MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Zabójcy przed sądem

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 10 marca 2005, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2006, 18:19
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze wpłynął akt oskarżenia przeciwko dwóm mieszkańcom podzgorzeleckich Jerzmanek. Są oni oskarżeni o zabójstwo trzech obywateli Ukrainy - dwóch kobiet i mężczyzny - których mieli przemycić przez granicę. Oskarżonym grozi dożywocie.

Przypomnijmy, w rozwiązaniu tej sprawy pomógł przypadek. Do Polski przyjechał Ukrainiec, który pośredniczył w organizowaniu przerzutów ludzi na Zachód. To on załatwił wyjazd zamordowanym kobietom i mężczyźnie. Gdy przeczytał w gazetach, co się z nimi stało, przeraził się nie na żarty. Bał się wrócić do domu i powiedzieć rodzinom, co spotkało ich najbliższych. Całkiem poważnie obawiał się zemsty. Dlatego postanowił zgłosić się do prokuratury i powiedzieć, z kim w Zgorzelcu załatwił przerzut przez granicę.

Wskazał m.in. na Roberta K. (22lata) i Rafała J. (21 lat). To oni mogli być potencjalnymi mordercami. Mężczyźni zostali zatrzymani. Jeden z nich od razu przyznał się do winy. Opowiedział też całą historię morderstwa. Jego planowanie i wykonanie. Sprawcy byli bezwzględni. Jak mówił prokurator, gdyby takich osób, których nie udało się przerzucić, było dziesięć, to zabiliby dziesięć

Morderstwo planowali cały dzień. Zaczęli kopać dół, aby ukryć zwłoki, ale w trakcie pracy złamał im się szpadel. Dlatego zdecydowali się zatopić ciała. Przygotowali worki, kapy, sznurek i pojedynczo wywozili swoje ofiary, pod pozorem przerzutu przez granicę. Zabijali ciosem kija bejsbolowego w tył głowy.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Przetarg na kolejną stację

Akcja krwiodawstawa w areszcie śledczym

Czyżby Andrzej Duda?

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Bałaganiarz zapłaci

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
674
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%