MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zabierają autobusom żeby dać fontannie

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 19 kwietnia 2011, 20:46
Autor: waskipp
waskipp
Fot. waskipp
Na wtorkowej sesji Rada Miejska uchwaliła zmianę budżetu. Pula przeznaczona na Miejski Zakład Komunikacji zmniejszyła się o całe 700 000 zł.

Intencją autorów uchwały było zmuszenie zarządu MZK do racjonalizacji-oszczedności albo przekonfigurowania rozkładu jazdy w naszym mieście. Radni opozycji są zaś przekonani, że zabieg ten doprowadzi w krótkim czasie do znaczącego wzrostu cen biletów. Całe to zamieszanie spowodowane jest chęcią włodarzy miasta do rewitalizacji-remontu popularnej fontanny "przy baniakach" (róg ulic Wojska Polskiego oraz Wolności). Czy przywrócenie dawnej świetności temu obiektowi będzie okupione wyższa ceną biletów komunikacji miejskiej?

Na program zaprasza Wiktor Marconi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Warsztaty modelarskie

Pożegnali Słońce

O rozpadających się górach

Komentarze (47) Dodaj komentarz

~Krytyk 20-04-2011 8:06
Sarzynski, razem Ty Malczukowa dogadaliscie sie i wspolnie rozwalacie Jelenia , a twoje i SLD glosy to zaslona aby spoleczenstwo widzialo ze jest jakas z was opozycja.Jesli tak dalej bedzie to na taczkach was wywioza ,razem z waszymi sojusznikami.Wy rozwalacie miasto a Zosia samosia rojnuje sport w miescie.Takie sprawowanie rzadow w miescie doprowadzi wasze ekipy do referendum,i to powinno stac sie jak najszybciej. !!!!
~JG!!! 20-04-2011 8:24
ale poco ta fontanna!!! Wielka bzdura!!! Zobaczymy jak długo ona będzie nowa i ładna. Tyle czas stała nie odnowiona to poco teraz to robić!!! Szkoda kasy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~miszka 20-04-2011 9:42
No trudno ,skoro nie da sie inaczej....Nie wyobrazam sobie Jeleniej Gory bez tej fontanny.Szczerze mowiac,nie przyszlo mi ani przez moment na mysl,ze jeszcze jest dla niej szansa.Jednak nie tacy "twardoglowi" ,jak ich sadzilam.Coz........dziekuje
~Ula 20-04-2011 9:49
Tyle lat nikomu nie zależało nawet na posprzątaniu terenu wokół fontanny, ani bieżącym dbaniu o nią, a teraz nagle TAKI DROGI remont? A tak, pewnie ktoś znajomy musi zarobić, rozumiem to tylko w ten sposób.
~DINO 20-04-2011 10:32
Bardzo dobrze że zabrali MZK wkońcu skończy się sposoring z naszych pjeniędzy niech zakład zacznie działać na swój rachunek i wkońcu albo stanie się konkurencyjny albo zmieni się personel zarządzający tą firmą
~ 20-04-2011 12:19
A dlaczego ten artykulik - anty SLD-owska Jelonka - ozdobiła wizerunkiem SLD-owskiego radnego Józefa? DOLNOŚLĄZAK.
~myszka46 20-04-2011 14:35
Jak byłam małą dziewczynką, to często chodziłam do małego park u zbiegu ul. Wolności i Wojska Polskiego. Potem była fontanna, ale ona juz nie była "moja". Jeżeli odnowienie fontanny ma zubożyć kasę MZK, to może niech powróci park.
~Sophia 20-04-2011 17:56
SLD zawsze głosuje tak jak PO - było nie było mają koalicję. Tylko pisiory coś dla ludzi robią. Ale wybory za pasem, trzeba poudawać, że się ma własne zdanie...
~waldek_a 20-04-2011 18:49
do krytka- trzeba wysłuchać wypowiedzi Sarzyńskiego aby wiedzieć co pisać. przecież on głosował przeciw odebraniu MZK subwencji. (czytaj powyżce cen biletów).
