MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zabójcy Romana Gołębia stanęli przed sądem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 19 sierpnia 2011, 7:36
Aktualizacja: Sobota, 20 sierpnia 2011, 7:55
Autor: Angela
Fot. Angela
Szliśmy tylko po to by okraść, nie zabić – mówili wczoraj w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze Piotr K. i Paweł Z., którzy 5 kwietnia br. włamali się do domu schorowanego 70–letniego mieszkańca Rybnicy i śmiertelnie go pobili. Ukradli mu 120 zł, a z mieszkania na piętrze należącego do syna ofiary zabrali sprzęt warty 3 tys. zł. O całym zajściu sprawcy opowiadali ze stoickim spokojem.

22-letni Paweł Z. to bezdzietny kawaler z podstawowym wykształceniem, który nigdy nie pracował na stałe. Utrzymywał się z tzw. prac dorywczych. Był sąsiadem Romana Gołębia, z którym czasami pijał alkohol. Stąd znał swoją ofiarę. Wiedział, że mężczyzna mieszka sam i kiedy dostaje rentę. Przed sądem zeznał, że do włamania i kradzieży namówił go jego kolega, 29-letni Piotr K., żonaty z dwójką dzieci z wykształceniem zawodowym, również bez stałego miejsca pracy.

– Na włamanie się do Gołębia namawiał mnie od stycznia, czy nawet grudnia minionego roku, ale wcześniej się nie zgodziłem. Był tak napalony, że chciał się włamywać w biały dzień – mówił we wcześniejszych zeznaniach Paweł Z.
Podczas wczorajszej rozprawy zmienił jednak zdanie i twierdził, że piątego kwietnia br. decyzja o włamaniu się do domu Romana Gołębia zapadła wspólnie.

– To był „spontan”. Wróciliśmy z treningu piłki nożnej, z Goduszyna, gdzie wypiliśmy kilka piw. Wieczorem spotkaliśmy się u Piotra, coś jeszcze wypiliśmy. W pewnym momencie Piotrek powiedział, że pójdzie okraść Romana. Powiedziałem, że mogę mu pomóc. Zrobiliśmy kominiarki, jedną z rękawa pomarańczowego swetra, drugą z niebieskich getrów. Poszliśmy, od domu Piotra do Romana Gołębia było niedaleko, około trzy minuty drogi – mówił Paweł Z.

Piotr K. we wcześniejszych zeznaniach wyparł się wszystkiego, a alibi szukał u swojej koleżanki. Podczas wczorajszej rozprawy powiedział, że kłamał bo bał się konsekwencji. Przyznał się do zarzucanych mu czynów, ale tylko w części, czyli do włamania i kradzieży. Kilkakrotnie podkreślał, że ani on, ani Paweł Z. nie chcieli nikogo zabijać, ale tylko postraszyć. Mówił to jednak jak wyuczoną formułkę, bez emocji, bez skruchy.
- Żałujemy tego co się stało, szliśmy by okraść, nie zabić. Wiemy, że nikomu to nie wróci życia, że poniesiemy karę, ale nie chcieliśmy nikogo zabijać – dodał Piotr K.

Oprawca wspomniał też, że kilka godzin przed włamaniem i przed treningiem piłki nożnej Roman Gołąb leżał przed domem i on na prośbę jakieś kobiety pomagał wnieść go do domu.

Cały przebieg zdarzenia z tragicznego wieczoru szczegółowo opisał natomiast Paweł Z. Roman Gołąb mieszkał z boku Rybnicy. Piątego każdego miesiąca pobierał około 500 zł renty, o czym wiedzieć miała cała wieś. Oprawcy poszli do niego po 22.00. Około 60 metrów przed jego domem założyli kominiarki. Wyłamali drzwi wejściowe i weszli do mieszkania, które zaczęli przeszukiwać.

