MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Zabija nas grzyb – alarmuje jeleniogórzanin, wychowujący samotnie dwie córeczki

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 3 lipca 2012, 9:24
Aktualizacja: Środa, 4 lipca 2012, 7:12
Autor: Angela
Fot. Agrafka
Stanisław Kogut, który sam wychowuje swoje dwie córki: 8–letnią Kamilę i 10 –letnią Kingę, od czterech lat czeka na mieszkanie socjalne. To, w którym mieszka obecnie przy ul. Wolności 209 całe pokryte jest grzybem. – Wilgoć wychodzi ze ścian, w każdym pomieszczeniu. Nic nie daje wypalanie czy suszenie ścian – mówi pan Stanisław.

Pan Stanisław przyznaje, że obecny los, jaki spotkał jego i jego dzieci to wynik sytuacji, do której doprowadziła jego była żona, z którą wziął rozwód rok temu.

- Żona wynosiła wszystko z domu. Sprzedawała co się dał. Dlatego zawsze brakowało na czynsz i opłaty. Dług urósł nam do 13 tys. zł. Zostaliśmy eksmitowani do obecnego mieszkania, ale ono też było do remontu. Przypominało norę. Zawilgocone, z grzybem, bez tynków zewnętrznych. Ściany z pruskiego muru. - Okopałem budynek, by wilgoć nie dostawała się do środka. Wypaliłem grzyba, przez lato wysuszyłem dom i co z tego. Problem co roku wraca na wiosnę i nic z tym nie można zrobić – mówi pan Stanisław.

Pan Stanisław obecnie stara się opłacać lokum na bieżąco, na ile może spłaca zaległości. Często jednak musi wybierać – czy opłacić zaległość, czy kupić jedzenie dla dzieci. W 2008 roku złożył wniosek z prośbą o mieszkanie socjalne.

- Dzieci w szkole nie chcą się bawić z moimi córkami, bo mówią, że one śmierdzą wilgocią …i mają rację, a ja nic nie mogę zrobić – rozkłada ręce pan Stanisław. – Ja mam astmę i miażdżycę. Ta wilgoć powoli nas zabija – mówi.

Czy miasto pomoże tej rodzinie i na jakich warunkach? O tym przeczytacie Państwo w najbliższym wydaniu naszego tygodnika Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wkrótce karkonoski

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Komentarze (96) Dodaj komentarz

~lk 3-07-2012 9:40
Jak można ludziom z dziećmi dać takie mieszkanie, nawet jeżeli w poprzednim byli zadłużeni??? Władze powinny się wstydzić, oj wstydzić...
~jejjj 3-07-2012 9:42
a te dziewczynki czemu nie ubrane? Trochę przesada, żeby chodziły w samych spodenkach i w czymś a la stanik...... Nie podobają mi się niektóre zdjęcia, zwłaszcza te, na których dzieci pozują. To konkurs na modelkę czy artykuł o tragicznej sytuacji, w której znajduje się rodzina? A dzieci powinne iść do domu dziecka, a nie mieszkać w takich warunkach...to są żadne warunki. Ale państwo widocznie na to pozwala.
~ 3-07-2012 9:45
ale sie nie znasz...powinni po prostu dać im mieszkanie socjalne w normalnych warunkach.l...a nie do domu dziecka, a pozatym nie zauważyłeś że jest mega gorąco, co w płaszczach mają chodzić? masz chyba nie tak w tej głowie, skoro takie masz problemy!!!
~do jejjjj 3-07-2012 9:47
Sam idz d...lu do domu dziecka chciałbym zobaczyć ciebie w takiej sytacji czy ty oddałbyś swoje dzieci do domu dziecka a jak mają chodzić w takiej temperaturze w kożuchach ??? to są dzieci Jak masz już pisać to się zastanów co piszesz . Człowiek chce dać gody byt swoim dziecią . Pan Lenard powinien natychmiast reagować na taką sytuację
~madona 3-07-2012 9:57
Panie Stanisławie. Grzyb jak mówi przysłowie "rośnie po deszczu". W tym mieszkaniu nie ma wilgoci tylko grzyb, który wyrósł po jej ustaniu. Zanim się Pan doczeka innego mieszkania proponuję - zadbać o odpowiednią wentylację - również zimą. Stare domy miały kuchnie węglowe i piece kaflowe, przez które razem z powietrzem potrzebnym do spalania "wyciągało" wilgoć w zimie. Latem dobrze jest zostawić otwarte drzwiczki od takiego pieca czy kuchni. Na grzyb który już jest najtaniej będzie zastosować zwykły płyn do WC rozcieńczony w wodzie. Najlepiej zrobić to rano i zaplanować sobie dzień na ogródku, żeby się wywietrzyło. Przyczyna powstawania wilgoci w tym mieszkaniu "na moje oko" to źle skomponowana zaprawa tynkarska w której jest za dużo cementu.
