MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zabrakło pieniędzy na jeleniogórską obwodnicę

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 14 grudnia 2004, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 stycznia 2006, 13:51
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Nie udało się zdobyć pieniędzy na budowę południowej obwodnicy miasta, która omijając centrum miasta, skracałaby drogę z Wrocławia do Karpacza. Niespodziankę mieszkańcom, turystom i samorządowcom zafundował zarząd województwa dolnośląskiego.

Wszystko było dopięte na ostatni guzik. Władze miasta i radni byli niemal pewni, że pieniądze na budowę nowej trasy do Karpacza dotrą do Jeleniej Góry i prace rozpoczną się już w przyszłym roku. Zarząd województwa dolnośląskiego uznał jednak, że jeleniogórski projekt nie zasługuje na pozytywną opinię i przekreślił szanse miasta na zdobycie europejskich pieniędzy. Przepadło 67,5 miliona złotych (75 proc. wartości inwestycji). Bez nich realizacja obwodnicy jest niemożliwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wypadek przy sądzie

Nagroda IDOL 2019 dla Radia KSON

Problemy przy Wyczółkowskiego 61  

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Ściana 15-12-2004 4:17
I słusznie w zasadzie. Ta obwodnica miałaby rozładować ruch aut osobowych (TIRy do Karpacza nie jeżdżą) w sytuacji gdy wiele miast regionu nie może sobie poradzić z ruchem ciężarowym, bo nie mają pieniędzy na obwodnice. Niech sam Wrocław będzie przykładem.
~zych 15-12-2004 12:31
Kto wystawil taki durny komentarz. Chyba jakis wroclawiak. Jesli tak, to wszystko zrozumiale, jak wiezdzam do tego zasr.. miasta zygac mi sie chce od wybojow, korkow itp. W Jeleniej Gorze drogi glowne sa w wiekszosci po remoncie, jezdzi sie dobrze. Ale to wcale nie oznacza, ze ma sie blokowac taka inwestycje. Nie mam slow, zeby opisac, co wyprawia marszaleczek wojewodztwa. Widzi tylko ten zasr.. wrocek.
~Ścianka 18-12-2004 6:01
>Kto wystawil taki durny komentarz. Chyba jakis >wroclawiak. Jesli tak, to wszystko zrozumiale, jak >wiezdzam do tego zasr.. miasta zygac mi sie chce >od wybojow, korkow itp. W Jeleniej Gorze drogi Jestem jeleniogórzaninem, wcześniej myślałem tak jak ty ale obecnie często jeżdżę do wrocka. Tu są korki owszem ale to co się tam dzieje to już istny Sajgon.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Areszt za ucieczkę

Wybory: Zwycięstwo PiS

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Droga będzie jak nowa

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
698
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%