Wówczas Roman Gołąb miał spać na łóżku, rozebrany od pasa w dół. Kiedy złodzieje przeszukiwali materac właściciel domu się obudził, wtedy jeden z oprawców zadał mu ciosy w twarz. Paweł Z. mówił, że każdy z nich uderzył go po dwa razy twarz z pięści. Piotr K. utrzymywał, że były to ciosy lekkie z otwartej ręki.

– Dostał w twarz, żeby się przestraszył i powiedział nam, gdzie schował rentę, ale on tylko bełkotał, że popłacił rachunki i nie ma pieniędzy. Był pijany. Jak dostał ode mnie z pięści to przewrócił się na bok. Wyciągnęliśmy spod niego materace, żeby sprawdzić czy nie ma schowanej kasy. Było 120 zł. Zabraliśmy je. Nie kopaliśmy go i nie rozbieraliśmy. Kiedy wychodziliśmy żył. Jak go biliśmy bronił się rękami i machał nogą, charczał. Nie baliśmy się, że będzie wzywał pomocy. Wiedzieliśmy, że ma problemy z nogami i nigdzie nie pójdzie.

Jego dom jest położony na uboczu, z dala od innych. Poszliśmy na górę do mieszkania Andrzeja (syna ofiary – RED). Kopniakami wyłamaliśmy drzwi, zabraliśmy kilka rzeczy, zawinęliśmy w koc i poszliśmy do domu. Później dowiedzieliśmy się, że Gołąb nie żyje, skojarzyliśmy, że to przez nas – relacjonował Paweł Z.

Ciało Romana Gołębia znalazł człowiek, który przychodził pomagać mężczyźnie. Sekcja zwłok wykazała, że ofiara miała trzy złamane żebra, krwiak mózgu, liczne obrażenia głowy, nóg, rąk i tułowia.
Paweł Z. i Piotr K. byli już wcześniej karani, za włamania i rozboje oraz jazdę pod wpływem alkoholu. Teraz grozi im od 8 do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie.

Na wczorajszą, pierwszą rozprawę przyszła rodzina zamordowanego. Wielu jej członków nie było w stanie z nami rozmawiać. Syn Romana Gołębia, który podczas tragedii był zagranicą, występował w roli oskarżyciela posiłkowego.
- Dla sprawców będę żądał najwyższego wymiaru kary, bo to są zdemoralizowani przestępcy, których wszyscy we wsi się bali. To nie był przypadek. Dwa lata temu jeden z nich napadł na starszą kobietę, ma na koncie wiele włamań i kradzieży oraz krótkoterminowe odsiadki. Taki człowiek w ogóle nie powinien istnieć w społeczeństwie. To są pasożyty, które czekają na łatwy cel, zarobek. Żerują na ludzkiej naiwności. Czyhają na zniedołężniałych ludzi. W ten sposób zdobywają pieniądze na swoje używki typu alkohol, dyskoteka, zabawy.

– Mój ojciec był tak schorowanym człowiekiem, że żeby go okraść nie trzeba było go mordować. Cała Rybnica była wstrząśnięta tą tragedią, bo to mała miejscowość i ludzie żyli tam jak w jednej rodzinie, do niedawna nikt się tam niczego nie obawiał. Teraz ludzie się zamykają. Z drugiej strony, kiedy ci sprawcy zostali zatrzymani, ludzie niejako odetchnęli. Do tej pory nie mogli niczego zostawić na podwórku, bo oni wszystko kradli. To są powszechnie znane osoby, która od lat zastraszały cała okolicę – mówił przed rozprawą Andrzej Gołąb.

