Zalogowanych: 4

Jelenia Góra: Zacięta rywalizacja na terenie TCTA

Czwartek, 28 września 2017, 14:13
Aktualizacja: 14:16
Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Jeleniej Górze przeprowadził w ostatnich dniach zawody w biegach przełajowych, w których jeleniogórskie szkoły rywalizowały w sztafecie. Poznaliśmy najlepsze placówki w klasyfikacji szkół podstawowych, byłych gimnazjalnych oraz wśród szkół średnich.

Zawody odbyły się na trasach Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Sobieszowie i jak podkreślają przedstawiciele Międzyszkolnego Ośrodka Sportu, wszystkim podoba się nowa lokalizacja. - Zawsze organizowaliśmy to an stadionie przy ul. Lubańskiej, ale postanowiliśmy wykorzystać to fantastyczne miejsce, trasy są wspaniale przygotowane - powiedziała Celestyna Czuba-Trzewik, zastępca dyrektora MOS. W maju 2018 roku odbędą się indywidualne biegi przełajowe, które najprawdopodobniej również zostaną rozegrane w Sobieszowie.

Niezwykły przebieg miała rywalizacja dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych, gdzie wystartowały tylko dwie placówki: ZSO Nr 1 i ZSO Nr 2. Niemal przez cały dystans prowadził popularny Norwid, aby na ostatniej - dziesiątej zmianie stracić złoty medal, na rzecz "Żeroma" - fantastyczną sprawnością na ostatniej zmianie wykazała się Aneta Rola, która na co dzień trenuje koszykówkę w klubie MKS MOS Karkonosze.

10x1000 m (dziewczęta):
1. ZSO Nr 1 - czas: 34:21
2. ZS Nr 2 - 34:28

W rywalizacji chłopców ze szkół średnich bezkonkurencyjni byli uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych, którzy na mecie zameldowali się przed ZSO Nr 1 i ZST "Mechanik".

10x1500 m (chłopcy):
1. Zespół Szkół Elektronicznych - 54:05
2. Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 - 54:34
3. Zespół Szkół Technicznych "Mechanik" - 54:52
4. Zespół Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej - 55:09
5. Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 - 55:50.

Sztafetowe biegi przełajowe wśród klas VII szkół podstawowych i klas II-III gimnazjum w rywalizacji dziewczyn padły łupem Gimnazjum Nr 1, drugie miejsce zajęło Gimnazjum Nr 3, a trzecie klasa VII ze Szkoły Podstawowej Nr 11. Wśród chłopców również zwyciężyło Gimnazjum Nr 1, na drugim stopniu podium stanęli uczniowie Gimnazjum Nr 3, a na najniższym Gimnazjum Nr 4.

Wśród szkół podstawowych (klasy IV-VI) dziewczynki ze Szkoły Podstawowej Nr 2 wygrały na dystansie 10x800 m z czasem 33:26, na drugim miejscu uplasowały się uczennice SP 6 (34:15), a na trzecim SP 3 (34:25). Rywalizację chłopców (10x1000 m) wygrali uczniowie SP 15 (31:46) przed SP 2 (31:57) oraz SP 11 (32:43). Zarówno wśród dziewcząt (10x600 m), jak i chłopców (10x1000 m) z klas I-III czołowe miejsca zajęły kolejno: SP 6, SP 10 i SP 2.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii uzyskali awans do finałów strefy jeleniogórskiej (dawnego województwa) - w Olszynie będą rywalizować o awans do finałów wojewódzkich.