MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zachowają trzeźwy umysł

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 15 sierpnia 2009, 8:27
Aktualizacja: 8:28
Autor: Angela
Daria Batorowicz, Paweł Bień i Adrian Skulimowski z Gimnazjum w ZSO nr 1, Ula Kucharczyk i Anna Bibak z SP nr 3, Natalia Nastula z MDK oraz Wiktoria Krakowiak ze świetlicy terapeutycznej przy SP nr 11 to siódemka wyróżnionych w konkursach w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”.

Do tegorocznej kampanii organizowanej co roku przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych, włączyło się około 900 samorządów z całej Polski. W ramach pięciu zorganizowanych konkursów do organizatorów napłynęło natomiast tysiące prac.

Do wydziału zdrowia i polityki społecznej oraz miejskiej komisji rozwiązywania alkoholowego, które na terenie Jeleniej Góry koordynowały przebieg akcji, wpłynęły informacja i dyplomy podsumowujące pierwszy etap konkursów indywidualnych. – Były to zadania rysunkowe, konkursy na zorganizowanie jakieś imprezy i inne – mówi Andrzej Marchowski, koordynator kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł” w Jeleniej Górze.

– W ostatnich dniach otrzymaliśmy informację od głównego organizatora, że siedmiu jeleniogórskich uczniów otrzymało wyróżnienia. Nagrody dla tych osób rozdamy na spotkaniu, które zostanie zorganizowane tuż po wakacjach. Nie mamy w tym roku przyznanych nagród, ale siedem wyróżnień to dowód, że młodzież jest zdolna.

Jak mówi Andrzej Marchowski, jeleniogórscy uczniowie biorą czynny udział w kampanii co roku i co roku zdobywają nagrody. W tym roku do akcji włączyli się dziewczęta i chłopcy z ośmiu szkół. W najbliższym czasie mają się też pojawić wyniki konkursów zespołowych.

Wszelkie informacje dotyczące tego, czym zajmuje się wydział zdrowia i polityki społecznej oraz wszelkie aktualności na temat bieżących działań placówki od wczoraj można znaleźć na nowej stronie internetowej urzędu miasta Jeleniej Góry www.jeleniagora.pl w zakładce „dla mieszkańca - zdrowie i polityka społeczna”.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PiS zaprezentował kandydatów

Kandydaci PO

Remonty w jeleniogórskich szkołach  

PiS ujawnił listy kandydatów

Nad Śnieżnymi Kotłami

Dworzec do remontu

Kto dyrektorem SP 11?

Sukces naszych poszukiwaczy

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
611
Tak
87%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%