Podczas wczorajszej rozprawy przesłuchanych zostało ośmiu świadków. Sprawę prowadził sędzia Robert Bednarczyk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zamknięty szlak na Pielgrzymy

Od niedzieli z nowymi przystankami

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Komentarze (51) Dodaj komentarz

~Jedyne co 19-08-2011 7:56
To "wypuścić" zwyrodnialców i ma się rozumieć przy próbie ucieczki zastrzelić.
~Kokoss 19-08-2011 8:01
Popieram - strażnik też "nie będzie chciał zabić" - będzie tylko chciał przeszkodzić w ucieczce... . Prawa człowieka - tylko dla człowieka , nie dla takiego bydła.
~ 19-08-2011 8:44
Jesli w Polsce na treningach pilki noznej pije sie po kilka piw, to po co idzie sie na trening?????? Co za patologia, co za parszywe uklady.
~... 19-08-2011 9:12
...jednostki zbedne powinno sie eliminować...
~ 19-08-2011 9:33
wcale mi nie szkoda ROMANA G. za to co zrobił swoim dziecią kara go spotkała, trochę za póżno
~lfmao 19-08-2011 9:42
utylizować
~tutek 19-08-2011 9:48
do postu z 09:33 - czyżbyś był wspólnikiem ? Powiem ci kołku, że jeśli nawet coś zrobił dzieciom, to one powinny się z nim rozliczyć ale tego nie zrobiły, bo pewnie uznały, że nie warto. Ci zwyrodnialcy przyszli zabić, a ty dajesz im na to przyzwolenie. A czy ty gościu nigdy nikomu nic nie zrobiłeś ? No to uważaj, bo przyjdą i do ciebie. Może nie powinienem, ale życzę ci, żebyś się kiedyś mocno przestraszył.
~ 19-08-2011 9:54
Tacy wszyscy jestescie wierzacy, a popieracie prymitywne prawo zemsty? Ja uwazam, ze do konca zycia powinni ciezko pracowac. I juz teraz mam odpwiedz na to, dlaczego polska pilka nozna jest pod psem Burkiem. bo tam sie chleje, zamiast trenowac.....
kwakwa 19-08-2011 9:54
Janusz Korwin-Mikke kiedyś powiedział, że morderca który zabije powinien wiedzieć, że będzie wisiał...
~!······ 19-08-2011 10:18
dożywocie dla zbrodnialcow!!!!!!
~ 19-08-2011 10:26
do postu 09:54 Od kiedy to w pierdlu cięzko pracują? Będą leżeć na pryczy, żreć 3 x dziennie i trenować w siłowni. Kara smierci!!!! Otworzyć piec krematoryjny kopnąć w dupę i dwóch zwyrodnialców mniej.
Piipi Jelonkowa 19-08-2011 10:28
..do - [~Kwakwa ].. czytałam jego rozmażania i ataki na racjonalistów ! ..aż dziwne,że on wierzy w Boga ..ale jest normalne,że należy do pewnej .. partii !
~oko 19-08-2011 10:37
Co za porypana demokracja.Każdy ma prawo do ochrony własnego wizerunku i danych. Ci co reprezentują wymiar sprawiedliwości są podawani z imienia i nazwiska (szkoda ,że nie podaje się adresu zamieszkania ,numerów telefonu,adresów e`mail i kont bankowych) i mają piękne fotki (nawet zbliżenia). Bandyci,mordercy i złodzieje to Piotr K. i Paweł Z. i wszystko co ich dotyczy to tajemnica.Aby broń Boże nie obrazić i nie znieważyć ich wizerunku ,a na ich pięknych i dobrotliwych oczętach umieszcza się czarne paseczki maskujące.To jest przecież paranoja!!!!!!!
~ 19-08-2011 10:45
Tylko jeden adwokat wygląda dostojnie pod krawatem, reszta prawników pozostawia wiele do rzyczenia jeśli chodzi o wzgledy wizualne. My jesteśmy w UE?
kwakwa 19-08-2011 10:46
