MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zacięta rywalizacja pod Chojnikiem

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 31 stycznia 2017, 21:26
Aktualizacja: Środa, 1 lutego 2017, 22:26
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
106 biegaczy rywalizowało we wtorek (31.01) na trasie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Sobieszowie (Jelenia Góra). Była to kolejna edycja zawodów w ramach Karkonoskiej Ligi Regionalnej Grupy Azoty.

Była to trzecia edycja Karkonoskiej Ligi Regionalnej narciarstwa biegowego, która składa się z pięciu edycji – trzy wyjazdowe (dwie w Sobieszowie i jedna w Opawie) oraz dwie w Szklarskiej Porębie na Polanie Jakuszyckiej, jednak jeśli warunki pogodowe pozwolą, kolejna edycja również może się odbyć pod Chojnikiem. Wielki finał zaplanowano właśnie pod Szrenicą. - Będzie to bieg pod górę na Samolot – dystans od 600 m do 1500 m. Marzy nam się, żeby pokazać zawodnikom takie Tour de Ski. Obok biegów techniką klasyczną i łyżwową, w Opawie odbył się bieg z przeszkodami dla dzieci – powiedział Zbigniew Stępień, delegat techniczny zawodów w Jeleniej Górze. Do rywalizacji nie przystąpiło wielu zawodników, w tym nasi czołowi biegacze, których zdziesiątkowała choroba. Na starcie pojawili się młodzi sportowcy z klubów jeleniogórskich, Piechowic, Boguszowa-Gorce, Sosnówki i Sokołowska. Najwięcej punktów do klasyfikacji zgarnęli zawodnicy MKS Karkonosze Sporty Zimowe.

Kolejny bieg w ramach Karkonoskiej Ligi Regionalnej już 9 lutego. Najlepsi zawodnicy kategorii Junior E będą mieli okazję wystartować w finałach Biegu Na Igrzyska, w którym nasi reprezentanci radzą sobie bardzo dobrze. Wyniki wczorajszego biegu w galerii do artykułu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Klasyki w Kowarach

Wspólne posiedzenie finansów i oświaty

Uciążliwe pogorzelisko

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~... 1-02-2017 15:20
Brawa dla zwycięzców i wszystkich startujących :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Chce znokautować pierwszego rywala

Popis jeleniogórzan w Suchedniowie

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Rajd zdewastował las?

200 pieczątek w 24 godziny

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
780
Tak
53%
Nie
43%
Nie mam zdania
3%