MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Zabobrze 2018 – laureaci

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 9 czerwca 2018, 7:31
Aktualizacja: Niedziela, 10 czerwca 2018, 7:35
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W sali teatralnej Osiedlowego Domu Kultury odbył się koncert laureatów 28. edycji Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Zabobrze 2018". Jury spośród 58 uczestników wyłoniło laureatów i wyróżnionych w trzech kategoriach wiekowych: 5–7 lat, 8–11 lat i 12–15 lat.

Do konkursu, którego przesłuchania odbyły się dzień wcześniej, zgłosili się nie tylko przedstawiciele szkół i jednostek kultury z Jeleniej Góry i okolic, ale też z odległych części Dolnego Śląska (m.in. z Bielawy, Lubina, Legnicy). Wszyscy byli zdani na ocenę trojga jurorów, w których składzie znaleźli się: Elżbieta Kosecka - aktorka teatralna, absolwentka Wrocławskiej Akademii Muzycznej, Małgorzata Osiej-Gadzina - aktorka teatralna, absolwentka PWST we Wrocławiu oraz Paweł Sikora - jeden z założycieli teatralnej Kliniki Lalek, absolwent PWST we Wrocławiu.

W kategorii 5-7 lat pierwsze miejsce przyznano Tosi Sweklej z zespołem Promyczki z Niepublicznego Przedszkola Promyczek w Jeleniej Górze. Drugie miejsce zajęła Maja Gąsiorek z Miejskiego Domu Kultury Muflon" w Jeleniej Górze, trzecie - Julia Krzyształowska z Miejskiego Przedszkola Nr 27 "Okraglaczek" w Jeleniej Górze, a wyróżnienie otrzymała Ala Janiszewska ze Szkoły Muzycznej Yamaha w Jeleniej Górze.

W II kategorii wiekowej 8-11 lat zwyciężyła Amelia Dziarmaga ze Szkoły Podstawowej Nr 7 z Oddziałami Gimnazjum w Bielawie, drugie miejsce zajęła Martyna Dembińska ze Szkoły Podstawowej w Mysłakowicach, a trzecie - Laura lurato ze Szkoły Podstawowej Nr 8 w Jeleniej Górze. Wyróżnienia otrzymali również: Alicja Różańska ze Szkoły Podstawowej w Czenicy i Arkadiusz Wiśniewski ze Szkoły Podstawowej Nr 8 w Jeleniej Górze.

W III kategorii wiekowej 12-15 lat zwyciężyła Karolina Najdek z Młodzieżowego Domu Kultury w Lubinie, druga była Martyna Florczyk ze Szkoły Podstawowej w Jeżowie, a trzecie ex aequo Laura Bień z Młodzieżowego Centrum Kultury w Legnicy i Helena Korczycka z Miejskiego Domu Kultury ,,Muflon" w Jeleniej Górze. Wyróżnienia otrzymali Alena Tomaszewska z Młodzieżowego Domu Kultury w Lubinie, Karolina Kopecka ze Szkoły Podstawowej Nr 8 w Jeleniej Górze i Maja Smolińska ze Studia Piosenki i Tańca FART w Bielawie.

- Kiedyś każde dziecko śpiewało po dwie piosenki, ale ze względu na dużą liczbę zgłoszeń zdecydowaliśmy, że śpiewają po jednym utworze - powiedziała Sylwia Motyl, dyrektor ODK, która podkreśliła, że konkurs ma długą tradycję i mimo braku cennych nagród cieszy się dużą popularnością, nie tylko w Jeleniej Górze.

Bogata tradycja festiwalu skutkuje tym, że wśród opiekunów można spotkać dawnych laureatów.

- Okazuje się, że Ania Kosa brała udział w tym festiwalu 25 lat temu, a teraz prowadzi sekcję piosenki w MDK Muflon i jej podopieczni odnoszą już sukcesy w naszym konkursie - dodała Sylwia Motyl.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cyrk Tarabumba na Stacji Wolimierz

Gorączka złota

Odpust na Śnieżce

Lawiny na fotografii

Czytelniczka: drogo i brudno

Finałowy Skok w blok – podsumowanie

Śmierć na żwirowni

Festiwal Musique D'Elite w Kamiennej Górze

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
511
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%