MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Zabójstwo sposobem na stres

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 4 sierpnia 2011, 7:54
Aktualizacja: 8:09
Autor: Angela
Fot. Angela
Do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze wpłynęła sprawa Zbigniewa E., który 2 maja br. na przystanku MZK koło dworca PKP zadał 22– letniemu Sebastianowi B., śmiertelny cios nożem w szyję. Okazało się, że zabójca tego samego dnia kupił nóż i chciał nim „wyrównać rachunki” z innym mężczyzną, który nie wyszedł z restauracji. Sprawcy grozi dożywocie.

Zabójstwo, do jakiego doszło 2 maja br. przy dworcu PKP wstrząsnęło całą Jelenią Górą. W biały dzień, w centrum miasta zamordowany został młody mężczyzna poruszający się o kulach.

Jak wynika z ustaleń policji i prokuratury, poszkodowany Sebastian B. znalazł się po prostu w nieodpowiednim miejscu i czasie. Przed zdarzeniem Zbigniew E. z Jeleniej Góry wypił kilka piw, kupił za 35 zł od Rosjanina „typowy nóż zabójcy” i poszedł z nim do restauracji Orient Express, by odnaleźć w niej mężczyznę, który kilka tygodni wcześniej obraził go „uciszając go, zwracając mu uwagę, że źle odzywa się do personelu oraz klepiąc go po klatce piersiowej i mówiąc, że nie jest taki kozak, za jakiego się uważa”.

Zbigniew E. zeznał, że chciał wyrównać z nim rachunki. W restauracji spotkał „tego niskiego z Drzymały” i chciał z nim wyjść na zewnątrz. Ryszard S. z nim jednak nie poszedł. - „Byłem wkur…., jak Chopin po nieudanym występie”. Chciałem wyładować stres po konflikcie z „tym małym z Drzymały” – mówił oskarżony podczas przesłuchania.

Zbigniew E. poszedł w stronę przystanku MZK przy ul. 1 Maja, gdzie podeszła do niego młoda kobieta, która poprosiła go o papierosa. Kiedy mężczyzna odmówił, Agnieszka S. odeszła, ale po chwili wróciła pytając czy Zbigniew E. nie zmienił przypadkiem zdania. Wtedy oskarżony wulgarnie ją wyzwał. Na takie zachowanie zareagował niepełnosprawny, poruszajmy się o kulach, konkubent Agnieszki S., Sebastian B., który podszedł do mężczyzny i powiedział, że gdyby nie miał kul, pobiłby go.

Wtedy Zbigniew E. wyciągnął nóż i zadał mu jeden, bardzo silny cios w szyję. Kiedy Sebastian B. upadł na ziemię, Zbigniew E. spokojnie przeszedł na drugą stronę ulicy i poszedł do sklepu „Żabka” przy ul. Kochanowskiego, gdzie do wyrzucił nóż do kosza. Stamtąd zabrał go znajomy, z którym zabójca pojechał na pizzę do Sobieszowa. Kiedy później zatrzymała go policja, Zbigniew E. dokładnie wiedział, dlaczego jest zatrzymany. - „Chodzi o to, że sprzedałem kosę temu kulawemu” – powiedział do policjantów.

Sprawca nie przyznał się jednak do winy. Twierdził, że tylko przyłożył nóż do szyi 22 – latka „by go kawałek odprowadzić, ale ten odwrócił się i trysnęła fontanna czarnej krwi”. Zdaniem biegłych sądowych, głębokość rany i sposób w jaki zadany został cios wykluczają tę wersję, która została wymyślona na potrzebę obrony.

Sprawca był już wcześniej karany, m.in. za niszczenie mienia, kradzieże i znęcanie się nad członkami rodziny, za które trafił na przymusowe leczenie do Szpitala Psychiatrycznego w Bolesławcu. Teraz grozi mu od 8 lat do dożywotniego pozbawienia wolności. Zdaniem prokuratora popełnił on zbrodnie z motywacji zasługującej na szczególne potępienie.

