MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Zabytkowe obiekty ma ogrzewać nowoczesna kotłownia

Wiadomości: Powiat
Niedziela, 10 czerwca 2012, 12:08
Aktualizacja: 12:11
Autor: Agrafka
Fot. Archiwum
Ponad 1 mln zł. ma kosztować nowy system grzewczy w XVII–wiecznym budynku Domu Pomocy Społecznej. Starostwo Powiatowe, które wspiera inwestycję, chce pozyskać dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Koszt inwestycji ma się zwrócić po 4–5 latach

– Zamierzamy wymienić tam instalację c.o., a przede wszystkim kotły. Trzynaście istniejących obiektów DPS ogrzewają obecnie trzy kotłownie, wyeksploatowana olejowa i rezerwowe – węglowo-koksowe. Wszystkie wymagają remontu, ale stopień zużycia urządzeń jest taki, że lepiej wymienić całość - Będziemy zabiegać o środki umożliwiające w miejsce trzech zbudowanie jednej, większej na paliwo typu biomasa - powiedział starosta Jacek Włodyga.

O ile ogrzewanie olejowe, wspomagane koksem kosztuje rocznie nawet 450 tys. zł, to po wymianie pieca koszty spadną do 170 – 180 tys. zł za rok.

- Chcemy zainwestować w ten bezobsługowy system grzewczy, bo budynki pochodzą z 1608-1609 r. i nie możemy na dachach zamontować systemu solarnego – wyjaśniała Halina Rdunik, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Janowicach Wielkich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Przedszkole ma się dobrze

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~truty 10-06-2012 13:12
Wszyscy jak mogą tak dbają o środowisko, a przy ul Teatralnej ktoś wieczorami, teraz latem, pali w piecu gumę lub plastik. Smrodek i trucizna snuje się na całą ulicę Matejki, okna trzeba zamykać. Może jakiś rekonesans z wieczora straży miejskiej czy policji?
~ 10-06-2012 13:26
Odziedziczyli ruiny po niemcach a teraz nie ma kasy na ogrzewanie, he he.
~mieszkankaaa 10-06-2012 14:31
no to moze wojt janowic napisze projekt unijny,bo sie chwalil przed wyborami ze jest w tym dobry:)a ten wspanialy zabytek jest juz chyba jedna z ostatnich atrakcji naszych janowic!panie wojcie jest okazja do pokazania sie z lepszej strony,bo do tej pory poza zatrudnieniem swoich kolesi nic pan dobrego nie uczynil!
~ 10-06-2012 20:25
a co z dawnym Prewentorium PKP ????????, jak tam byłam u znajomego to syfek okropny na sali 8-10 chłopa po wylewach i paraliżach,
~Geofan 10-06-2012 23:11
Jesteśmy miastem zmarnowanej ekologii! Za kilkadziesiąt tys zł, a nie za 1 mln!!! można kupić geotermalną pompę. Można też ogrzewać domy wodami termalnymi na których leży miasto! Jak na Islandii! Ale u nas zamiast wracać do starych niemieckich pomysłów, marnuje się szansę na bycie miastem genialnych rozwiązań technologicznych. Jest politechnika, ale jej absolwenci nie mają cotu robić!!! Byłaby technologia to i byłaby praca. Kiedy ktokolwiek pójdzie po rozum do głowy w tym naszym ratuszu?
~GENIALNIE 11-06-2012 13:04
ZNAJOMI OPOWIADAJĄ JAK TO WÓJT JANOWIC WIELKICH SZUMNIE ZACHECAŁ LUDZI DO GŁOSOWANIA NA NIEGO I ŻE ON POPROWADZI TĄ OKOLICĘ DO PRZODU A OKAZUJE SIE ZE ZA JEGO RZĄDÓW ZACZYNA SIE ZAMYKAĆ BIBLIOTEKI, PRZYCHODZNIE I KOSI TRAWĘ W ROWACH. SPORO SIĘ WIDOCZNIE BIDULA NAPRACOWAŁA OD WYBORÓW. ALE JAKI CZŁOWIEK TAKIE RZĄDY I JAK SIĘ NIC NIE POTRAFI TO NICZEGO SIE NIE STWORZY. JEŚLI PRAWDĄ JEST TO CO ZNAJOMI Z JANOWIC MÓWIĄ TO WSPÓŁCZUJĘ IM TAKIEGO WÓJTA BO TO COŚ PODOBNEGO JAK W JELENIEJ GÓRZE. ZA CO BY SIE WŁADZA NIE WZIĘŁĄ TO NIC NIE WYCHODZI. AH, NO PRZECIEZ WYSZŁO MUZEUM ... BO ZARZĄDZA NIM ŻONA PREZYDENTA. A TAK NAWET PORZĄDNEJ STREFY KIBICA NIE POTRAFILI STWORZYĆ... ALE TAK TO JEST JAK PLATFORMA SWOJE OFIARY WPROWADZI NA STANOWISKA NA KTÓRYCH NIC NIE POTRAFIĄ ZROBIĆ

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wracają dopłaty do wody i ścieków

Wkrótce zegar wróci na "Majówkę"

Dla turystów

Coraz więcej w mieście stojaków dla rowerów

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
862
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%