~niemiec. 20-04-2011 19:45
redaktorek ma niezłego futrzaka na mikrofonie.
~kazek 20-04-2011 20:38
Może by te zaoszczędzone pieniążki przeznaczyć na MZK? te autobusy wołają o pomstę do nieba. bo u nas tak jest że lepiej "dokładać" niż "inwestować"
~do krytyk 20-04-2011 20:54
zosia samosia jest z PO a nie z SLD, a Sarzyński ma rację, że nie chce fontanny kosztem MZK. Nieważne skąd kto jest, nie mam uprzedzeń, jeśli chce dobrze dla ogółu. Mądrale, co chcą zabrać kasę od MZK, pewnie jeżdżą własnymi samochodami. Na całym świecie miejskie linie autobusowe są nierentowne z założenia, bo jeżdżą nimi biedniejsi członkowie społeczeństwa, no i jest to ekologiczne, bo wtedy mniej spalin idzie w środowisko - więcej osób przemieszcza się jednym dużym środkiem komunikacji zamiast po jednej osobie w wielu samochodach prywatnych.
~szkoda :( 20-04-2011 22:06
\\\"Zabierają autobusom żeby dać fontannie\\\" a dlaczego ? Bo grupa gamoni w moim wieku żeby (nazwisk nie wymienię) się dowartościować gromadzi się wokół pana Roberta Prystroma i \\\"działa\\\". Pytam się po co ? Ok, jeśli zrobili by coś pożytecznego, ale ładowanie w wodotrysk kosztem komunikacji miejskiej to PATOLOGIA. Tu ukłon w stronę władz, bo to oni układają budżet. Rozumiem, zrobiliby np. warsztaty fotograficzne dla dzieciaków i starszych, na wzór LWT, ale nie, fontannę będą... Pan Prystrom chce mój głos, to niech zrobi coś rzeczywiście pożytecznego, bo narazie to jest kółko wzajemnej adoracji, a szkoda, bo facet ma wpływy.
~autobus 21-04-2011 8:12
Pani blondynka skarbnik wyliczyła na papierze700 tyś i to jest święte??!!! Pan radny własciciel KRYCHY jedyny kompetentny, znający problemy komunikacji miejskiej mówi z sensem, ale nie dociera do zadufanych radnych PO. Wymyślili fontannę i tak ma być, a mieszkańcy z obcasa. Duże autobusy nie mają wozić powietrza- na zakup małych autobusów nie zapewnili kasy. Tak właśnie doprowadzą do upadłości spółki MZK. Tych 11 radnych co się wstrzymało i dlatego uchwała przeszła, to tchórze, którym nie zależy na mieszkańcach. Radni oddajcie MZK kasę!!Co na to prezes MZK Woźniak??? może redaktor zapyta żeby sie ustosunkował???
~Robb 21-04-2011 8:36
I tak to u nas jest, zamiast doinwestować porządnie mzk ku zadowoleniu korzystających z autobusów, to się pod durnym pretekstem wywala kasę gdzie indziej. Tak to nigdy nic sie tu nie polepszy, fontanna ważniejsza niż bezpieczeństwo i komfort pasażerów. A gdzie te schludne autobusy jeżdzące częsciej? Nie ma i nie będzie, a mzk będzie zmuszone podnieść ceny biletów, poucinać trasy i skasować kolejne kursy. Podziękować takiej k... władzy!
~J 23 21-04-2011 10:13
DO JASNEJ CHOINKI DO KOGO macie pretensje , miejcie ją do siebie jak do wyborów to nie idziecie ,bo poco , a teraz macie najwięcej dogadania i ubliżania, jak żeście wybrali tak macie . Wszystkim nasi Radni się zajmują ale nie tym co potrzeba . PANIE I PANOWIE RADNI , czas zainteresować się naszym szpitalem a zwłaszcza oddziałem UROLOGICZNYM PANEM ORDYNATOREM ALANEM ,pacjentom karze szukać se szpitala . SAM PRZYCHODZI JAK CHCE I KIEDY CHCE a płatne ma za wszystkie godziny i dlatego szpital popada w dług .A na sprzęcie zakupionym z pieniędzy społeczeństwa czyli naszym robi się nie małą kasiorę . My wiemy że dwa domy i KOCHANKĘ trzeba utrzymać ale dlaczego naszym kosztem . UWAŻAMY ŻE TĄ sprawą powinno zająć się ABW albo CBA to wtedy wyjdzie więcej spraw .