do Piipi Jelonkowej...wiara w Boga i przykazania nie przeszkadzała konkwiście, inkwizycji, krzyżowcom itp. przez wieki mordować w Jego imię a nawet sama Biblia traktuje o możliwości jej stosowania -patrz np. pisma św. Tomasza z Akwinu czy Pięcioksiąg Mojżeszowy o współczesnej interpretacji stosowania kary śmierci papieża Jana Pawła II w encyklice Evangelium Vitae nie wspominając
~ 19-08-2011 10:52
Jasne, ze wiem, ze w pierdlu beda prawie odpoczywac. Dostana papu, czyste lozeczko i nawet moze i dostep do internetu. tak jest niesttety teuz i w Niemczech. Tu wiezienie wyglada jak mieszkanko. Nienawidze przemocy, " zab za zab, oko za oko" jak w Biblii jest gloszone jest dla mnie prymitywne. Ale nie mam pomyslu na sprawiedliwa kara za zabicie czlowieka, nad czym bardzo ubolewam...Poza tym popieram wpis oko z godz.10:37.Viki.
Piipi Jelonkowa 19-08-2011 11:05
.. do - (~Kwakwa]..wiem ! .. i nwet widziałam niewielką płytę wmurowaną na Plazzo della Sigoria .. na "pamiątkę" powieszenia,a póżniej spalenia bohatera wiary,męczennika - G.Savonarola - który poniósł męczenską śmierc przez "swoich" ~Dobrze,że mamy obecnie Prokuratorów ! ..jeden z nich,tak się wypowiedział: "Zabłądził,a moja praca opiera się na tym,że człowiek błądzi,mimo,że z natury jest dobry" - mówi prokurator Jerzy Szpak / zródło "Gazeta Wyborcza" art. "Ostatnie kuszenie proboszcza" - dn.17.08.211 / ~Przeczytaj !
~Tero 19-08-2011 11:44
Kara smierci,kara śmierci i raz jeszcze kara smierci!!!!! Gdyż teraz my, podatnicy, bedziemy im opłacać kryminalny uniwersytet, na ktorym się doszkola,nawiążą kontakty i wyjda. A jak dozywotka, to i tak za naszą kase- nie kleru, który bełkocze banialuki o miłosierdziu.Oni go, k...a, jakos nie mieli......
kwakwa 19-08-2011 11:57
do Piipi Jelonkowej...zmierzam ku doktrynie kary śmierci a nie interpretacji jej stosowania bo ta jest tak mnoga, jak liczba osób wypowiadających się na jej temat...tłumaczenie podejrzanego, że nie chciał zabić a tylko okraść jest tak samo puste, jak powódki poszukiwania skarbów pod kościołem (jednak ciąg przyczynowo skutkowy chęci wzbogacenia się nie jest tu porównywalny)
~pero 19-08-2011 12:09
Ani w rozumieniu prawa ani też religii kara śmierci nie jest karą i nie spełnia warunków kary jest to egzekucja. W cywilizowanym świecie nie ma miejsca na egzekucje chyba, że na Binladenie. To jest usprawieliwione bo zrobili to wielcy a zwyciezców się nie sądzi.
~AAA 19-08-2011 12:24
Do piachu z nimi, a jak dożywocie to niech ich rodzina utrzymuje w wiezieniu a nie my.
~ 19-08-2011 12:44
Troche trudno podzielic mi zdanie tych, ktorzy zadaja smierci za smierc. Dla mnie to prymitywne. I chociaz jestem ateistka, nie lubie przemocy, mordu i usmiercania-nawet dla mordercy. Niech zyja, niech ciezko pracuja. Zamknieci, o wodzie i chlebie. Ale ja wiem, ze tak nie jest- beda mieli cacy zycie za pieniadze podatnikow.I terapie. I silownie i rosolek w niedziele. I to jest chore. Ale chorym jest dla mnie tez bieganie do kosciola i nawolywanie do kary smierci. To przeciez nic innego, niz Taliban, ktory katolicy tak potepiaja.
~do 12:44 19-08-2011 13:02