~madona cd 3-07-2012 10:01
I jeszcze jedno meble przysunięte blisko do ścian zaburzają cyrkulację powietrza - trzeba je odsunąć na min. 30cm. Wygrać z wilgocią w starym domu jest ciężko, ale widziałem też nowe mieszkania z zawilgoconymi ścianami. Dorosły człowiek tylko podczas snu wytwarza 1 Litr wody w stanie gazowym. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.
~ 3-07-2012 10:06
Wszystkie kobiety narzekają na mężczyzn że pijaki , a tu na odwrót jest, w dzisiejszych czasach to kobiety są materialistycznymi świniami.
~ 3-07-2012 10:07
wszyscy najmądrzejsci, nie widzicie że meble są odsunięte od sciany, a zapewniam, że nieraz czyścił te ściany różnymi chemikaliami, żeby grzyba nie było, no ale najłatwiej gadać na kogoś, że nie wierzy...naprawde zabane te wasze teksty, bez sensu, trzeba uszczelnić budynek i dach to wtedy nie bedzie grzyba a nie myć grzyba....
~ 3-07-2012 10:16
Urzędasy złodzieje tylko knują jak tu podatek podwyższyć ,nie obchodzi ich los dzieci, perfidne świnie, szczególnie te z działu od nieruchomości.
~SEBA 3-07-2012 10:16
DZIWIĘ SIĘ REDAKTOROWI,KTÓRY ROBIŁ TE ZDJĘCIA,PRZECIEŻ TO NIE WYBORY MISS WILGOCI TYLKO MIAŁ POKAZAĆ JAK WYGLĄDA TO ZASYFIONE MIESZKANIE,A PRZY OKAZJI TO 13,000 TYŚ DŁUGU NIE ZROBIŁO SIĘ W JEDEN DZIEŃ.DO OSOBY Z GODZINY 09.42 LEKKA PRZESADA CO ???,A MOŻE MOCHEROWY BERECIK??
~alice 3-07-2012 10:23
Ktoś to robił te zdjęcia chyba pomylił się z powołaniem. Dziewczynki pozujące przy ścianach. Dobrze, że chociaż tekst oddaje rozmiar tej tragedii, bo zdjęcia w żadnym wypadku.
~ 3-07-2012 10:26
jak mozna dac takie mieszkanie ojcu z 2 dzieci ,szok!!!!!!!!!!!!tu nie chodzi o to jak ubrane sa dzieci w konce sa upaly ,ale jakie sa warunki mieszakalne Urzedasy z Lokalowki moze zamieszkacie tutaj?
~!!!!!!!!!!!! 3-07-2012 10:35
„Zakończyła się I edycja akcji „Warto być dobrym” organizowanej przez.......” „Od początku semestru uczniowie konkurowali na to ile zrealizują dobrych uczynków w trzech kategoriach; POMOC DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI, zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczność lokalną oraz działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska.” PRZED II EDYCJĄ MAJĄ POLE DO POPISU !!!!
~mieszkanka 3-07-2012 10:40
Znam tą rodzinę. Ojciec naprawdę o nich dba. Dziewczynki pomimo tego, że są zawsze czysto i ładnie ubrane to odzież ich ma zapach wilgoci. Wyrodna matka zostawiła je i w ogóle nie interesuje się nimi. Panie Prezydencie mieszka Pan niedaleko tych ludzi. Proszę im pomóc. Pan przecież wie, że największą wartością jest rodzina.
~ 3-07-2012 10:45
Prezydent ma to gdzieś.ha ha
~ 3-07-2012 10:46
na grzyby mają przynajmniej blisko...
~Tosia 3-07-2012 10:54
A znajdzie się KTOŚ i zafunduje dzieciakom wakacyjny wypoczynek???
~Tosia 3-07-2012 11:00
Jelonke stać na zafundowanie dzieciakom wypoczynku !!!
~ 3-07-2012 11:12
Tak wyglada opieka panstwa nad obywatelami a zwlaszcza obchodza ich nasze dzieci i ich zdrowie ,powolna eutanazja ,a gdzie jest urzad, szkola,opieka znieczulica
~ehhh 3-07-2012 11:13
wszyscy mądrzy,lecz nikt nie napisał jak rozwiązać trwale ten problem. Dobra,przyjdzie ktoś zbije tynk,grzyba wywali i co dalej. Jak mają żyć? Za co będą się dzieci kształcić, leczyć? Ten Człowiek potrzebuję kasy,żeby to wszystko unormować-wyremontować tą ruderę i ogarnąć życie... Nie ma w tym kraju żadnego funduszu socjalnego,który zapewnia takiej rodzinie utrzymanie? Pewnie,że nie ma,bo utrzymujemy kryminalistów, polityków, urzędników, Zus, lekarzy(którzy nas nie leczą). Ja osobiscie wolałbym przeznaczyć Swe podatki-na takie właśnie cele-niech dzieci urosną zdrowe i wykształcone-a nie biedne i chore. Mam nadzieję,że Mr.Complex zadziała w drodze wyjątku z wyjątkową skutecznością.