~ 21-04-2011 14:24
ad.~Sophia. Czy robisz za medialna wolontariuszkę, udzielając się na rzecz partyjki wodzusia-mesjasza i związkowej przystawki? DOLNOŚLĄZAK
~sonia39 21-04-2011 14:36
w JG brak inwestycji e tereny "dla rekreacji". Tylko kolejne "galerie" i markety a ludziska niech spacerują po pasażu i wdychają świeży duch z klimatyzatorów
~s. 21-04-2011 14:45
Darujcie im, albowiem nie wiedzą co czynią.
~Piotrek 21-04-2011 16:37
normalne, może idealne MZK nie jest , ale jest miasta , to są nasze autobusy i nasi kierowcy , może co niektórzy buraki ale takie czasy , pasażerowie też nie święci, pewnie chcą by Zakład upadł, a później ktoś kupi za złotówkę, na całym świecie zbiorówka jest dotowana przez państwo , firma na siebie w miarę zarabia , ale w rozliczaniu nie bierze się pod uwagę usług dodatkowych np. diagnostyki tylko przewozowe,które jak wszędzie na świecie są marne, a gdzie właściwa kontrola biletów, zróbcie np. lotną brygadę kanarów , ktoś kto zrobił z MZK spółkę zoo Urzędu Miasta miał cel , bo to Urząd Miasta dyktuje ceny wg widzimisie , a zakład jest tylko podwykonawcą usługi i ma usługę wykonać. Pozdrawiam Piotrek zainteresowany pasażer
~ 21-04-2011 20:53
Będzie następny duży zakład do zamknięcia... Bo nierentowny... Dający miejsca pracy ludziom i przejazdy dla uboższych mieszkańców... Lobby taryfiarskie zaciera rączki z zadowolenia. Im mniej komunikacji publicznej, tym dla nich lepiej... Mają swoich w radzie...
~L.W. 22-04-2011 1:01
Nie znam tego pana, ale wiem, że on przyczynił się też do tego jaka jest kondycja MZK, w czym on jest lepszy od innych radnych, że ma swój odrębny głos na Jelonce? Przecież kiedyś współrządził JG, a jej rozwoju nie widać...Oj! Nie widać! Czym może się pochwalić? Tym, że miał stołek?!
~ciepliczanka2011 22-04-2011 8:38
Skandal!!! Szanowna Rado, a po co nowa fontanna jak mieszkańcy Jeleneij Góry-pracownicy budzrtówki nie maja na życie, na opłaty rachunków!!! Czy w czasie kryzysu i galopujących cen nie trzeba pomyśleć o ludziach, którzy na Was głosowali i dac im podwyzki, czy wywalać pieniadzen na zbytki.
~ 22-04-2011 13:27
ad.~L.W. Znam tego pana i wiem, że to nie on przyczynił się do tego jaka jest kondycja MZK. Od 1109 r. każdy współrzadzacy JG pozosatawil jakiś ślad swojego panowania. W róznych okresach historycznych były zróżnicowane uwarunkowania, majace istotny wpływ na ksztaltowanie rozwoju. Wg mnie najlepiej JG rozwijać się zaczęła po 1990 roku, gdy bedący na piedestale władzy jedynie słuszny związek zawodowy, doprowadził do likwidacji zakładów pracy zarzadzanych przez czerwonych, obrzydliwych komuchów. DOLNOŚLAZAK
~L.W. 22-04-2011 16:19
Do Dolnoślązaka - nie przyczynił się? Tzn nie chciał, nie mógł czy nie potrafił? Wszyscy lubią gadać jacy są piękni, mądrzy, dobrzy, efektów ich pracy nie widać, a tylko efekty ich zaniedbań... Nie wydaje mi się, żeby "jedynie słuszny związek zawodowy" doprowadził do likwidacji zakładów pracy, chciałbym poznać jakieś przykłady?
~ 22-04-2011 16:46