Tu nie chodzi o działanie z zemsty. Społeczeństwo należy chronić od takich osobników. Każda metoda jest dobra byle była skuteczna. Niektórym nie pomoże zamknięcie czy izolacja od społeczeństwa prędzej czy później wyjdą i jak pokazuje życie znowu zabijają. Dlaczego mają ginąć niewinni? Chyba już lepsze wyjście to całkowita eliminacja .
~-jg 19-08-2011 13:46
W takim przypadku jak i wielu podobnych w Polsce mamy przykład, że skoro krótkotrwałe odsiadki i kary nie pomagają, to od razu powinno się albo skazac na wieczne tortury, albo przywrócić karę smierci, bo w więzieniu też żyją pasozyty z naszych podatków - chory kraj, chorzy rzadzący więc i chore przepisy. Bezprawie!!!! Życze im żeby sami doświadczyli kary na własnej skórze!!!
~abc 19-08-2011 14:42
Ciekawa jestem czy przeciwnicy kary śmierci mówiliby tak samo gdyby taka tragedia dotknęła ich najbliższych.
~ 19-08-2011 14:53
Jestem przeciwnikiem kary śmierci. Gdyby się coś stało rodzinie, być może sam bym był oskarżony o zabójstwo mordercy. Jednak dokonywanie egzekucji na zimno, po wyroku i w imieniu państwa, w obecności lekarza księdza, prokuratora itd. budzi we mnie moralny wstręt. Lepiej gdyby do końca życia orał w kopalni bez zgody na wyjazd. A karmienie go by było determinowane ilością urobku który nakopał. Np tona węgla = 2 kromki chleba. To jest dotkliwa kara. Kara śmierci chwila strachu, bólu i po karze. A rodzina w rozpaczy zostaje.
~qwert1234 19-08-2011 15:38
A w Mysłakowicach Piotr P. zatłuk sąsiada i co ?? I nic. Gość lubil wypic , znaczy się żul i jak sie przekręcił to i dobrze. Policja była i pogotowie było , ale jak doszedl do mieszkania to znaczy sie zdrowy, a jak sie przekrecil tego samego dnia to przypadek byl. Wczoraj go znaleźli , dzisiaj pogrzeb.A gdzie sekcaja zwłok , panowie policjanci !!! Jak Piotruś wyjdzie z poprawczaka to bedziecie mieli jazdę w rewirze.
~AdamW 19-08-2011 16:34
Pero. Uważasz, że USA nie są "cywilizowanym światem"? Tam, w niektótych stanach, w nagrodę "dają czapę" i mam nadzieję, że u nas z powrotem do tego dojdzie, w naprawdę szczególnych przypadkach, których niestety nie jest tak mało. Poza tym uważam, że k.s. spełnia warunki kary, gdyż przede wszystkim "odstrasza". Powiedzenie: "no co mi zrobią? przecież mnie nie zabiją" ma sens; w pierdlu dla niektórych fajnie jest, ale w piachu niekoniecznie.
~ 19-08-2011 16:43
Jestem przeciwnikiem kary smierci i popieram wpis z godz.14:53 w 100%.Jesli chodzi o USA i cywilizacje- to zupelnie inny temat.
~serek 19-08-2011 20:54
jak w ;;chinach;;; rozstrzelać a potem jeszcze pół rodziny wybić i to by była kara i nauczka dla innych.
~??? 19-08-2011 21:16
prawda jest taka sprawiedliwosc powinna byc, kazdy kto ich załuje jest z rodziny lub oskarza ich ofiare.Powiem jedno kazdy zna pochodzenie sprawdzów i sposub wychowania przez rodziców , , ktos kto niezna pochodzenia sprawców i i ich wspaniałych rodziców niech zamilczy nazawsze , ojciec jednego z nich niema skruchy , jakby niebyło niczego winnego z jego strony , a zas drugi sprawca ma dzieci lecz niestety i one beda pracowac na nich bo tak szybko nikt im nie zyczy wyjscia , za tak drastyczny czyn