Sąd wyznaczył już pierwszy termin sprawy na 1 września br., kiedy przesłuchana zostanie konkubina zmarłego, Ryszard S. oraz policjanci, którzy zatrzymali podejrzanego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

Z Leszkiem na Śnieżkę

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze (30) Dodaj komentarz

~Rudebwoy_JG 4-08-2011 8:24
Haha ciekawe o kim mowa "mały z drzymały"
~Izka 4-08-2011 8:29
Zawsze będę za karą śmierci! Dlaczego ten zwyrodnialec ma być utrzymywany za nasze podatki?? A coś takiego jak resocjalizacja nie istnieje!
~ 4-08-2011 8:44
To poj....b dożywocie. Kto to jest mały Ryszard S ? małych Ryśków jest trochę.
~jelonek:) 4-08-2011 8:53
Kara smierci dla takiego smiecia to bylby dobry wyrok zadne dozywocie czy przymusowe leczenie...stryczek kulka w łeb lub zastrzyk i po klopocie chwasty trzeba wyrywac...
~ 4-08-2011 9:01
W głowie się nie mieści:///
~sabotage 4-08-2011 9:22
będzie "leczony" i utrzymywany na koszt państwa, a jak wyjdzie to znow kupi kosę i sprzeda ją komukolwiek
~du*asa 4-08-2011 9:24
zbyszek, zbyszek, kolega z wojska, zbyszek, zbyszek, postać radosna...
~Mamuśka 4-08-2011 10:36
Przywrócić karę śmiercii! Chociaż na takiego śmiecia to nawet sznurka szkoda.......
~ 4-08-2011 10:39
masakra, może jestem okrutny ale wujek Adolf zrobił by porządek, taka prawda,czapa i tyle
~....... 4-08-2011 10:59
Jak go zamkneli na Grottgera to dac cyn Melonowi to zrobi z nim porzadek...ustawi tam grypsujacych na niego....
~....... 4-08-2011 11:07
Jak go zamkneli na Grottgera to dac cynk Melonowi to zrobi z nim porzadek...ustawi tam grypsujacych na niego....
~bang 4-08-2011 11:18
Tylko Kongres Nowej Prawicy jest za przywróceniem kary śmierci dla morderców...WIĘC MYŚLEĆ PRZY URNACH!!!!!
karmazyn 4-08-2011 11:23
Znów go potrzymają w Bolu i wyjdzie, bo to świr.
~kf 4-08-2011 11:25
psychopata
~Niggers 4-08-2011 11:33
Dajcie mi wódki to zabiję człowieka ! ! N.A.S
~Obywatel 4-08-2011 11:38
Skrajna patologia coraz bardziej się szerzy w Jeleniej Górze nie dość że kradną i biją na przystankach to jeszcze zabijają. Zastanawia mnie tylko ile jest incydentów przestępczych które nie są zgłaszane z uwagi na zastraszenie swojej ofiary skoro coraz częściej słyszy o takich rzeczach.
~tamten 4-08-2011 13:03
mały ryszard s to nasz paker sasiadek heheheh rysiu miales fuksa ale co wisi to nie utonie tyle ludziom krwi na psules
~harry 4-08-2011 13:04
Sprawca to psychol z wyżartym przez autovidol mózgiem. Nie zostanie ukarany.Dostanie nakaz przymusowego odwyku i leczenia psychiatrycznego.Po roku lekarze - z róznych powodów - uznają, że jest już zdrowy i wróci do Jeleniej. Na stare śmieci. Kupi u "ruskiego" nowego "kaa-bara", albo kilka granatów i znowu odreaguje na mieszkańcach miasta.Znowu trafi do psychiatryka. Chyba, że ktoś to przerwie wcześniej.
~ 4-08-2011 13:40
Szacunek dla policji, że po godzinie go mieli. I niech nikt nie mówi, że można z czubem było przewidzieć.
~ 4-08-2011 13:57
Co za idiotyczny tytuł!!!
~....90.... 4-08-2011 13:58
masakra..po zabojstwie pojechal spokojnie na pizze do Sobieszowa..bez komentarza
~barmanka 4-08-2011 14:52
Przychodził zbysiu do restauracji w ratuszu i opowiadał różne opowiesci dziwnej tresci:) zakochany byl chyba w jakiejs kobiecie z orient ekspress :)
~ 4-08-2011 15:00