Ja znam zakłady, w których uwłaszczyli się nomenklaturowi dyrektorzy. Z przedsiębiorstw państwowych przekształciły się w spółki z o.o. W majestacie prawa. Sprzedano państwowe przedsiębiorstwa za marne grosze tej dyrekcji. Bardzo prosto. Oni nie należeli do związku Solidarność. Sprzedali te przedsiębiorstwa sobie samym. To były takie czasy, gdy tylko oni wiedzieli, jako nomenklatura, co im wolno, a co nie, i co przejdzie. Takie rzeczy przechodziły. To nie związki sprzedawały zakłady pracy lecz partyjna nomenklatura. Dyrektorem przedsiębiorstwa państwowego nie mógł przecież być nikt spoza nomenklatury, egzekutywy czy służb wiadomo jakich. Dostawał pozwolenie na uwłaszczenie się to się uwłaszczał. Albo sprzedawał przedsiębiorstwo temu, komu należało. Jak zostałeś rentierem, Dolnoślązak? Nie byłeś z nomenklatury?
~ 22-04-2011 16:51
Sarzyński był z tych uczciwych, dlatego pozostał urzędnikiem. W porównaniu do zysków komunistycznych kapitalistów pracuje za marne grosze. Wielu z tych komunistów zasiada teraz w ROTARY. Kiedyś byli nomenklaturowymi dyrektorami. Teraz są przedsiębiorcami, po samouwłaszczeniu. Ludzie pamiętają, kto kim był...
~ 22-04-2011 23:19
Byłem z nomenklatury moją osobowość kształtowało przedszkole, gdzie na poczesnych miejscach wisiały portrety Bieruta, Stalina i Rokossowskiego. Miałem poprawne układy z UB, SB, SD, ZSL, PZPR, ZSRR, Ligą Kobiet. A nawet z SED, Stasi, KPCZ, KPZR. Na prośbę kumpla SB-eka /ksywa Franek-Związkowiec/ zakladałem w latach 90-tych jedynie słuszny związek zawodowy w kluczowym zakladzie JG. Związek po dziś dzień trzyma sie mocno, chociaż firma ledwie zipie. Jestem twórcą projektu powołania etatowych związkowych struktur regionalnych we Wrocławiu. Miło patrzeć jak po latach związek sie rozrósł i w 15 apartamentach urzedują związkowi robotnicy. Rentierem zostałem z przypadku. Niedawno jakiś nawiedzony załatwił w Trybunale rownouprawnienie płci. Stworzono prawne możliwości. Skwapliwie z nich skorzystałem. DOLNOŚLĄZAK.
~ 22-04-2011 23:39
ad. z godz.16:46. Coś Ci sie pomerdało. Nomenklaturowych dyrektorów wywożono na taczkach. Jedynie słuszny związek wyznaczał personę na szefa firmy, który realizował wszystkie zalecenia tzw. Zwiazkowych Komisji Zakładowych. Za hańbę uważano produkcję eksportową do Iwana. Zerwano kontrakty. A potem ciąg dalszy nastąpił. Niektóre firmy wykupili zagraniczni, po tu ażeby zlikwidować polską konkurencję. To był najwspanialszy okres w dziejach Polski. Faktycznie można było wykupić znienawidzone komusze zaklady za psi grosz. I tak sie tez stało. Niktóre kalectwa gospodarcze funkcjonuja nadal w życiu publicznym, nie zdajac sobie sprawy że swoimi dzialanianiami i decyzjami szkodzą. Pozdrawiam Jacha i Stacha, dzialaczy zwiazkowych. Bedę po świetach przy śmieniku nr 2. Podrzuce trochę poświątecznych pozostałości ze stołu oraz ulubiona naleweczkę. DOLNOSLAZAK.
~ 23-04-2011 5:22