~jerrrry 19-08-2011 21:42
Na szczęście wasze opinie są tylko pustymi słowami hehehe
~??? 19-08-2011 22:46
Spujzcie na ostatni post !!! wszyscy wiem kto go napisał , ci ludzie wstydu nie maja , gonic !!!!!
~jerrrry 19-08-2011 22:48
Na szczęście wasze opinie są tylko pustymi słowami hehehe
~ 19-08-2011 23:02
jestes glupi. Opinia to zawsze "puste slowa", bo to tylko opinia, zdanie, mniemanie. I po to one sa- by mysly wyrazic slowami. Ale co ja sie tu produkuje...ty i tak nie pojmiesz. Z twoich (pustych) slow wychodzi sloma.
~??? 19-08-2011 23:11
spujsz przez okno to ci pomacham , nie wstyd ci siedziec przed tym komputerem ,, ale wstyd byscie okno chociasz zasłonili !!!!!!
~`~~ 19-08-2011 23:13
pustymi czy ja wiem,ludzie czytaja i komentując wyrażają to co myslą,także nie są to puste słowa tak jak ktoś tu twierdzi. niestety wstydu i hańby osoba pisząca te komentarze się nie wyprze. bo zapewne to ktoś z rodziny.
~Zły 20-08-2011 5:20
Jaka ma być kara? Jest spór, nie ma rozwiązania. Może trzeba szukać wytrwale? A na razie bandyci są chronieni i czują się bezkarni. Coraz bardziej.
~ 20-08-2011 17:50
a ten to co za oskarżyciel posiłkowy katował swoja żonę przez wiele lat, jakby nie uciekła z dziećmi,to by pewnie dziś nie żyla.Jest gorszy niż ci dwaj. haha
~pattt 20-08-2011 21:55
Proponuje przywiazac tych bydlakow linka do auta i wlec do wroclawia tak sie powinno karac takiech gnojow.
~??? 22-08-2011 0:18
a teraz wielkie panstwo rodziece jednego z nich , sprzedali bua telki i kupili forda czujecie forda po tylu latach pracy w niemczech , i zapszepascił rodzine dzieci ,
~ 22-08-2011 10:01
oni maja forda kolku a ty pewnie masz komornika na karku
~~~ 22-08-2011 15:57
~do gnoju z nimi. Padlina jedna!!! Dwa cwaniaczki,którzy byli postrachem na Rybnicy. Kradli,ćpali,pili. Wiadomo było,że takie padła długo na wolności nie posiedzą!!! Niech teraz zgniją w więzieniu tylko szkoda,że to my będziemy utrzymywać te dwie kanalie za Nasze pieniądze. Powinni to robić ich rodzice!!!
~co za debil 24-08-2011 10:02
A co mają do tego ich rodzice idioto ?
~xxx 25-08-2011 15:36
a kto wychował ich jak nie rodzice , a ciebie tez tak wychowaja jak braciszka ??? ze bedziesz miała 14 lat z tatusiem na piwko pod sklep pujdziesz palic wszedzie ci bedzie mozna , czyjes to po całej wsi by wychowywali a swoje nie umia , oby przestali juz ludzi mordowac,, tfffuuuu tfuuu
~ 25-08-2011 16:39
jaki żal gościu!!!do xxx
~xxx~~ 25-08-2011 21:38
co mają rodzice do tego? mają bardzo dużo tak wychowali sobie dzieci,najwyraźniej nie byli dobrym autorytetem dla nich... W szczeniarskim wieku jeden ze zbrodnialców pił już alkohol ze Swoim ojcem pod sklepem..... Na wszystko mu pozwalali robił co chciał. Nawet do szkoły się mu nie śpieszyło bo nie miał kto przypilnować. I ktoś tu dobrze zaznaczył że czyjeś potrafili wychowywać i pouczać ale Swojego nie dopilnowali... A co tu się dziwić nawet teraz jedno z rodziców tych morderców nie wstydzi się wogóle za Swoje dziecko. Chodzi z podniesioną głową po całej Rybnicy. WSTYD WSTYD dla rodziców!!!!
~LLLL 9-09-2011 15:17
