MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zabił na drodze

Wiadomości: Dolny Śląsk
Czwartek, 13 stycznia 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 stycznia 2006, 12:23
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Po kilkunastominutowym pościgu lubańska policja zatrzymała pirata drogowego, który jadąc pod prąd w centrum Leśnej, śmiertelnie potrącił kobietę. Kierowca był pijany. Za drogowe zabójstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do ośmiu lat.

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę, 8 stycznia 2005 roku, o godzinie 22.15 na ul. Świerczewskiego. Kierowca citroena xantia, jadąc pod prąd na jednokierunkowej ulicy, potrącił przechodzącą przez ulicę 67-letnią kobietę. Sprawca nawet na sekundę się nie zatrzymał, ale dodał gazu i odjechał z miejsca wypadku. Jak mówili świadkowie, kiedy uderzył w kobietę, samochód jechał bardzo szybko.

Citroen szybko został zauważony na jednej z bocznych dróg dojazdowych do Lubania. Kierujący pojazdem nie zareagował na podany sygnał do zatrzymania się i podjął ucieczkę w kierunku centrum miasta. Tam został zatrzymany na policyjnej blokadzie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stoi kolej na Kopę

Jubileusze małżeńskie

Spore zainteresowanie dopłatami

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~isia 13-01-2005 13:26
Ciekawe czy poniesie konsekwencje adekwatne do swojego czynu ? Ciągle obserwuje się, że pijani kierowcy mimo surowego prawa mają sie całkiem dobrze, nie dostają wcale wysokich kar.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

Będzie kręcone!

Kontakty w BWA

O rozpadających się górach

WOŚP prowadzi nabór wolontariuszy  

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
842
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%