MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Zabłyśnie choinka Betlejemskim Światełkiem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 17 grudnia 2010, 9:22
Aktualizacja: 9:23
Autor: RED
Fot. TEJO
Dziś o godzinie 17 harcerze z Karkonoskiego Hufca ZHP im. hm. Stefana Mirowskiego przekażą mieszkańcom Jeleniej Góry oraz jej prezydentowi Marcinowi Zawile Betlejemskie Światełko Pokoju.

Ogień, który pochodzi z betlejemskiej groty, przyjętego miejsca narodzin Pana Jezusa, zwyczajowo przed świętami Bożego Narodzenia „krąży” po całej Polsce, a jego emisariuszami są harcerze.

Podczas uroczystości skauci przekażą lampiony z ogniem prezydentowi Marcinowi Zawile. Podzielą się także Światełkiem Pokoju ze wszystkimi chętnymi, którzy dotrą dziś na plac Ratuszowy. Będzie to jednocześnie okazja do włączenia iluminacji choinki, która od środy stoi przed ratuszem.

W tym roku nie będzie zwyczajowego już Jarmarku Bożonarodzeniowego, który 12 miesięcy temu nadał Rynkowi bardzo świątecznego klimatu. Wówczas udało się pozyskać środki na organizację tego przedsięwzięcia z polsko-czeskiego projektu unijnego. Planowana jest jednak Wigilia dla najuboższych. O szczegółach magistrat jeszcze nie poinformował.

Ogłoszenia

Czytaj również

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Odnowili Kostiala i Kamienne Schodki  

Czyżby Andrzej Duda?

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~czytający 17-12-2010 9:37
tego nie będzie, tamtego nie będzie, choinka ( raczej atrapa choinki ) stanęła zbyt pózno, iluminacja będzie, magistrat nie poinformował... jakie to wszystko smutne...
~obserwer 17-12-2010 9:46
Harcerze to niedlugo zostana zolmierzami inkfizycji ,beda na sile wpajac ludzia sluszna i jedyna wladze jaka jest oczywiscie, wszech obecny KK i Kler.A nieposlusznymi iniedowiarkow- przywolaja do porzadku.Gdzie sa Harcerze z tamtych lat .Pozdrawiam
Piipi Jelonkowa 17-12-2010 10:13
..do - [~Czytający ].. a ty ? ..masz już chioinkę w domu ?
rymcycymcy 17-12-2010 10:28
09:37 | ~czytający | ...nie płacz kolego. Myślę, że na twoje troski, smutki i degrengoladę ducha, potrzebna ciepła poducha w rubensowskim klimacie ;)
~czytający 17-12-2010 10:56
do>Piipi Jelonkowa< radosna kobieto! wypuść się w miasto w wieczornych godzinach, to może zrozumiesz jaka ta nasza mieścina na tydzień przed świętami jest uboga i smutna... zachacz o Cieplice, bo tam o magii świąt można jak na razie również pomarzyć...
~czytający 17-12-2010 11:06
do>rymcycymcy< degrengolada? nie sądzę, jednak z pewnością moja kontestacja opiera się na tym , co łatwo w mieście zaobserwować - kompletny brak atmosfery nadchodzących świąt :))
~spock 17-12-2010 13:32
zgadzam sie z czytającym......Cieplice to tylko smutna i szara dziura ze straszącym rozbabranym parkiem ,bez jakichkolwiek świątecznych ozdób ze strony miasta....gdyby nie wodnik i uzdrowisko wogóle nic nie zapowiadałoby zbliżających sie świąt...i to jest ta cześć Jeleniej gdzie przyjeżdżają kuracjusze(coraz częściej już tylko zmuszeni skierowaniami)i mają świąteczną atmosferę dzięki swoim telefonom omórkowym....żenada i tyle.....
~ 17-12-2010 16:27
Na to na tamto brakuje pieniędzy na na podwyżkę dla Prezydenta to są. Pracownik musi się wykazać i przepracować kilka miesięcy aby może dostanie podwyżkę, a dla Prezydenta to wyprzedzeniem serwują aby się nie rozmyślił. Taka to sprawiedliwość !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~hala 17-12-2010 17:34
Niespodzianka przed parkiem w Cieplicach stanęła piękna świetlna fontanna.
~spock 17-12-2010 19:29
Fontanna może i ładna...ale co to ma wspólnego ze Świetami Bożego Narodzenia??Prędzej odnosi sie do Festiwalu Światła,który niedługo będzie......
~ 18-12-2010 19:08
Harcerze są niebezpieczni,jak coś podarują(postawią)...to potem jest gruba afera.Np.deski zbite na krzyż na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.Uważajcie na nich.Kiedyś nazywano ich "czerwone żuczki",bo mieli komunistycznych szefów.Teraz trzeba ich zwać "czarne żuczki" nazwa ta pochodzi od koloru uniformów ich watykańskich przełożonych :)
~komendant 20-12-2010 14:13
Dla "zielonych" polecam lekturę nt BŚP: http://swiatlo.zhp.pl/historia.html Wasze marne komentarze dotyczące harcerzy są w tym przypadku nie na miejscu. Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt :)
~Mateusz 20-12-2010 14:22
Widzę, że brak wiedzy polaków o tym co dzieje się w Polsce to podróż do zguby. W polsce działa kilka organizacji harcerskich, które trzeba znać i umieć odróżniać. Kolega piszący o watykańskich zwierzchnikach ma na myśli chyba ZHR (organizacja mocno związana z kościołem), a przecież Betlejemskie Światło Pokoju jest pielęgnowane w Polsce przez ZHP - Związek Harcerstwa Polskiego. Proszę mi wskazać drodzy czytelnicy jaka inna organizacja wychowuje młodzież już 100 lat i robi dla innych ludzi tyle co ZHP? Radzę najpierw zapoznać się z faktami, a dopiero później pisać bzdury. Skoro uważacie, że harcerze są niebezpieczni, źli, pod władzą kościoła, itp. to może warto samemu się w coś zaangażować i podjąć jakieś wyzwanie? Ludzie są leniwi, nawet nie wiedzą co zrobili harcerze na wojnie... Powinniście im dziękować za to, że możecie mówić teraz po polsku.
~do Mateusz 20-12-2010 16:23
Spoko stary,bo ci zwieracze puszczą :}

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

W sobotę zbiórka krwi

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
649
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%