~korek 3-07-2012 11:24
ku..... to jakaś masakra żeby w XXI wieku ludzie mieszkali w takich warunkach, to w chlewach i oborach ,świnie i bydło ma lepsze warunki, do Strasburga z naszym urzędem miasta , jak można przydzielić człowiekowi takie "lokum"
~korekc 3-07-2012 11:33
cd. Jelonka powinna pomóc temu panu w kontakcie z TVN Uwaga lub Polsatem "Interwencja" , jak pójdzie taki news na całą Polskę to jeleniogórskie pierdzistołki zajmą się ta rodziną
~Wild Darius 3-07-2012 11:45
Władze są gorsze od hitlerowców! Trzeba zapieprzać na ich utrzymanie i zdychać przed emeryturą. Człowiek pisze do ratusza z prośbą o pomoc, a oni milczą, jak się do nich dzwoni z zapytaniem, czemu nie odpowiadają, to bezczelnie kłamią, że odpisali. Ja już dawno postanowiłem, że nie będę płacił im nic, przyjdzie komornik, będzie wojna. I tak stąd niebawem spieprzam, bo tu można tylko z...hnąć, a pierdzistołki dostaną po dupie i nie złamię żadnego prawa, będę robił to, na co prawo mi pozwala, a ich życie zamieni się w koszmar.
~pytajnik 3-07-2012 12:02
Co na to Zofia Cz.?
~SIEKIERA 3-07-2012 12:10
CZY KTOŚ Z REDAKCJI CZYTA W OGÓLE KOMENTARZE? CHCECIE SIĘ SKOMPROMITOWAĆ JAK WOJEWÓDZKI?
~GREJHTIOKUH 3-07-2012 12:17
NAJLEPSZY NA GRZYBA W CHACIE JEST DOMESTOS. SMARUJE SIĘ SCIANY I WYCHODZI Z POMIESZCZENIA NA JAKIEŚ 12 GODZIN. NASTĘPNIE GRUNTUJEMY ŚCIANĘ I MALUJEMY. JA TAK ZAŁATWIŁEM GRZYBA U MNIE W MIESZKANIU, KTÓRY WYŁAZIŁ PO TYM JAK BUDOWLAŃCY ZRĄBALI DACH I WODA LAŁA SIE PO ŚCIANACH.
~55555555 3-07-2012 12:27
do jejjj. Jesteś beretowcem i to szarym, w twojej półkuli mózgowej coś chlupie czy to nie g........o!!!!! Miasto winno dać mieszkanie bez marudzenia na tzw dzikim zachodzie otrzymali by w pierwszej kolejności i dużą pomoc socjalną ale nie tutaj w Polsce i w tej dużej wiosce.
~cd 3-07-2012 12:50
Miasto szykuje pokaz sztucznych ogni z okazji otwarcia obwodnicy, może te środki przeznaczyć na wyjazd dzieci na kolonie i remont pustostanu, który może zasiedlić ta rodzina. Igrzyska skończone , naród chce pracy i mieszkań
~db 3-07-2012 12:59
Zobaczcie na stronie BIP jeleniej góry ile mieszkań komunalnych jest wystawionych do sprzedaży a nikt ich nie kupuje a stoją już od lat i niszczeją nie używane.
~arturk 3-07-2012 13:02
jak można tym ludziom pomóc?
~ 3-07-2012 13:19
Oczywiście Angela robi zdjęcie na siłę czyli jak coś się dzieje to red Angela doda vat od siebie, czyli mamy 123 % tragedii. Oczywiście zgadzam się że miasto powinno pomóc w pierwszej kolejności.
~soclib 3-07-2012 13:41
madona jesteś tępa jak przysłowiowa żyletka Rawa LuX,10,46 czy ty wiesz ile kosztuje leczenie ludzi "zagrzybionych"poczytaj Jelonkę z ubiegłego roku na temat remontu dachu kościoła w Cieplicach ,tam poszły tysiące na odgrzybianie,a co na to proboszcz ks. Stec,? Nie dawno obchodzono dień matki ,zapomniano o ojcach ,ach rozumiem,jeden jest tylko ten w,,,,,Toruniu! Amen.
