MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Zabiła konkubenta, usłyszała wyrok – 12 lat więzienia

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 31 maja 2016, 7:57
Aktualizacja: Środa, 1 czerwca 2016, 7:46
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Archiwum
W Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok w sprawie zabójstwa 64–letniego jeleniogórzanina z ul. Traugutta w Jeleniej Górze. Za dwukrotne ugodzenie nożem 56–letnia Anna B. usłyszała wyrok 12 lat więzienia. Prokuratura żądała 15 lat, a obrona wnioskowała o osiem lat pozbawienia wolności. – Miałam dość bicia, poniżania i okradania – wyjaśniała sprawczyni, która przyznała się do winy.

Jak już pisaliśmy, do tragedii doszło 17 listopada minionego roku. Oskarżona 56-letnia Anna B. pracowała za granicą jako opiekunka osób starszych. Kiedy wracała do Polski, mieszkała ze swoim konkubentem w jego mieszkaniu przy ul. Traugutta. To ona opłacała czynsz i robiła zakupy, bo mężczyzna nigdzie nie pracował. Przez cały pobyt Anny B. w Polsce para piła. Tak też było i tym razem. Tragicznego dnia oboje byli pijani. Badania wykazało, że kobieta miała 2,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Do awantury doszło podczas robienia kanapek.

– Andrzej nazwał mnie k…., a kilka godzin wcześniej pobił mnie kopiąc po brzuchu i żebrach – wyjaśniała oskarżona. - Wtedy wzięłam ten nóż, którym robiliśmy kanapki i… To był impuls. Nie chciałam go zabić tylko nastraszyć. Wszystko przez ten alkohol. Nawet się nie zorientowałam, że on nie żyje. Myślałam, że śpi. To, co się stało dotarło do mnie, kiedy przyjechała policja – dodała oskarżona.

Policję i pogotowie wezwał znajomy zamordowanego, który tuż po tragedii przyszedł do niego w odwiedziny. Na ratunek jeleniogórzanina było już jednak za późno.

Wyrok nie jest prawomocny. Każda ze stron może się od niego odwołać w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~czujnykot 31-05-2016 8:54
No, nie... proszę jaka tragedia ? Zwyczajne zdarzenie w patologii, jakieś tam wyrwanie chwasta, lump lumpa morduje ...eee o czym tu pisać, trzeba się cieszyć jednego dzuada mniej. Co szokuje co niektórych? Prawda boli ? To rozejrzyjcie się wokół i zobaczcie ile tych chol....śmierdzieli wala się pod płotami, pod sklepami, w kałużach wymiocin... kogo Wam żal?
~ 31-05-2016 9:21
Traugutta... ;d i wszystko jasne :D
~szwagiera 31-05-2016 10:17
ale jakie zabójstwo?? przecież Pani wyraźnie mówi, że chciała go nastraszyć - mamy więc do czynienia z nieumyślnym spowodowaniem śmierci. Poza tym skoro doszło do kłótni, wymiany to mogła to być tez bójka ze skutkiem śmiertelnym - nie można mówić o zabójstwie gdy takie nie było planowane i zamierzone nie ma nieumyślnego zabójstwa. Jak zbiry w 4 osoby kopią człowieka i ten straci życie w męczarniach to mają niższe wyro,ki bo to było pobicie ze skutkiem śmiertelnym - jak kobieta nieumyślnie głupio powoduje śmierć na znieczuleniu alkoholowym swoim i ofiary to zabójstwo... gdzie sprawiedliwość?
~życie 31-05-2016 10:53
Jasne mogła to coś, bo nie kogoś pogonić, ale kobiety tak mają, byle gdzie, byle z kim, byle by...nie mniej jednego dziada mniej, bo równie dobrze mogła podzielić jego los, tak więc w tej sytuacji było tzw., wóz albo przewóz.
~Kszychu 31-05-2016 12:27
proponuje 3000zł kary na rzecz firmy zolinger i 60 godzin zamiatania ulicy
~Le1k 31-05-2016 12:47
Bu ha ha...
~bidulek 31-05-2016 13:33
Mój znajomy niedawno obchodził 25 lecie małżeństwa. Wstał rano, przeciągnął się i westchnął: Kurde gdybym w dniu ślubu podjął właściwą decyzję, dziś wychodziłbym na wolność.
~ 31-05-2016 15:52
Czujny Kot Ciebie mi zal ......Patologia ....
~ 31-05-2016 15:59
zabiła w sumie niechcący kogoś kto ją gnębił, wyzyskiwał i na dodatek był menelem i dostała 12 lat ........ natomiast za brutalne zabójstwo pod atrapą ile bandyta dostał ???????
~ 31-05-2016 17:51
Dziwny ten wyrok. A niby za co 12 lat? Razem pili, razem się bili, równie dobrze on mógł niechcący ja wyprawić na tamten świat. Na plus dla niej ze czynsz płaciła.
~emeryt. 1-06-2016 7:52
nasze sady zawsze stasja w obronie rzekomej slabej plci a patrzac z boku to kobiety sa przewaznie winne wszelkim awanturom zwsze chca rzadzic chocby po trupach nie widzac winy w swoim postepowaniu i zyciu co chwila z kims innym. zwroccie uwage ilu jest bezdomnych i kogo jest wiecej i z czyjej to przewaznie winy. zawsze niewinne sa kobiety a to one najwiecej klamia zmieniaja partnerow i szukaja latwego zycia kosztem innych. nie przywiazane do miejsca .partnera zyja dniem dzisiejszym

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Podgórna zarośnięta

Czyżby Andrzej Duda?

Będzie nowy przystanek kolejowy w Mysłakowicach

Ulica Nadbrzeżna już w nowej odsłonie  

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
469
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
13%