MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Zabić nudę i odczarować słońce!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 23 czerwca 2009, 12:02
Aktualizacja: 12:02
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Piękna pogoda? Tak, ale jedynie na kartkach, na których jutro najmłodsi mieszkańcy miasta narysują kolorową ciepłą porę roku podczas zajęć półkolonijnych w Młodzieżowym Domu Kultury „Jelonek”.

Listopadowa aura w czerwcu nie psuje nastrojów wypoczywających w MDK młodych jeleniogórzan. Około 40 dzieci nie narzeka na nudę. Są zajęcia w różnych pracowniach, konkursy i zabawy. Dziś półkoloniści rysowali oraz zaprzyjaźniali się z komputerem (zajęcia „Przyjaźń z myszką”) i… teatrem. Krzysztof Zwoliński poprowadził warsztaty teatralne, których celem jest wystawienie mini-spektaklu zatytułowanego „Kramik z wierszami”.

Na jutro zaplanowano konkurs plastyczny otwarty dla wszystkich młodych ludzi spędzających wakacje w mieście pod hasłem „Lato w kolorach tęczy”. – Może uda się odczarować słońce, które w końcu wyjrzy zza chmur? – mają nadzieję w „Jelonku”. Będą też zajęcia tańca pod hasłem „Letnie rytmy”. W czwartek wśród pląsów i bicia tam-tamów MDK zorganizuje „Indiańskie lato”. Oczywiście, jeśli pozwoli na to pogoda, impreza odbędzie się w plenerze.

Półkolonie w MDK potrwają do 9 lipca. Organizatorzy zadbali o staranne wypełnienie kalendarza zajęć. W przyszły wtorek (30 czerwca) będzie wycieczka na Wzgórze Krzywoustego, zaplanowano też turniej warcabowy, prezentacje artystyczne oraz wiele konkursów plastycznych. – Zapraszamy wszystkich chętnych – mówi Danuta Sitek, dyrektor MDK. – Można zapisać dzieci nawet na jeden dzień. W cenie (10 złotych) są dwa posiłki i opieka instruktorów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Minister z wizytą w KPSW

Laptopy do nauki on–line

JSM buduje parking przy wsparciu Miasta

Komentarze (1) Dodaj komentarz

piipi 23-06-2009 23:37
~Kochane Dzieci ..pozwolilam sobie na podgladanie waszych rysunkow ! Ponura pogoda za oknem,a tutaj wasze fajne lapki przelaly na papier..TYLE radosnych kolorow.Dzieci jestescie *CUDOWNE !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kiedy zniknie ten wykop?

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Kolejne komputery dla rodzin zastępczych

Dla najzdolniejszych

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
429
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%