Synek jest dokladnie taki sam jak jego tatus,a tatus mysli ze pracuje w Niemczech to wszyscy mu moga skoczyc. Ja nie pracyje za granica ale jestem dumna ze moje dziecko jest szanowane i wychowane. Mamusia tez nie lepsza ,pila ,szlajala sie...gdzie te dziecko mialo miec przyklad....coreczki tez beda dobre...
~fffff 25-06-2016 22:17
Minelo pare lat ich corki sa dobrymi dziewczynami zadna z nich niesprawia problemow wszystkie sie ucza i maja nawet swiadectwa z czerwonymi paskami a ten kto umie przewidywac przyszlosc to niech spier****do telewizji rodzica mogly sie nogi powinac kazdy popelnia bledy ale na nich wlasnie sie uczymy ludzie co wy piszecie coreczki tez beda dobre moze ty ale one sa niemal aniolami jedna konczy szkole druga tresuje psy mimo mlodego wieku a trzecia sie swietnie uczy jaki debil to napisal no jaki ten kto ich niezna niepowinien sie na ich temat wypowiadac bo to nie ich wina ze ich brat cos takiego zrobil jego ojciec wiele razy probowal zakonczyc te znajomosc obu chlopakow ale mlody byl mondrzejszy i mial wszystkich w duszy wszyscy mu mowili ale on byl madrzejszy a co do kary smierci to nie sposob
~fffff 25-06-2016 22:25
Kazdy popelnia bledy ten kto nigdy niezawinil niech dalej skacze z ryjem nawet niewiecie jak dziewczynki mogly sie czuc ale piszecie sory jakis down pisze ze beda dobre musi byc to jaki extra down albo stara dewota ktora mysli ze z plot wie wiecej niz jest naprawde piszecie o nich takie zeczy ale niepomyslicie jak bylo im w szkole jak sie po tym czuly dzwonily do mnie i plakaly ze dzieci sie z nich smieja ale za co przecuez to noe one one nawet niesa winne ale wasze bachory maja wasz autorytet czyli autorytet spolecznego zera ktore wiele mowi nic nie wiedzac co te male dzieci wam zrobily one niemialy na to zadnego wplywu zastanowcie sie co piszecie bo one kiedys moga to przeczytac a wtedy sie zalamia bo one nic niebyly winne a wyrok nanie zostal wydany postawcie sie na ich miejscu
~fffff 25-06-2016 22:33
Jak sie juz zastanowicie to przeczytajcie to co nabazgraliscie a co do ich rodzicow niesa niczego winni kazdy sie myli skoro one sa dobrymi dziecmi a on popelnial bledy mimo twardej reki ich ojca ta swiadczy tylko o tym ze towazystwo ma wplyw na ludzi bo wszyscy mu mowili in mial wyroki za jazde po pijanemu zaczol zadawac sie z tym co mial na swoim kacie inne okropniejsze zeczy i prosze i co idioci to dalej ich rodzice nie to wplyw jaki ma towarzystwo mimo prozb grozb i innych jeszcze jedno mama tych dziewczyn niejest zla bo sie zmienila teraz jest taka matka jakiej nikt niemial tak ich wszystkich koch i sie z nimi rozumie jak nikt a wy stare dewoty zamiast obgadywac ta rodzine to zobaczcie na swoje czy sa takie swiete bo latwo i fajnie robic komus przykrosc niepatrzac na to co czuja

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Toyota Nowakowski przejmuje Grabarów – nowy salon już otwarty!

Przemysłowe Davos w mieście pod Śnieżką

Biskup odwiedził osadzonych

Wyborcze obiecanki cacanki

Rok niespełnionych obietnic

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
940
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%