~Express Rep. 3-07-2012 13:56
Proszę bohaterów artykułu o kontakt z redakcją Expres Reporterów. Jeleniogórskie władze proszą się o publiczne pokazanie zaniedbań wobec mieszkańców. To nie pierwszy taki przypadek!. W dodatku ul. Wolności 209 to 10 minut na pieszo od domu pana Prezydenta, który mieszka na ul. Pionierskiej! Proponuję spakować siebie i dzieci i wyprowadzić się na Pionierską!
~Jan 3-07-2012 14:12
A Ty co taki mądry? Dzieci się ma na własną odpowiedzialność, jak kogoś nie stać to niech się zastanowi, a nie tylko łapy do Państwa wyciągać.
~Mecenas 3-07-2012 14:17
Szczerze powiem - dawno z taką sytuacją się nie spotkałem. Słyszałem o tym Panu że dba o dzieci i nie pije. Natomiast warunki w jakich te bądź co bądź jeszcze małe dzieci urągają wszelkim normom. Nawet świnie w chlewie mają lepiej. Apeluję do Pana Prezydenta Marcina Zawiły,ażeby w ciągu trzech dni nadał odpowiedni bieg sprawie, inaczej skontaktuję się z panem Stanisławem, ale wtedy to niestety sprawę pokażą w Interwencji, Uwadze, Expresie Reporterów, Sprawie dla Reportera. I w takim niekorzystnym świetle zostanie pokazana Jelenia Góra, nie po raz pierwszy zresztą.
~Wild Darius 3-07-2012 14:33
Ty Jan, jakby prawo na to pozwoliło, to strzeliłbym ci między oczy, cwaniaczku.
~zawiła Ha 3-07-2012 14:37
Ta sprawa jest Zawiła ja wszystkie problemy w tym mieście
opera-mini.nеt 3-07-2012 14:56
Trzeba dzieci owinąć folią aluminiową, a grzyba potraktować polem elektromagnetycznym, najlepiej z kineskopu, bo tam jest dużo metali ciężkich i ołowiu z benzyny... Wild Darius, zarejestruj się, bowiem zbliża się twój koniec i zostaniesz zablokowany nie mogąc walić tu bzdur.
~nieludzkie! 3-07-2012 15:25
Grzyb w mieszkaniu to skutek złej wentylacji (zbyt słabej) i niedogrzania zimą. A swoja drogą ,co sobie miasto mysli? Kazać ludziom życ w chlewie? Przecież te dzieci kiedyś bedą pracowały na emeryturę Pana Prezydenta miasta! W jego interesie jest dać im dom!
~vg 3-07-2012 15:30
JESTEM SĄSIADKĄ TEJ RODZINY !OJCIEC STARA SIĘ DZIEWCZYNKI SĄ CZYSTO UBRANE MAMUSIA POSZŁA SOBIE BABCIA SIĘ TEŻ NIE INTERESUJE ,NA PEWNO MAJĄ LEPIEJ NIŻ W DOMU DZIECKA. CO DO UBIORU JAK TO DZIECI CO NAMYŚLĄ TO UBIORĄ A OJCIEC MA TEŻ INNE OBOWIĄZKI DO OGARNIĘCI.....
~gore 3-07-2012 15:41
MOPS zadowolony bo zrobił festyn, a dzieciaki w potrzebie!
~~~Agi 3-07-2012 16:02
Tępy baranie lub baranico z 09.42- sam/a idź do domu dziecka lub tam oddaj swoje dzieci!!!!! Dlaczego władze tak opornie podchodzą do problemu??? Może p.prezydent powinien zamieszkać w takim mieszkaniu choćby przez tydzień -wtedy zrozumiałby problem zapewne!!!! Autor materiału powinien nagłośnić sprawę w mediach ogólnopolskich.
~ 3-07-2012 16:03
Ciekawe ile kosztuje czynsz ,bo to dla wladz naszego miasta najlepiej wychodzi PODWYKI I BRAC NIE DAWAC!!!!
~heh 3-07-2012 16:04
dokładnie, byle do kolejnego festynu z MOPSu - znów będzie radośnie, bajecznie i kolorowo...przez chwilę
~RYNIU 3-07-2012 16:55
TO MIESZKANIE POWINIEN DOSTAĆ p. ZAWIŁA I p.LENARD A NIE MALE DZIECI ALE OBYDWAJ PANOWIE MARTWIĄ SIĘ TYLKO O SWOJA PRZYSZŁOŚĆ A NIE O LOS DZIECI I CHOROBY,
~p 3-07-2012 17:41
SKANDAL!!!
~tak skandal 3-07-2012 18:16
Ojciec z dwójką dzieci zyje w chlewie, bo brak mieszkan tak? a znam młodych ludzi którzy dostali mieszkanko z miastaa, a dobrze sytyowani sa i juz prawie własnosciowe mieszkanko jest...... skandal!