Kara smierci!! Żadnych kosztownych procesów za nasze podatki. Truchło sprzedać do preparatorni. Niech sobie pływa zapijaczona moczym...a w formalinie.
~tyskie 4-08-2011 17:32
Odsyłam wszystkich kotrzy sa "za" kara smierci do konstytucji i prawa UE - jest to sprzeczne z prawem i nie zostanie przywrocone!
~Gość 4-08-2011 18:19
I spójrzcie, jak życie jest ulotne. Jedna chwila. Są ludzie, którzy o tym zapominają. Niestety każdy ma się za nieśmiertelnego. Myślą, że statystyki ofiar drogowych wypadków czy napadów ich jedynych nie dotyczą. Dziwne podejście. Stąd niestety biorą się takie sytuacje, jak ta. Agresja do niczego, ale to do niczego nie prowadzi, o czym wiele osób zapomina. Nigdy nie idźcie na łatwiznę i nie dajcie się ponieść agresji, nie zniżajcie się do poziomu pewnych osób i uważajcie na siebie i na innych na drogach. Nie wierzę, że przynajmniej 80% z was nie ma dzieci, dziewczyny swojego życia i nie pragnie spokojnego życia. Jeśli są wśród was barany lubiące "koks i dziwki", to widocznie nie wyrośli z pewnych głupich zachowań. Trudno, tacy będą zawsze, nie zniżajcie się do ich poziomu. Też taki byłem.
~P.S. 4-08-2011 18:28
Ja nie chcę mu fundować życia, noclegów i wyżywienia. Poza tym wyjdzie większy psychol. Dajcie go do dożywotnich robót przymusowych z wszczepionymi 10 chipami, żeby nie mógł uciec. I niech tacy robią drogi. Nie będzie na godziny. Zrobi źle, poprawi, zrobi źle, poprawi i tak do końca. Nie dostanie na życie pieniędzy, niech sam sobie załatwi, pod 24 godzinnym dozorem. Sam niech dostanie barak z zamkiem elektronicznym, resztki z restauracji i śmietników i dozór policji. Na pewno będzie to kosztowało mniej, niż utrzymywanie dziada. I na tym zyskamy nowe drogi, mosty i inne, za darmo, bo dużo takich brudasów. Bez możliwości swobodnego życia. I żyjąc w chlewie. To ich czegoś nauczy. Takie trudne?
~miło 4-08-2011 18:44
miło cieplutko i przyjemnie będzie mu w celi. jeśli to jest jego pierwszy 'występek' to ma on szanse na zakład pól - zamknięty. wyjście do pracy i na weekend. w celi ciepło. 3 posiłki dziennie, telewizor, wypożyczalnia DVD i dobrze wyposażoną bibliotekę. jak sobie zafunduje to przyjdą koleżanki na widzenia 'mokre'... i to wszystko na mój koszt!
~ 4-08-2011 22:01
Jeśli będzie w szpitalu internowany, to nie wyjdzie do końca życia, chyba, że nogami do przodu. Jest podstawa. Prokuratorzy, do dzieła!
~ 7-08-2011 11:41
rysiu sasiasek hehe p...p
~(----) 19-08-2011 15:21
rysiu o którym mowa, to tylko cwaniak, który wyzej dupy nie podskoczy. To nie tylko p...p , ale i d... do potegi. Ktos wyzej napisał cytuje ,,mały ryszard s to nasz paker sasiadek heheheh rysiu miales fuksa ale co wisi to nie utonie tyle ludziom krwi na psules '' i mozna dodac ze nie tylko napsuł ale i psuje i bedzie psul taki z niego wiraszka pół hu...pół ptaszka . Inwalida z przystanku zginoł przez oszołoma rysia . Mysle ze jak pan zbysio wyjdzie to z rysiem sie spotka i dokonczy co zaczoł, bo w koncu trafił swoj na swego i bedzie zaprowadzony porzadek. rysio bedzie srał po gaciach ... he he he, czas pokaze.A rysiu z małej r bo jest taki mały...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Maseczki... pamiątką?

To było bezpieczne?

Budowa drogi S3

40 lat pracy Stanisława Firszta

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
931
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%