MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Zabrakło pieniędzy na jeleniogórską obwodnicę

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 14 grudnia 2004, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 stycznia 2006, 13:51
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Nie udało się zdobyć pieniędzy na budowę południowej obwodnicy miasta, która omijając centrum miasta, skracałaby drogę z Wrocławia do Karpacza. Niespodziankę mieszkańcom, turystom i samorządowcom zafundował zarząd województwa dolnośląskiego.

Wszystko było dopięte na ostatni guzik. Władze miasta i radni byli niemal pewni, że pieniądze na budowę nowej trasy do Karpacza dotrą do Jeleniej Góry i prace rozpoczną się już w przyszłym roku. Zarząd województwa dolnośląskiego uznał jednak, że jeleniogórski projekt nie zasługuje na pozytywną opinię i przekreślił szanse miasta na zdobycie europejskich pieniędzy. Przepadło 67,5 miliona złotych (75 proc. wartości inwestycji). Bez nich realizacja obwodnicy jest niemożliwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Stalowe rumaki w Karpaczu

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Ściana 15-12-2004 4:17
I słusznie w zasadzie. Ta obwodnica miałaby rozładować ruch aut osobowych (TIRy do Karpacza nie jeżdżą) w sytuacji gdy wiele miast regionu nie może sobie poradzić z ruchem ciężarowym, bo nie mają pieniędzy na obwodnice. Niech sam Wrocław będzie przykładem.
~zych 15-12-2004 12:31
Kto wystawil taki durny komentarz. Chyba jakis wroclawiak. Jesli tak, to wszystko zrozumiale, jak wiezdzam do tego zasr.. miasta zygac mi sie chce od wybojow, korkow itp. W Jeleniej Gorze drogi glowne sa w wiekszosci po remoncie, jezdzi sie dobrze. Ale to wcale nie oznacza, ze ma sie blokowac taka inwestycje. Nie mam slow, zeby opisac, co wyprawia marszaleczek wojewodztwa. Widzi tylko ten zasr.. wrocek.
~Ścianka 18-12-2004 6:01
>Kto wystawil taki durny komentarz. Chyba jakis >wroclawiak. Jesli tak, to wszystko zrozumiale, jak >wiezdzam do tego zasr.. miasta zygac mi sie chce >od wybojow, korkow itp. W Jeleniej Gorze drogi Jestem jeleniogórzaninem, wcześniej myślałem tak jak ty ale obecnie często jeżdżę do wrocka. Tu są korki owszem ale to co się tam dzieje to już istny Sajgon.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Spacer do Źródła Łaby

Jakie ma być nasze miasto za 20 lat...

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Wybory uzupełniające w Leśnej do rady miejskiej

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
776
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%