~ 3-07-2012 18:33
Doprowadzenie do istnienia takiego grzyba na ścianach mieszkania to efekt wielu, wielu miesięcy nic nie robienia z nim przez tego sympatycznego Pana. A wystarczyłoby pootwierać okna i zetrzeć go ze ścian zwykłą szmatą z jakimś środkiem chemicznym. Napewno mężczyźnie trudno jest utrzymywać właściwy porządek w mieszkaniu mając na wychowaniu dwójkę dzieci i inne obowiązki ale nie można dopus...ć do rozprzestrzeniania się grzyba bo to już jest tragedia dla zdrowia zamieszkiwać w takich warunkach.
~ander 3-07-2012 18:40
najpierw z żoną narobił długu a teraz chce Hiltona masz to co sam chciałeś
~ona 3-07-2012 18:49
Boże widzisz i nie grzmisz..Gdybym miała choć trochę więcej pieniędzy na pewno bym pomogła..aż łezka w oku się kreci:(
~ 3-07-2012 19:01
Ja tez mam podobny problem, sciany zagrzybione bo nie moge doprosic sie zeby otynkowali sciane w kamienicy w której mieszkam. Band nierobów i złodzieji!!!!!!! Moje małe dzieci tez wdychają to swinstwo, a "Południe" ma to w ...... i bardzo wyraznie dają to do zrozumienia bez przebierania w słowach.
~HD 3-07-2012 19:15
Władze miasta powinni się zapaść pod ziemię ze wstydu.że człowiek z dziećmi mieszka w takich warunkach.W mieście jest dużo pustostanów daliby człowiekowi. Gdzie MOPS.szkoła ZGL.mieszkania stoją puste l latami.następnie miasto sprzedaje je zamiast dać ludziom z kolejki.Panie prezydencie Zawiła czy ruszy Pana sumienie,tym dzieciom trzeba pomóc.W końcu wybraliśmy Pana.
~jaaa 3-07-2012 19:24
widzac nie ktorych opisy az Zal tych ludzi za ich głupote.Szkoda tej rodziny bo grzyb to trucizna ,dzieciom przykro ze w szkole nikt nie chce sie bawic bo smierdza ale to nie ich wina tylko NASZEGO POP...PANSTWA I RZADZACYCH .mAM nadzieje ze po tym reportazu ktos zajmie sie tym i rodzina dostanie godne mieszkanie a te niech Państwo z Urzedu sobie wezmie lub ci wszyscy co pisali te głupie opisy i pomieszka przez tydzien ,niech poczuja sie tak jak ta Rodzina.
~kikaa 3-07-2012 19:37
nie on jeden jest w takiej sytuacji
~///... 3-07-2012 19:43
Szkoda, że tak łatwo oceniamy innych... Adres znamy, więc można będzie pomóc...Żal dzieci...
~szok 3-07-2012 19:47
Jak można pozwolić rodzinie żyć w takich warunkach. A walka z grzybem w tak starych murach gdzie dach przecieka to walka z wiatrakami , tam nawet podłogi są spleśniałe MASAKRA!!
~Jel.. 3-07-2012 19:52
a moja sąsiadka miała suche mieszkanie a teraz ma wilgoć jak cholera ale sama sobie jest winna: nigdy nie otwiera okien tylko lufciki , pranie suszy w ostatnim pokoju mało ogrzewanym i co z taką zrobić? .....
~Cichy 3-07-2012 19:53
Takich jak Pan Stanisław jest niestety bardzo wiele, a liczba mieszkań socjalnych ograniczona. Niestety, nasz kraj nie dba o społeczeństwo i liczą się tylko ci, którzy mając coś do zaoferowania.
~ja1 3-07-2012 19:54
jak wladze w naszym miescie moga na to patrzec a sami topic sie w luksusach to nieludzkie
~ 3-07-2012 20:06
znam te dzieci bardzo dobrze, to madre i zaradne dziewczynki, a ojciec dba o nie jak może. to skandal, zeby życ w takich warunkach. nasze miasto się nie popisało
~znajoma... 3-07-2012 20:11
Panie Stanisławie żal mi córeczek,bo one niczemu nie są winne tak samo jak Klaudia i Izabela, a jednak musiały sobie radzić
~znajoma... 3-07-2012 20:14
p.s. a gdzie to suche mieszkanko z okolic Zachodniej?Trzeba w życiu brać odpowiedzialność za rodzinę,czas dorosnąć
Niggers™ 3-07-2012 20:20
Znam tego Gościa dobrze ! Tam jest w tym mieszkaniu dosłowna masakra, małe dzieci ! Szkoda !
