzać skuteczne akcje. Już w 49 minucie bramkarz Czarnych musiał wyciągać piłkę ze swojej siatki. W 66 minucie przed polem karnych sfaulowany został zawodnik ze Strzyżowca. Sędzia odgwizdał rzut wolny, do którego podszedł Wiśniewski. Zawodnik Czarnych celnie strzelił w okienko bramki pokonując bramkarza gospodarzy. Po tym golu goście z Sulikowa ciągle próbowali odrobić straty. Kolejną bramkę zdobyli wykorzystując jedenastkę. Końcówka meczu nie należała do najlepszych. Piłkarze obydwu drużyn pokazali brutalną grę, za co otrzymali żółte i czerwone kartki. LZS Czarni Strzyżowiec - Bazalt Sulików 3:2 (2:0).