MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Zabrano im pocztę

Wiadomości: Dolny Śląsk
Piątek, 10 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 19 stycznia 2006, 11:11
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
PASIECZNIK: Muszą jechać kawał drogi, żeby wysłać listy – W naszej wiosce zostały jedynie skrzynki pocztowe. Gdzie mamy płacić rachunki? – pytają (na zdjęciu od lewej) Tadeusz Jankowski, Kazimierz Środa i Helena Środa.

– Chciałem zapłacić rachunek telefoniczny i wysłać list, ale poczty w naszej wiosce już nie ma – skarży się Tadeusz Jankowski. Mieszkańcy Pasiecznika w gminie Lubomierz od 1 czerwca muszą dojeżdżać do urzędów pocztowych kilkanaście kilometrów. Ludzie są oburzeni likwidacją oddziału pocztowego. W wiosce mieszka ponad 570 osób. – To ogromne utrudnienie. Praktycznie każdy skarży się na uciążliwości wynikające z zamknięcia poczty w naszej miejscowości – mówi Helena Środa, sołtys Pasiecznika w gminie Lubomierz.

– Żeby wysłać list czy zapłacić rachunki, trzeba jechać do Jeleniej Góry albo do Gryfowa, na co traci się pół dnia. No i jeszcze dochodzą koszty biletu na autobus. Na jeden wyjazd trzeba wydać około 8 zł – narzekają Tadeusz Jankowski i Kazimierz Środa, emeryci z Pasiecznika. By odebrać emeryturę, starsze osoby muszą pokonać kilkanaście kilometrów.

–Mieszkańcy pragną, żeby poczta mieściła się, jak przed kilku laty, w budynku w środku wsi, który stoi pusty i niszczeje. To nie jest zła wola Poczty Polskiej. Osoba, która dotychczas prowadziła agencję pocztową, wypowiedziała nam umowę – wyjaśnia Jagoda Biniewicz, pracownik działu kontroli i jakości Dyrekcji Okręgu Poczty Polskiej we Wrocławiu. Jak zapewniła, cały czas trwają poszukiwania kandydata na agenta pocztowego. Na razie nie ma chętnych. Agent pocztowy musi być osobą godną zaufania oraz prowadzić bądź założyć działalność gospodarczą.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Szybko zapomniany staw?

Dobra męska moda wcale nie musi być droga

Urząd czynny krócej

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Jubileuszowy bieg w Szklarskiej Porębie

Wypadek w Radomierzu

Zebrali 2000 baterii

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
791
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%