~Meg 3-07-2012 21:07
ci co piszą, że grzyb to wina niewietrzonego mieszkania to głupie barany, a administracja zawsze na lokatorów zrzuca winę gdy gdzieś wylezie grzyb. Sama mam mieszkanie w starym budownictwie, od wczesnej wiosny do późnej jesieni okna pootwierane a i tak zawsze jakiś nalot robi sie na ścianach, wina leży w juz starych murach! rodzinie zdecydowanie trzeba pomóc
~ 3-07-2012 21:52
proponuje żeby każdy dorosły jeleniogórzanin dal po 5 zł i pan Stanisław z dziećmi ma super mieszkanie niech ktoś o tym pomyśli
~O Boże ! 3-07-2012 22:04
Te zdjęcia to prawda o naszym mieście. Jest wiek XXI ,a tu takie widoki ! Facet z dwoma córkami ma dług 13000 .Co to za pieniądze ?! Dla niego majątek ,a dla miasta to nic. Co te dziewczyny mają z życia ? Czy ktoś w tym mieście odpowiedzialny wyobraża sobie jakie One mają życie ,jak wygląda ich dzień codzienny ? Gdybym był radnym tego miasta zadbał bym o tych najbiedniejszych.Czy nasi radni nie mają serca ?Kogo wybraliśmy ?Zimnych ,wyrachowanych ludzi !Im to nie przeszkadza .Oni mają co jeść.Co ich to obchodzi ,oni tam nie mieszkają ,a dla spokoju (sumienia ?) takie miejsca omijają szerokim łukiem.Mo...lność pani Dulskiej się kłania! A przecież według zapowiedzi decydentów z różnych stron to miasto stawia na młodych ! Chyba na swoich młodych ! Niech to zakłamanie szlag trafi!
~ 3-07-2012 22:30
do 14:12 Ten pan wychowuje dzieci nie na własną odpowiedzialność lecz dla społeczeństwa i społeczeństwo powinno mu pomóc.
~soclib 4-07-2012 1:05
A miłośnicy z Cieplic ,nic nie słychac ,a tak ONI się brzydzą takimi ludźmi.
~... 4-07-2012 5:32
Pan Dyrektor Lenard powinien wyciągnąć konsekwencję wobec swoich pracowników. Dlaczego dopuścili, aby ten człowiek dostał takie mieszkanie. Są osoby z tzw marginesu, które zajmują mieszkania, latami nie płacą za nie i sukcesywnie niszczą o takim się pomaga - umarza długi , remontuje to co sami zniszczyli. Ot taka polityka, a porządny człowiek z małymi dziećmi ma żyć w bagnie za karę, bo nie jest pijakiem.
~J24 4-07-2012 6:58
Radni mają teraz 2 miesiące wakacji - hahahaha to NIE ŻART :))))))). Oni się napracowali i muszą biedaczyska odpocząć, a my im "główki" zawracamy.
~joolka 4-07-2012 7:39
Trzymamy kciuki Staszku.Może tym razem sie uda.Pozdrowienia od Mateusza.
~jeżozwierz1 4-07-2012 8:35
Skutki takiego stanu dla dzieci to galopujący reumatyzm zanim osiągną pełnoletność. A swoją drogą, to od kiedy Gmina daje lokale socjalne po eksmisji w tak beznadziejnym stanie technicznym?. Oj , Panie Prezydencie Miasta Jeleniej Góry. Z pewnością jakieś niedopatrzenie. Przecież dzieci to sól tej ziemi i przyszłość naszych emerytur. Pana także.
~ 4-07-2012 11:43
Angela jest etat w Fakcie. To tak na marginesie. Też się zastanawiam dlaczego miasto nie pomaga takim ludziom.
~A.P.do ona 4-07-2012 13:07
Jest Pani kochana a łezka bezcenna.Czuje się upoważniony do wpłaty w pani imieniu i własnym, na konto JELENIOGORZANKI BEZ MAMY otwarte przez redaktora O CO PROSZĘ ...Sierot mamy wiele a pomagającym im jak Jerzy który odszedł przez WIELKA PYCHĘ malego czlowieka -nie wielu,
~A.P.do ona 4-07-2012 13:09
Jest Pani kochana a łezka bezcenna.Czuje się upoważniony do wpłaty w pani imieniu i własnym, na konto JELENIOGORZANKI BEZ MAMY otwarte przez redaktora O CO PROSZĘ ...Sierot mamy wiele a pomagającym im jak Jerzy który odszedł przez WIELKA PYCHĘ malego czlowieka -nie wielu,
~A.P.do ona 4-07-2012 13:18
do 18,49 Jest Pani kochana a łezka bezcenna .Czuję sie upoważniony do wpłaty w pani i własnym imeniu na otwarte konto przez redakcje -hasło Jeleniogorznki.Sierot mamy wiele a pomagajacym im jak Jerzy który zginoł przez Wielką Pychę małego człowieka niewielu.