Na taczkach to wywożono w Warszawie w jakimś jednym czy dwóch zakładach, a nie tutaj w czerwonej dolinie. Tutaj dyrektorzy wykupywali państwowe zakłady za psi grosz i stawali się posiadaczami tych zakładów, tak jak dzisiejsi "kupcy", którzy wcześniej byli sprzedawcami w posiadanych obecnie przez siebie lokalach... Teraz dyktują ceny wynajmu tych lokali, a inni "kupcy" pieją, że miasto zdziera, a to ich koledzy z nich zdzierają te wysokie czynsze, a potem płacą je im tylko banki bo tylko banki na nie stać. Jeśli chodzi o kontrakty to było tak: tworzono spółkę z o.o., "przejmowano" majątek przedsiębiorstwa państwowego, a nowe kontrakty zawierano z tą nową spółką, a nie z przedsiębiorstwem państwowym, które upadało, bo nic nie produkowało, a jak nie produkowało to było nierentowne, i potem za bezcen wykupywano jego majątek, który już i tak wcześniej "przejęto" i wykonywano kontrakty za pomocą środków produkcji tego przedsiębiorstwa pa
~ 23-04-2011 5:27
Swoją drogą, ciekawe, jak "przekształcono" ostatnio państwowe MZK w spółkę z o.o., która to spółka jest przecież prywatna i kto kupił w niej udziały i ile zapłacił... Przecież te prywatne udziały, jak sama nazwa wskazuje, są prywatne...
~ 23-04-2011 8:46
ad. 5:22 i 5:27. Twój koment trzyma sie kupy. Taki sam pogląd ma Jachu i Stachu /ex aktywisci zwiazkowi/, którzy pod śmietnikiem przy nalewce opowiadają - swoja naukową wersję - współczesnej historii naszej umiłowanej, chrześcijańskiej Ojczyzny. O tym jak przekształcono MZK dowiesz się z materiałów zgromadzonych w magistracie. Jest też druga wersja przekształcenia, prezentowana przez dwóch nawalonych przy śmietniku. Ta wersja wydaje się dla Ciebie bedzie bardziej czytelna. A zatem prawdziwa. DOLNOŚLĄZAK.
~~JG 23-04-2011 11:20
Skoro z Sarzyńskiego jest taki filantrop, to niech przekaże dietę radnego i to co dostaje z rady nadzorczej KARR na cele społeczne! Nachapać się to on potrafi, a potem odgrywać złotoustego!!!
~DO 08:46 23-04-2011 11:38
To Jachu i Stachu od nalewek znaleźli sobie wolnego słuchacza w Twojej osobie. Często tam z nimi stoisz?
~ 23-04-2011 12:53
A z czego utrzymuje się ten cały KARR, że jeszcze stać go na płacenie wynagrodzeń dla rady nadzorczej? No i kto wszedł do rady nadzorczej MZK? I ile dostaje wynagrodzenia za udział w posiedzeniach... Bo może wystarczy zabrać wynagrodzenia członkom tej rady i nie będzie potrzebne dofinansowanie z miasta do MZK?
~ 23-04-2011 14:20
Raz dziennie wyrzucam śmieci. Jachu i Stachu, którzy warują pod zadaszeniem śmietnika, zawsze życzliwie zagadną. Do nalewki im dokładam, hołdujac zasadzie "spragnionych napoić". Przy okazji wysłuchuję ich życiowych mądrości. Chłopaki obsługiwali taczkę, wywożąc z firmy nomenklaturowych. Gęby im się śmieją na wspomnienie o swoich wyczynach. Nie uważam aby czas im poświecony był stracony. DOLNOŚLĄZAK.
~ 23-04-2011 14:40
ad. 12:53. KARR to S.A., finansowana przez wojewódzki samorząd. Jest nieistotne kto zasiada w zarządzie i radzie nadzorczej. Ważne jest czym się KARR zajmuje i czy istnienie tej firmy, finansowanej ze środków budżetowych jest zasadne. DOLNOŚLĄZAK
~L.W. 24-04-2011 1:25
Taki rozwój regionu jaki KARR, takie miasto jacy w nim byli włodarze! Podobno niektórych z nich ludzie wybrali! ;)
~wróżka 24-04-2011 3:26
KARR to taki wrzód na garbie podatnika dla Ciepłych posadek administracji państwowej ,podobny do SKO. Koledzy, kolesie, z nudów coś robić muszą a my owieczki i barany mamy milczeć i nie pytać na co idą podatki nasze. Przecież to władza, władzunia ma dojną krowę co dużo ryczy lecz niewtajemniczona co robią z jej mlekiem. Głupim , pijanym, głodnym najlepiej się włada czyli manipuluje. Prawo tylko dla bogatych wymyślone. Chwalmy Pana = Alleluja, Alleluja, Allelujaaaa!
