Zalogowanych: 5

Kotlina Jeleniogórska: Zabrakło aktywności

Sobota, 25 sierpnia 2007, 0:00
Remis na własnym boisku Lotnika Jeżów Sudecki

W meczu III kolejki ligi okręgowej Lotnik Jeżów Sudecki zremisował po słabej grze z BKS Bobrzanie II Bolesławiec 1:1 (0:0). Spotkanie stało na bardzo słabym poziomie i mało w nim było porywających akcji. Zawiedli zwłaszcza gospodarze, którzy w poprzednich dwóch kolejkach dwukrotnie schodzili z boiska jako zwycięzcy. Tym razem podopieczni trenera Marka Herzberga zagrali mało aktywnie i bez zaangażowania. Zwłaszcza w II połowie można było odnieść wrażenie że chcą ten pojedynek wygrać " na stojąco", na co jednak nie pozwolili ambitnie grający goście.

O pierwszej połowie meczu właściwie mona napisać że się odbyła. Gra toczyła się głównie w środku pola, a spięć pod obiema bramkami było jak na lekarstwo. Wprawdzie juz w 1 minucie piłka znalazła się w bramce gospodarzy jednak gracz Bobrzan Mirosław Markowski był w tej sytuacji na pozycji spalonej. Najlepszą sytuację na zdobycie gola przed przerwą miał Mariusz Kowalski - Ciepiela, jednak w 38 minucie będąc w dogodnej pozycji do oddania strzału, próbował podawać do Jarosława Kondraciuka, a ten został zablokowany przez obronę BKS - u.

Druga połowa rozpoczęła się po myśli lotników, którzy od pierwszego gwizdka arbitra w tej części dążyli do zdobycia gola. W 53 min. kapitalnej sytuacji nie wykorzystał Jarosław Kondraciuk, który wymanewrował w polu karnym obrońców oraz bramkarza gości lecz zamiast strzelać przekładał sobie piłkę z nogi na nogę i został w końcu zablokowany. Gracz ten zrehabilitował się w 57 min. pokonując strzałem z 10 metrów bramkarza gości. Po strzeleniu gola jeżowianie spoczęli na laurach, zaczęli grać statycznie co skrzętnie wykorzystali goście doprowadzając do wyrównania. strzelcem dla Bobrzan był w 65 min., przy biernej postawie lotników, którzy jak statyści obserwowali kikudziesięciosekundową akcję gości, M. Markowski. W końcówce gospodarze uzyskali znaczącą przewagę z której jednak niewiele wynikało i mecz zakończył się podziałem punktów.

<b>Lotnik Jezów Sudecki - BKS Bobrzanie II Bolesławiec 1:1 (0:0)</b>
<b>Bramki:</b> Kondraciuk 57 min. i Markowski 65 min.
<b>Lotnik:</b> Szaciłło, Idzi, Jończy, Kraiński (Gołąb 55 min.), Winiarski (Zwierzyński 69 min.), Grabski, Hamowski, Marciniak, Bojanowski (Turczyk 70 min.), Kowalski - Ciepiela (Zieliński 55 min.), Kondraciuk.