~vg 4-07-2012 15:21
SPROWADZIĆ SANEPID CIEKAWE CO POWIE?!!!
~cd 4-07-2012 16:23
Miasto walczy teraz o każdą złotówkę, obcemu nic nie da. Przykładem są ostatnie wyceny lokali sprzedawanych przez miasto na rzecz najemców, 40 letnie tzw, kawalerki z "ciemną kuchnią" ul. Szymanowskiego m2 wyceniony na 3050 zł toż to więcej niż nowe i kto zarobi? notariusz
~ech... 4-07-2012 23:35
Dziwny kraj, gdzie pijak, złodziej ma większe prawo niż porządny człowiek. Nie będzie nigdy sprawiedliwości, jeśli miasto będzie nadal pomagać przysłowiowym darmoziadom. Dla nich zasiłki, darmowy opał, zupki itd... a to wszystko z naszych podatków. A biednemu i tak zawsze wiatr w oczy:( Trzeba jak najszybciej zmienić sposób udzielania pomocy dla osób szczególnie zagrożonych wykluczeniem społecznym, zwłaszcza tych co robią to na własne życzenie.
~internautka 5-07-2012 14:18
Panie Kogut niech pan weźmie się do roboty, niech pan uczy swoje pociechy , że trzeba zadbać o dom i otoczenie .Widzę , że ma pan ręce które mogą wiele zrobić we własnym zakresie . A , że żona odeszła ? też bym tak zrobiła , bo nie świeci pan przykładem dla dzieci ale ustawia się chętnie do fotek i po pomoc .
~sąsiadka 5-07-2012 20:18
nie alarmuj Stasiu i weź się wreszcie za pracę,bo pewnie wnuczki się śmieją.Każdy chciałby siedzieć w domku i narzekać hehe he
~J24 6-07-2012 9:21
internautka, sąsiadka > jakieś dziwne z Was "osóbki". Facet rozwód ma, dzieci przy nim, a takie monstra jak wy to pewnie w maglu podejmujecie decyzje i uważacie się za najmądrzejsze i wogóle OCH I ACH. Jadu macie za dużo w sobie i koniecznie musicie nim pluć. Obyście same tym jadem się zatruły.
~-ja- 6-07-2012 11:28
Widzę wśród tych komentarzy wiele nie inteligentnych i nie wyrozumiałych ludzi. Niektóre komentarze to w ogóle powinny być skasowane z tego portalu bo jak się je czyta to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Te dziewczynki nie pozują jako modelki ! Chyba normalne że należy uwzględnić w artykule całą sytuacje i przedstawić dokładnie innym że małe dzieci muszą być skazane na mieszkanie w takich warunkach. Nie koniecznie rozwiązaniem musi być oddanie tych niewinnych dziewczynek do domu dziecka wystarczy właśnie w taki oto sposób jak powyższy artykuł nagłośnić sprawę i być może wtedy władze się tym zainteresują.
~boro 6-07-2012 13:43
Administratorów Jelonki proszę o wystawienie jakiegoś namiaru konta Pana Stanisława, dla tego człowieka każdy grosz jest na wagę złota a sądzę że znajdą się osoby które nawet mogą poświęcić 20 czy 50 zł lub i więcej... Ludzie pomóżmy facetowi stanąć chociaż trochę na nogi!!! Bo urzędasy zbytnio się nie śpieszą z pomocą.................
~sąsiadka 7-07-2012 16:02
do J24 nie znasz faceta to nie ubliżaj innym,w maglu nie siedzę,a Ty jak go nie znasz to nie ubolewaj,bo mi już żal było jego dzieci,które zostawił..mieszkanie też miał,mógł pracować.Więc jak nie znacie pana Stasia to nie obrażajcie innych np opieki(żal mi tylko tych dziewczynek) na pewno bym je nakarmiła i ubrała,a Stasiu do roboty
~monti12 7-07-2012 16:03
no niestety w jelonce tak jest ze te mieszkania co maja dostac naprawde potrzebujacy ludzie i nie z pelna kieszonka kasy to ich poprostu nie dostaja, jednak ci ktorych sytuacja finansowa i bytowa jest nawet bym powiedziala wysoko ponad standard to oni wlasnie dostaja biedactwa a pozniej wynajmuja i kolejna kasa sie kreci tak to u nas jest, ja sama czekalam na mieszkanie w tym roku mija 10 lat i cisza z 3ka dzieci mialam 10m pokoik bez kuchni i lazienki nawet bylam w tv polstat i nic, ale na szczescie ucieklam z tej polski i tu dostalam 5 pokojowe mieszkanie w ciagu roku, jakos nie ma z tym problemu, wspolczuje temu czlowiekowi i tym dzieciakom kolejny ludzki dramat
~p.s. 7-07-2012 16:07
a wiesz skąd mam te pieniądze?bo ciężko pracujemy z moim mężem i nie mamy czasu na rozrywki i biednym.chorym ludziom zawsze pomagam ale leniom jak Stasiu nigdy!!!!