~lenin 24-04-2011 14:17
A gdzie bezrobotny Lenard ma etacik? W KARR! Gdzie Miedziński ma etacik? W KARR! Kto jest prezesem KARR-u? Rodzinka obecnego Prezydenta! Lecz to nie karalne! Wszystko zgodne z prawem i z wysokimi standardami moralnymi, takie jakie obowiązują w PO! Aha..... i afery hazardowej nie było, bul teraz oficjalnie piszę przez 'Uotwarte' i nasza konstytucja była druga w Europie, tak powiedział vice-prezes ONZ Marek Belka!
~Gość 25-04-2011 8:51
Sarzyński tyle lat u koryta i nie zrobił nic aby ta fontanna choć raz przeszła kapitalny remont ,a teraz będzie ujadał jak ten pies ,czas aby się wzięli za tych co rządzili i rozliczyli ich takich jak Sarzyński ,Kusiak i cała ta banda nierobów która już była u koryta i nic nie zrobiła ,więc p.Sarzyński zamknij pan gębe i patrz jak to robią inni .
~pasażer na gapę 25-04-2011 13:48
niech sobie zabiorą z wypłat a nie biednym ludziom zmarzniętym na przystankach podczas zimy!!!!remont fontanny pomysł super ale moze poszukac na to kasy gdzie indziej!!??? radni oddajcie połowe swoich diet i odrazu zrobi sie niezła kwota na remont fontanny!moze prezydent sie dołozy?? z dwóch sponsorów i gotowe!a my przejezdzając w autobusie będziemy cieszyc sie widokiem pięknej fontanny w jeleniej ;)
~Obywatel 25-04-2011 14:10
Ciekawe czy pomyśleli o setkach ludzi codziennie dojeżdżających nie tylko z Jeleniej Góry lecz ościennych miast i wsi by pracować w trzy zmianowych zakładach za najniższą krajową będąc tymi wyróżnionymi, produktywnymi którzy mają prace przy tak wysokim bezrobociu i mogąc pozwolić sobie na w miarę normalne życie a nie prosząc się o zapomogi socjalne. Czy nikt z radnych nie pomyślał że to może być dla tych wszystkich ludzi przejeżdżających przez kilka stref opłat by dojechać do pracy i z pracy do domu bardzo dotkliwy cios? Czy tak ma wyglądać walka z ubóstwem i wykluczeniem społecznym?
~ 25-04-2011 22:26
ad.~Obywatel. Do kogo zaadresowałeś to trafne pytanie? DOLNOŚLĄZAK.
~............ 26-04-2011 9:38
Obywatel, masz świętą rację. Szkoda, że nie jesteś radnym. WIELKI SZACUN TOBIE!
~czarnula 26-04-2011 13:59
Nie potrzebna jest fontanna bo jest wiele ulic do naprawy,a ona tylko bedzie sluzyc do kapania si e wychodzacych z dyskoteki "Pod baniakami" i do rzucania smieci,bo Polak nie umie inaczej.
~woda 9-10-2011 17:21
Przyjaciele wreszcie trzeba zrozumieć, że narcyz i nieudacznik Kusiak z zastępcą Sarzyńskim przez ponad 8 lat dołowali nasze miasto tak, że żaden Zawiła dzisiaj nie może spokojnie ruszyć. Kusiak to jest mniej niż polityczne zero, Sarzyński wiedza ale i filozof - a ci nie nadają się do rządzenia. Ich winą jest to, że nie mają wobec siebie za grosz krytycyzmu. A honor wyprali z nich możni przed 1980 roku.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z historią

Studium na początek

Teraz lepiej widać

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Wypadek przy baniakach  

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
116
Tak
64%
Nie
34%
Nie wiem
2%