~do monti12 7-07-2012 16:15
masz rację,opieka jest pod psem,tylko są ludzie,którym można pomagać w nieskończoność i jak tu się zdecydować komu dać najpierw?
~Ana 8-07-2012 9:25
Kiedyś podczas studiów w Jeleniej Górze wynajmowałam mieszkanie, w jednym pokoju na ścianie wychodził grzyb i nic nie można było z tym zrobić a ja po czasie dostałam straszne bóle głowy, jak tylko zmieniłam lokum bóle ustąpiły. Współczuję tej rodzinie.
~ 8-07-2012 17:50
Piękne słowo DAĆ. A za co? Bardzo podziwiam samotnego ojca, ale to w końcu on ze swoją byłą żoną doprowadził się do ruiny finansowej. Oczywiście jest mi szkoda kogoś kto żyje w takich warunkach, ale komuna się skończyła i trzeba liczyć się z konsekwencjami własnych czynów. Życie nie jest proste. Wielu moich znajomych i ja też mamy kredyt na mieszkanie i musimy go SPŁACAĆ. Dlaczego więc ktoś inny ma coś dostać. Wielu napisało jakie te władze miasta niedobre (nie twierdzę, że są święte), bo nie dają. Skoro tak im żal tego Pana to proszę z własnej kieszeni wyciągnąć pieniążki i dać. Ja wolę, aby miasto zapłaciło np. za remont dróg, doposażyło szkoły, zapewniło ochronę przeciwpowodziową i dopiero później (jak wystarczy) to rozdawało mieszkania.
~Anka 1 11-07-2012 8:33
Szok . Ten Urzędnik który przydzielił tą norę powinien sam parę dni pomieszkać.Szkoda tych dziewczynek . Przykre.
~J24 13-07-2012 12:08
Do sąsiadka> " na pewno bym je nakarmiła i ubrała,a Stasiu do roboty" to w czym broblem ?????????????????
~ven 25-07-2012 16:35
komu w takim razie daja mieszkania w pierwszej kolejności? w jakich warunkach trzeba żyć, żeby zasłużyć na godne życie????!!!!!
~Wladek 30-07-2012 11:10
Panie Stasiek , zadzwon Pan do Sanepid , niech wydadza Panu decyzje o zagrozeniu wynikajacym z grzyba na scianie . Ma Pan wyjscie rowniez wprowadzic sie do ratusza w Jeleniej Gorze , jako miejsce publuczne nalezhy ono do wsztystkich obywateli to i do Pana tez . Niech Pan mysli o zdrowiu i przyszlosci corek , one nie moga byc ofiarami Panskiego malzenstwa. Wydawane sa pieniadze w Jeleniej Gorze na d...lne imporezy gdzie zadowoleni sa zwykle organizatorzy czyli miasto i jego przacownicy bo moga sie wykazac , ze cos robili .' Panie Stasiek , wprowadz sie Pan do ratusza z corkami . Miszkanie Pana nie nadaje sie do zamieszkania ( tak mysle ) . Kolejny dowod na to , ze Jelenia Gora za zaduupie i ciemnogrod .' Jest XXI wiek , srodek Europy , obudzcie sie miszkancy Jeleniej Gory !!!
~emigrantt 16-08-2012 9:12
TA Polska to jedno bagno LUDZIE * polske uciekajcie z niej nie ch tuski i inne c...e sami sie wezma za pracę Do ZAwiły ty zawiła myslałem ze jestes człowiek a ty zachowujesz sie już jak twoi poprzednicy jak ci nie wstyd żę ludzie którzy w ciebie wierzyli mieszkaja w takich warunkach jak nie załatwisz im mieszkania to zawiła dlamnie jestes poprostu * .koniec
~dami1984 21-08-2012 21:05
masakra żeby tak mieszkać...zeby niebyło mieszkania dla tak biednych ludzi...władze widze maja to w dupie bo kieszonki kasą mają napchane...a tu ludzie trują się grzybem wstyddddd.....c...nie w Kowarach dostaja lepsze mieszkania.........trzebabybyło pomoc jakoś tym ludziom..:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spódnice to kwintesencja kobiecości i elegancji w jednym

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Obieżyświat w Lwówku

Mysłakowice wzbogacą się o nowy plac zabaw  

Śmierć na żwirowni

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1076
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%